czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Kazimierz Dolny znowu wybije sobie dukaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2009, 14:56
Autor: (greg)

Zeszłoroczna emisja lokalnego dukata zrobiła w Kazimierzu taką furorę, że władze miasta zdecydowały się na wydanie kolejnej edycji lokalnych monet.

Tym razem bicie monet uświetni 15-lecie współpracy z niemieckim Staufen, partnerskim miastem Kazimierza Dolnego. "Kazimierzem” będziemy mogli płacić na terenie gminy już w lipcu.

Na awersie poprzedniego dukata znalazł się herb Kazimierza, na rewersie fragment Kamienicy Celejowskiej, a z inicjatywą wyprodukowania kazimierskiej monety wyszła Mennica Polska. Na rynek trafiło wówczas 20 tys. sztuk monet o nominale 4 kazimierzy, co stanowiło równowartość czterech złotych. Nowy dukat zostanie wybity w takim samym nakładzie.

Emisja dukata to doskonała promocja. Na taki krok zdecydowały się już m.in. Puławy i Nałęczów. W tym ostatnim za emisję wewnętrznej monety odpowiadało Uzdrowisko Nałęczów. "Nałęczkami” można było płacić na terenie całego miasta.

- Po całej akcji mieliśmy wymieniać monety na złotówki, ale okazało się, że goście uzdrowiska woleli zachować "nałęczkę” w portfelach - chwalą się w Nałęczowie.
Władze Kazimierza Dolnego mają nadzieję, że podobnie będzie z ich monetą.

W lipcu turyści i mieszkańcy miasta będą mogli zapłacić w wybranych sklepach monetą o większym nominale. - Będzie to 7 kazimierzy, kurs względem złotego pozostał niezmieniony - zdradza radny Stanisław Wicik.

Tajemnicą jest za to ostateczny wygląd monety. - Nie zdradzajmy wszystkiego od razu. Mamy już pewną koncepcję - żartuje burmistrz Grzegorz Dunia i dodaje: Z pewnością na awersie znajdzie się wizerunek jednego z kazimierskich zabytków, niewykluczone, że będzie to spichlerz. Naprawdę mamy z czego wybierać.

Na rewersie mogłyby znaleźć się herby Kazimierza Dolnego i Staufen - mówi Dunia.
Emisja trzeciej już edycji dukata ma uświetnić jubileusz partnerstwa
ze Staufen. - Tegoroczne obchody odbędą się u naszych partnerów. Nasza delegacja zawiezie do Staufen monety. Nie wiem, czy strona niemiecka również zdecyduje się na podobną inicjatywę - mówi Dunia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!