poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Puławy

KOD nie daje za wygraną, pokaże wystawę w Puławach

Dodano: 29 czerwca 2017, 12:13

Odpowiedzią Komitetu Obrony Demokracji na urzędowy zakaz montażu wystawy „Wiosna wolności (...)” na placu F. Chopina w Puławach, będzie zaplanowana na czwartek demonstracja. Jej uczestnicy wezmą ze sobą plansze, których wystawienia kilka tygodni temu zabroniły władze miasta.

Jak mówią organizatorzy demonstracji (godz. 14:00), jednym z powodów jej zwołania jest sprzeciw wobec odmowy na pokazanie wystawy poświęconej wydarzeniom sprzed 28 lat. W pikiecie, jak zapowiadają, ma wziąć udział od 50 do 100 osób z różnych środowisk politycznych i społecznych. Część uczestników będzie miało ze sobą plansze „zakazanej” wystawy, które pokazują przede wszystkich archiwalne fotografie i wycinki z gazet obrazujące wydarzenia z czerwca 1989 roku.

– Te materiały powstały w gorącym przedwyborczym okresie 1989 roku i przypominają obraz euforii i zjednoczenia polskiego społeczeństwa w tym czasie. Dlatego też odmawianie tej ekspozycji walorów edukacyjnych jest wyrazem złej woli lub też próbą celowego dezawuowania znaczenia wyborów 4 czerwca w procesie demokratyzacji naszego kraju – napisał w oświadczeniu Adam Kalbarczyk z Zarządu Regionu Lubelskiego KOD. – Protestujemy przeciwko próbom upolityczniania i zakłamywania najnowszej historii naszej ojczyzny – dodał.

Ponadto, jak zapowiadają działacze, chodzi także o próbę integracji różnych środowisk, poprzez wspólne doświadczenia, również takie, jak udział w dawnej „Solidarności”.

– Chcemy dialogu, uszanowania zdania drugiego człowieka i szacunku do osób, które mają odmienne poglądy. Rozmawiamy ze wszystkimi, nie wykluczając narodowców, kibiców, osób duchownych czy ludzi związanych ze związkami zawodowymi. Powinniśmy potrafić ze sobą rozmawiać, nie oglądając się na Warszawę – mówi Czesław Rolla z KOD, który przyznaje, że czwartkowa pikieta będzie miała charakter otwarty.

gość
Użytkownik niezarejestrowany
666
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (30 czerwca 2017 o 10:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do "anik": Zdaje się, że propagowanie treści komunistycznych zostało zabronione, a ostatnio z przestrzeni publicznej mają zniknąć nazwy komunistycznych ulic i pomniki ku czci Sowietów, Ubeków itp. Czy wieszanie zdjęć z TW "Bolkiem" - co udowodniono i w piśmie (grafolodzy) i w zeznaniach ustnych: jego 3 kolegów z pracy w stoczni mówi, że mówili tylko jemu, a wie potem o tym SB - to propagowanie takiej wystawy jest fałszowaniem historii. A co do radnego Czeżyka, który ma zdjęcie z Wałęsą. Całe rodziny w tym i moja głosowaliśmy na tego TW " Bolka". Myśleć ludzie zaczynali dopiero po 4 czerwca ale 1992 r. Wynik Wałęsy z ostatnich wyborów prezydenckich 1%. Potem już nie startował bo przegrałby nawet z Kononowiczem. Takie wystawy mogą być ale z prawdziwym komentarzem. Bo 4 czerwca 1989 r. to wolność uzyskali komuniści (czyli pieniądze, firmy i wpływy już jako właściciele).
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2017 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kodowcy ewidentnie podpalaja Polskę.
Rozwiń
666
666 (30 czerwca 2017 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kodowcy to prawdziwi ale komunisci byli esbecy co placza bo im wyplaty zmniejszyli
Rozwiń
Gość
Gość (30 czerwca 2017 o 06:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prezydent Grobel z PiS ?
Rozwiń
anik
anik (30 czerwca 2017 o 01:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Patriotow to obchodzi .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!