Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 grudnia 2016 r.
8:44

Karton, folia, klej i cierpliwość. Polacy to najlepsi modelarze

3 12 A A

Polacy należą do najlepszych modelarzy na świecie, a przykłady kartonowych miniatur okrętów, czołgów, samolotów, czy architektury można było obejrzeć podczas weekendowej wystawy w Gołębiu. Mistrzowie sklejania przyjechali z całego kraju.

W świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w sobotę i niedzielę można było oglądać kartonowe miniatury m.in. współczesnych i zabytkowych pojazdów wojskowych, okrętów wojennych, wyrzutni rakiet, śmigłowców (m.in. słynną Cobrę) oraz szereg samolotów (np. MiG 21 i 23). Nie zabrakło także przykładów architektury sakralnej i użytkowej.

Grand Prix dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gołębiu za model wojskowego Stara-25 i kuchnię polową trafiło do faworyta, Jana Musiała z Kielc. – Jeżdżąc na konkursy nigdy nie liczę na zwycięstwo. Najważniejsze, żeby spotkać się z kolegami, a modele zabieram ze sobą przy okazji. Wykonuję je w domu, bo nie mam nic do roboty. Jestem już na emeryturze – powiedział tuż po otrzymaniu pucharu.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Caped / 18 grudnia 2016 o 11:41
Witam, w konkursie udział brali, oprócz seniorów, kilkuletni modelarze. Trzeba wziąć pod uwagę wiek wykonawcy, którego model się ocenia. A na konkurs przyjmowane są wszystkie modele, nieważne czy ładne czy brzydkie.
Avatar
olo / 14 grudnia 2016 o 07:57
...ale miłość do gadania i obgadywania to takie hobby większości Polaków. Ci co coś robia są obgadywani przez tych co nigdy nic nie zbudowali poza kłapaniem dziobami.
Avatar
olo / 14 grudnia 2016 o 07:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Model z pierszego zdjęcia to rzenada siakaś.
Niekoniecznie - jeśli xzrobił to np. jakiś 8-io latek... Bądźcie wyrozumiali. Na forach internetowych poświęcoinych modelarstwu zwykle jest 90% znawców (którzy nigdy nic nie zbudowali), za to gadać to potrafią produkując setki postów. 10% coś robi.
Avatar
olo / 14 grudnia 2016 o 07:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Żuk Lubelski a jest taki gatunek chrząszcza?,wydaje ci sie że zabłysnełeś w necie?, no to tylko tak ci sie wydaje.
Przestań bredzić, przecież każdy głupi wie, że chodzi o słynny PRL-owski model /auta dostawczego/, więc po co te wywody o chrząszczach? Zabłysnąć to chyba ty chciałeś ale ci nie wyszło, bo nikt się nie śmieje.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 21:04
A nie pomyślałeś Gościu, ze modele wykonują osoby w rożnym wieku i z różnym doświadczeniem? Przypomnij sobie swoje pierwsze modele - od razu zdobywałeś pewnie puchary? Byłem współorganizatorem i sędzia głównym pierwszych dziesięciu edycji i zawsze przyświecała nam idea aby odciągnąć dzieciaki od monitorów i pokazać, że mozna robić coś innego poznając przy tym historię i technikę. i to się udało, i taka idea przyświeca kontynuatorom. Na pierwsze konkursy trafiały modele domków z pudełek po ciastkach, dzisiaj te same osoby kleją na poziomie MiG'a, jutro będą prezentowały poziom wielokrotnego zdobywcy Grand Prix - Janka (co udowadniają zdjęcia prezentujące różny poziom). Dajmy tylko czas aby "hobby zassało", a podejrzewam, że wśród tych "małych modelarzy" znajdzie się kilku wybitnych inżynierów - od czegoś trzeba wszak zacząć Szanowny Malkontencie. Z poważaniem Maciek L.
A nie pomyślałeś Gościu, ze modele wykonują osoby w rożnym wieku i z różnym doświadczeniem? Przypomnij sobie swoje pierwsze modele - od razu zdobywałeś pewnie puchary? Byłem współorganizatorem i sędzia głównym pierwszych dziesięciu edycji i zawsze przyświecała nam idea aby odciągnąć dzieciaki od monitorów i pokazać, że mozna robić coś innego poznając przy tym historię i technikę. i to się udało, i taka idea przyświeca kontynuatorom. Na pierwsze konkursy trafiały modele domków z pudełek po ciastkach, dzisiaj te same osoby kleją na poziomie Mi... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 21:34
Poziom niektórych modeli to jakaś kpina vide policyjny śmigłowiec, okręt wojenny też zlepiony nie sklejony sam jestem modelarzem i nigdy nie wystawiałem pomimo dużo wyższego poziomu. Odrobinę samokrytyki choć są też ładne modele broni pancernej. Pozdrawiam ambitnych i życzę doskonalenia oraz podniesienia poziomu słabszym.
Avatar
dd / 10 grudnia 2016 o 14:38
Twój wpis to żenada (To jest poprawna piswnia tego słowa). Modele robą również dzieciaki czy osoby niepełnosprawne. Każdy kiedyś zaczyna. zrób coś sam, wtedy zobaczymy...
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 13:35
To pierwsze to dekoracja do następnej polskiej superprodukcji, miniatura do sceny pożaru dworca.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 12:27
Model z pierszego zdjęcia to rzenada siakaś.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 12:12
Żuk Lubelski a jest taki gatunek chrząszcza?,wydaje ci sie że zabłysnełeś w necie?, no to tylko tak ci sie wydaje.
Avatar
Caped / 18 grudnia 2016 o 11:41
Witam, w konkursie udział brali, oprócz seniorów, kilkuletni modelarze. Trzeba wziąć pod uwagę wiek wykonawcy, którego model się ocenia. A na konkurs przyjmowane są wszystkie modele, nieważne czy ładne czy brzydkie.
Avatar
olo / 14 grudnia 2016 o 07:57
...ale miłość do gadania i obgadywania to takie hobby większości Polaków. Ci co coś robia są obgadywani przez tych co nigdy nic nie zbudowali poza kłapaniem dziobami.
Avatar
olo / 14 grudnia 2016 o 07:54
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Model z pierszego zdjęcia to rzenada siakaś.
Niekoniecznie - jeśli xzrobił to np. jakiś 8-io latek... Bądźcie wyrozumiali. Na forach internetowych poświęcoinych modelarstwu zwykle jest 90% znawców (którzy nigdy nic nie zbudowali), za to gadać to potrafią produkując setki postów. 10% coś robi.
Avatar
olo / 14 grudnia 2016 o 07:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Żuk Lubelski a jest taki gatunek chrząszcza?,wydaje ci sie że zabłysnełeś w necie?, no to tylko tak ci sie wydaje.
Przestań bredzić, przecież każdy głupi wie, że chodzi o słynny PRL-owski model /auta dostawczego/, więc po co te wywody o chrząszczach? Zabłysnąć to chyba ty chciałeś ale ci nie wyszło, bo nikt się nie śmieje.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2016 o 21:04
A nie pomyślałeś Gościu, ze modele wykonują osoby w rożnym wieku i z różnym doświadczeniem? Przypomnij sobie swoje pierwsze modele - od razu zdobywałeś pewnie puchary? Byłem współorganizatorem i sędzia głównym pierwszych dziesięciu edycji i zawsze przyświecała nam idea aby odciągnąć dzieciaki od monitorów i pokazać, że mozna robić coś innego poznając przy tym historię i technikę. i to się udało, i taka idea przyświeca kontynuatorom. Na pierwsze konkursy trafiały modele domków z pudełek po ciastkach, dzisiaj te same osoby kleją na poziomie MiG'a, jutro będą prezentowały poziom wielokrotnego zdobywcy Grand Prix - Janka (co udowadniają zdjęcia prezentujące różny poziom). Dajmy tylko czas aby "hobby zassało", a podejrzewam, że wśród tych "małych modelarzy" znajdzie się kilku wybitnych inżynierów - od czegoś trzeba wszak zacząć Szanowny Malkontencie. Z poważaniem Maciek L.
A nie pomyślałeś Gościu, ze modele wykonują osoby w rożnym wieku i z różnym doświadczeniem? Przypomnij sobie swoje pierwsze modele - od razu zdobywałeś pewnie puchary? Byłem współorganizatorem i sędzia głównym pierwszych dziesięciu edycji i zawsze przyświecała nam idea aby odciągnąć dzieciaki od monitorów i pokazać, że mozna robić coś innego poznając przy tym historię i technikę. i to się udało, i taka idea przyświeca kontynuatorom. Na pierwsze konkursy trafiały modele domków z pudełek po ciastkach, dzisiaj te same osoby kleją na poziomie Mi... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 21:34
Poziom niektórych modeli to jakaś kpina vide policyjny śmigłowiec, okręt wojenny też zlepiony nie sklejony sam jestem modelarzem i nigdy nie wystawiałem pomimo dużo wyższego poziomu. Odrobinę samokrytyki choć są też ładne modele broni pancernej. Pozdrawiam ambitnych i życzę doskonalenia oraz podniesienia poziomu słabszym.
Avatar
dd / 10 grudnia 2016 o 14:38
Twój wpis to żenada (To jest poprawna piswnia tego słowa). Modele robą również dzieciaki czy osoby niepełnosprawne. Każdy kiedyś zaczyna. zrób coś sam, wtedy zobaczymy...
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 13:35
To pierwsze to dekoracja do następnej polskiej superprodukcji, miniatura do sceny pożaru dworca.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 12:27
Model z pierszego zdjęcia to rzenada siakaś.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 o 12:12
Żuk Lubelski a jest taki gatunek chrząszcza?,wydaje ci sie że zabłysnełeś w necie?, no to tylko tak ci sie wydaje.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!