niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Kolejni zasłużeni dla Puław. Zobacz nowy film promocyjny miasta (wideo)


Odznaki odebrali osobiście Halina Solecka, Zbigniew Śliwiński i Jan Wawer (fot. Radosław Szczęch)
Odznaki odebrali osobiście Halina Solecka, Zbigniew Śliwiński i Jan Wawer (fot. Radosław Szczęch)

Halina Solecka, Zbigniew Śliwiński, Jan Wawer i Jerzy Witaszek - to osoby, które w ostatnią niedzielę otrzymały odznaki zasłużonego dla miasta. Podczas uroczystej sesji w Domu Chemika zebrani mieli okazję obejrzeć także prezentację historyczną oraz film o współczesnych Puławach.

Obchodzony w tym roku jubileusz nadania Puławom praw miejskich stał się okazją do organizacji uroczystej sesji rady miasta, podczas której władze wręczyły odznaki zasłużonym mieszkańcom. O ich wyborze zdecydowała powołana w tym celu komisja, która opiniowała złożone wnioski. Odznaki powędrowały do etnografa, Haliny Soleckiej, byłych radnych oraz działaczy społecznych, Zbigniewa Śliwińskiego i Jana Wawra oraz działacza sportowego, Jerzego Witaszka (w imieniu tego ostatniego nagrodę odebrał Marcin Kurowski).

– Wyrażam nadzieję, że piłka ręczna nadal będzie ważnym elementem życia miasta i jego mieszkańców, a dla władz Puław będzie powodem do dumy – napisał w liście prezes klubu Azoty Puławy, dziękując za odznakę i przepraszając jednocześnie za swoją nieobecność podczas tej uroczystości.

Sesja była także okazją do przypomnienia zgromadzonym wydarzeń z historii. Dr Robert Derewenda z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego streścił dzieje narodu polskiego wskazując wpływ historii naszego kraju na Puławy. Przypomniał m.in. czym różnił się patriotyczny nurt wśrod polskiej magnaterii (czego przykładem byli Czartoryscy) od postawy innych zamożnych i wpływowych rodzin szlacheckich, które wyżej od dobra Polski stawiali własne przywileje.

O Puławach mówił także prezydent Janusz Grobel, który przypomniał najważniejsze wydarzenia oraz inwestycje w historii rozwoju miasta. Podziękował zarządowi Zakładów Azotowych za stałą "symbiozę" z Puławami. Podkreślił także wagę reformy samorządowej sprzed 26 lat, wejście Polski w struktury UE oraz efekty wykorzystania funduszy strukturalnych. – Wcześniej o takich inwestycjach jak nowy stadion, Marina, zagospodarowanie nabrzeża Wisły, czy Puławski Park Naukowo-Technologiczny moglibyśmy tylko pomarzyć – przyznał prezydent.

Do zgromadzonych kilka słów powiedziała także szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska. – Puławy to przemysł, nauka, kultura, edukacja na wysokim poziomie, sieć dobrze dzialających organizacji pozarządowych, ale również mieszkańcy, ich problemy, nadzieje, pomysły oraz samorząd, którego zadaniem jest dbać o ich dobro – powiedziała Małgorzata Sadurska.

Jakość edukacji oraz znaczenie instytutów naukowych w swoim przemówieniu podkreślił także poseł Krzysztof Szulowski.

Uczestnicy sesji obejrzeli także krótki film Marcina Kawki prezentujący współczesne Puławy:

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Wstyd
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 października 2016 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież Z. Śliwiński jest konferansjerem miejskich wigilii wiec konferansjerka to taka wielka zasługa, ze medal sie należy. Ten drugi J. Wawer wygłaszający żenujące dziękczynne podziękowania dla J. Grobla i Grupy Trzymającej Władze, kto to w ogóle jest? Czym się zasłużył?
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co oni mogą zrobić niby? Przecież i tak wybiorą na następną kadencje J. G...
Rozwiń
Wstyd
Wstyd (4 października 2016 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śliwiński został wysłany przez G.....na front kultury. Ciekaw jestem jak długo wytrzmają ten obciach pracownicy chemika. Jak  oni mogli się  na to zgodzić...
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podziękował publicznie ''grupie trzymającej władzę''?
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pierwszy do mikrofonu poleciał J.Wawer, odznaczony medalem wieloletni działacz ugrupowania J. Grobla. Podziekował minister Sadurskiej, posłom, J. Groblowi, jak to podsumował ten cyrk najlepiej - GRUPIE TRZYMAJĄCEJ WŁADZE - szok
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!