Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 lutego 2009 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Kolejny nauczyciel z Ryk był szykanowany

0 15 A A

Kazali mu brać łopatę i kopać dół. Jeden z uczniów miał nagrywać całą scenę telefonem komórkowym. TVN24 ujawnia kolejny przypadek znieważania nauczyciela w szkole zawodowej w Rykach. Dyrektorka nie chce do sprawy wracać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa wyszła na jaw ponieważ film został umieszczony w Internecie. Według relacji nauczyciela Tomasza Niemirowskiego uczniowie kazali mu kopać dół i wszystko nagrali telefonem. Pedagog prosił ich by przestali, ale to nie poskutkowało.

Nauczyciel z Ryk opowiada również jak któregoś razu zwrócił uwagę uczniom hałasującym w internacie. Doszło do szarpaniny. Nauczyciel stuknął jednego z nastolatków latarką w głowę. Sprawa rozeszła się do szkole. Tomasz Niemirowski tłumaczy, że dyrektorka szkoły oznajmił mu, że jeśli sam nie odejdzie na własną prośbę, spotkają go konsekwencje dyscyplinarne. Nauczyciel zrezygnował z pracy.

Jak podaje TVN dyrektorka szkoły nie komentuje sprawy. Wyjaśnia jedynie, że nauczyciel już nie pracuje i temat uważa za skończony.
Źródło:ONET.TV

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nissan / 26 lutego 2009 o 07:06
Pedagog napisał:
Masz rację, to miedzy innymi nauczycie spod znaku ZNP wraz z małoletnimi uczniami protestowali pod ministerstwem oświaty w Warszawie w pierwszym dniu urzędowania MInistra Giertycha.To włąśnie tam gimnazjaliści włazili na ogrodzenie ministerstwa(zachęcone do takich działań przez pedagogów), a gdy policjanci iściągali to towarztstwo, to taka smarkula do kamery "wściekła:" mówiła, :"zostałam potraktowana jak przez ZOMO". Co ona wie o ZOMO, zapytać ją o fakty historyczne, to ... Nie , nie co ona wie o ZOMO, ale CO ONA TAM ROBIŁA - drodzy profesorowie. Uczyć dzieci protestu przeciwko MINISTROWI. Ludzie!!! Od protestów są doroścl. To pan pedagog z Warszawy wraz z pokaźną grupą uczniów u boku debatował w telewizji nad tym, jaki to Minister Oświaty jest zły. A teraz szok, bo RYKI, bo ... w wielu szkołach takie sytuacje mają miejsce. Jestem nauczycielem i byłem, jestem i będę nadal oburzony takim zachowaniem młodzieży, ale i niewybaczalnym zachowaniem PEDAGOGÓW przecież. Tych pedagogów, ktorzy zapomnieli o swojej roli: uczyć i wychowywać a nie demoralizować.( Udzieł uczniów u boku pedagogów w takich protestach i debatach TV j.w. to demoralizacja. Pobłażanie w szkołach chuliganom to demoralizacja ( ale liczy się stołek dyrektorski, znajomości, polityczne rozgrywkii.tp.)

Zdecydowanie popieram wypowiedź. Na którymś kanale TV widziałem teleturniej turniej, nie wiem jak sie to nazywa,ale DZIECI graja z DOROSŁYMI o pieniądze!!!!!!!Pani zadaje pytania i padaja odpowiedzi!Ludzie opamiętajcie się!

Zdecydowanie popieram wypowiedź. Na którymś kanale TV widziałem teleturniej turniej, nie wiem jak sie to nazywa,ale DZIECI graja z DOROSŁYMI o pieniądze!!!!!!!Pani zadaje pytania i padaja odpowiedzi!Ludzie opamiętajcie się! rozwiń
Avatar
pawel / 24 lutego 2009 o 19:13
Ryckie obwarzany! DĘBLIN GÓRĄ!!!
Avatar
olo / 23 lutego 2009 o 06:14
ciężkie jest życie nauczycieli ciamajd z Ryk....
Avatar
Forum Ryki / 21 lutego 2009 o 16:36
Również na ryckim forum trwa ciekawa dyskusja na temat sytuacji w tamtejszym mechaniku.Polecam lekturę . [url="http://forum.ryki.pl/viewtopic.php?t=791"]http://forum.ryki.pl/viewtopic.php?t=791[/url]
Avatar
Leila / 21 lutego 2009 o 16:22
Podajecie fałszywe informacje!!!!!!!!!!!!!Wysłuchajcie dobrze materiału na Onecie.Pan Tomasz Niemirowski wcale nie powiedział,że uczniowie kazali mu kopać dół i to filmowali!Użył tych słów jako METAFORY!Chodziło mu o to,że jako nauczyciel nie miał narzędzi wychowawczych,sposobów oddziaływania na ucznia.Że czuł się w szkole jakby mu kazali kopać rów,a nie dali mu łopaty:(............Dzienniku Wschodni,szybko skoryguj tekst,jeśli miła ci wiarygodność.
Avatar
Pedagog / 21 lutego 2009 o 13:00
Rodak napisał:
Swojego czasu kiedy Giertych był ministrem oświaty,grupa wyrostków wrzeszczała "Giertych do wora,wór do jeziora".Ciekawy jestem stanowiska w
tej
sprawie , nauczycieli z Ryckiej zawodówki? Teraz wschodzi to ziarno ,które zasiały media oraz niektóre środowiska pedagogiczne.Adeptom do dorosłego życia popuszczono wodze demokracji.Kto jak kto ale nauczyciele powinni przewidzieć w kogo ten rekoszet uderzy.Ileż to u nas instytucji
które się prześcigają w przypominaniu o prawach dziecka -a o obowiązkach?,a o odpowiedzialności?.Pedagodzy,psycholodzy,a gdzie ojciec,ojciec
czuły ale i ojciec z pasem?.To jemu odwieczne prawo powierza obowiązek wychowania potomstwa,a nie magistrom z pod znaku Gocleniusa.
Nie spotkałem się jeszcze aby wadera oddała na wychowanie swoje szczenięta sowie chociaż sowa taka mądra!.


Masz rację, to miedzy innymi nauczycie spod znaku ZNP wraz z małoletnimi uczniami protestowali pod ministerstwem oświaty w Warszawie w pierwszym dniu urzędowania MInistra Giertycha.To włąśnie tam gimnazjaliści włazili na ogrodzenie ministerstwa(zachęcone do takich działań przez pedagogów), a gdy policjanci iściągali to towarztstwo, to taka smarkula do kamery "wściekła:" mówiła, :"zostałam potraktowana jak przez ZOMO". Co ona wie o ZOMO, zapytać ją o fakty historyczne, to ... Nie , nie co ona wie o ZOMO, ale CO ONA TAM ROBIŁA - drodzy profesorowie. Uczyć dzieci protestu przeciwko MINISTROWI. Ludzie!!! Od protestów są doroścl. To pan pedagog z Warszawy wraz z pokaźną grupą uczniów u boku debatował w telewizji nad tym, jaki to Minister Oświaty jest zły. A teraz szok, bo RYKI, bo ... w wielu szkołach takie sytuacje mają miejsce. Jestem nauczycielem i byłem, jestem i będę nadal oburzony takim zachowaniem młodzieży, ale i niewybaczalnym zachowaniem PEDAGOGÓW przecież. Tych pedagogów, ktorzy zapomnieli o swojej roli: uczyć i wychowywać a nie demoralizować.( Udzieł uczniów u boku pedagogów w takich protestach i debatach TV j.w. to demoralizacja. Pobłażanie w szkołach chuliganom to demoralizacja ( ale liczy się stołek dyrektorski, znajomości, polityczne rozgrywkii.tp.)


Masz rację, to miedzy innymi nauczycie spod znaku ZNP wraz z małoletnimi uczniami protestowali pod ministerstwem oświaty w Warszawie w pierwszym dniu urzędowania MInistra Giertycha.To włąśnie tam gimnazjaliści włazili na ogrodzenie ministerstwa(zachęcone do takich działań przez pedagogów), a gdy policjanci iściągali to towarztstwo, to taka smarkula do kamery "wściekła:" mówiła, :"zostałam potraktowana jak przez ZOMO". Co ona wie o ZOMO, zapytać ją o fakty historyczne, to ... Nie , nie co ona wi... rozwiń
Avatar
były uczeń / 21 lutego 2009 o 09:57
Byłem uczniem tej szkoły przy końcu lat 70-tych, obecnie mieszkam na Śląsku, kiedy widzę co się w tej szkole wyprawia to aż żal na to wszystko patrzeć. Nauczyciele nie ulegajcie i nie dajcie zastraszać się chuliganom, pozdrawiam były uczeń ZSZ nr 1.
Avatar
Flagellum Dei / 21 lutego 2009 o 09:57
A kiedy Lubelskie Kuratorium Oswiaty zajmie się "magystrem" Markiem Kępką i jego zastępcami z ZSO Nr 1 w Rykach? To dopiero są magicy. Póki co bezkarnie łamią prawo, szykanują nauczycieli i nabijają się z "władzy". Kurator niby odwiedz, ale widzi tylko to, co oni chcą aby widział. Szkolne afery sa przez dyrekcję wyciszane, a winowajcy nie ponieśli jak dotąd żadnych konsekwencji. Czy aby napewno żyjemy w państwie prawa? Czy tez nadal "magyster" Kępka będzie mówił, iz "prawo jest dla słabych"? Notabene dobry znajomy osławionej dyrektorki z mechanika z czasów wspólnej pracy w komitecie....(bynajmniej nie rodzicielskim)
A kiedy Lubelskie Kuratorium Oswiaty zajmie się "magystrem" Markiem Kępką i jego zastępcami z ZSO Nr 1 w Rykach? To dopiero są magicy. Póki co bezkarnie łamią prawo, szykanują nauczycieli i nabijają się z "władzy". Kurator niby odwiedz, ale widzi tylko to, co oni chcą aby widział. Szkolne afery sa przez dyrekcję wyciszane, a winowajcy nie ponieśli jak dotąd żadnych konsekwencji. Czy aby napewno żyjemy w państwie prawa? Czy tez nadal "magyster" Kępka będzie mówił, iz "prawo jest dla słabych"? Notabene d... rozwiń
Avatar
józia / 21 lutego 2009 o 08:34
pozostaje nadzieja, że PANI Dyrektor szybko sie ewakuuje sama.w takim tempie jak widzimy poprawy w tej szkole nie będzie..pani Dyrektor zegnamy Panią!!! DO WIDZENIA!!! TRZEBA WIERZYĆ, ŻE KTOS PRZYJDZIE I POPRAWI TĘ SYTUACJĘ!!! PANI JUŻ MIAŁA CZAS NA TO! PROSZE ZOSTAWIĆ W SPOKOJU TĘ SZKOŁĘ!!! DLA DOBRA UCZNIÓW!!!
Avatar
mosquito / 21 lutego 2009 o 08:29
no ale "dyrektorka" pracuje i to jest temat otwarty.
Avatar
nissan / 26 lutego 2009 o 07:06
Pedagog napisał:
Masz rację, to miedzy innymi nauczycie spod znaku ZNP wraz z małoletnimi uczniami protestowali pod ministerstwem oświaty w Warszawie w pierwszym dniu urzędowania MInistra Giertycha.To włąśnie tam gimnazjaliści włazili na ogrodzenie ministerstwa(zachęcone do takich działań przez pedagogów), a gdy policjanci iściągali to towarztstwo, to taka smarkula do kamery "wściekła:" mówiła, :"zostałam potraktowana jak przez ZOMO". Co ona wie o ZOMO, zapytać ją o fakty historyczne, to ... Nie , nie co ona wie o ZOMO, ale CO ONA TAM ROBIŁA - drodzy profesorowie. Uczyć dzieci protestu przeciwko MINISTROWI. Ludzie!!! Od protestów są doroścl. To pan pedagog z Warszawy wraz z pokaźną grupą uczniów u boku debatował w telewizji nad tym, jaki to Minister Oświaty jest zły. A teraz szok, bo RYKI, bo ... w wielu szkołach takie sytuacje mają miejsce. Jestem nauczycielem i byłem, jestem i będę nadal oburzony takim zachowaniem młodzieży, ale i niewybaczalnym zachowaniem PEDAGOGÓW przecież. Tych pedagogów, ktorzy zapomnieli o swojej roli: uczyć i wychowywać a nie demoralizować.( Udzieł uczniów u boku pedagogów w takich protestach i debatach TV j.w. to demoralizacja. Pobłażanie w szkołach chuliganom to demoralizacja ( ale liczy się stołek dyrektorski, znajomości, polityczne rozgrywkii.tp.)

Zdecydowanie popieram wypowiedź. Na którymś kanale TV widziałem teleturniej turniej, nie wiem jak sie to nazywa,ale DZIECI graja z DOROSŁYMI o pieniądze!!!!!!!Pani zadaje pytania i padaja odpowiedzi!Ludzie opamiętajcie się!

Zdecydowanie popieram wypowiedź. Na którymś kanale TV widziałem teleturniej turniej, nie wiem jak sie to nazywa,ale DZIECI graja z DOROSŁYMI o pieniądze!!!!!!!Pani zadaje pytania i padaja odpowiedzi!Ludzie opamiętajcie się! rozwiń
Avatar
pawel / 24 lutego 2009 o 19:13
Ryckie obwarzany! DĘBLIN GÓRĄ!!!
Avatar
olo / 23 lutego 2009 o 06:14
ciężkie jest życie nauczycieli ciamajd z Ryk....
Avatar
Forum Ryki / 21 lutego 2009 o 16:36
Również na ryckim forum trwa ciekawa dyskusja na temat sytuacji w tamtejszym mechaniku.Polecam lekturę . [url="http://forum.ryki.pl/viewtopic.php?t=791"]http://forum.ryki.pl/viewtopic.php?t=791[/url]
Avatar
Leila / 21 lutego 2009 o 16:22
Podajecie fałszywe informacje!!!!!!!!!!!!!Wysłuchajcie dobrze materiału na Onecie.Pan Tomasz Niemirowski wcale nie powiedział,że uczniowie kazali mu kopać dół i to filmowali!Użył tych słów jako METAFORY!Chodziło mu o to,że jako nauczyciel nie miał narzędzi wychowawczych,sposobów oddziaływania na ucznia.Że czuł się w szkole jakby mu kazali kopać rów,a nie dali mu łopaty:(............Dzienniku Wschodni,szybko skoryguj tekst,jeśli miła ci wiarygodność.
Avatar
Pedagog / 21 lutego 2009 o 13:00
Rodak napisał:
Swojego czasu kiedy Giertych był ministrem oświaty,grupa wyrostków wrzeszczała "Giertych do wora,wór do jeziora".Ciekawy jestem stanowiska w
tej
sprawie , nauczycieli z Ryckiej zawodówki? Teraz wschodzi to ziarno ,które zasiały media oraz niektóre środowiska pedagogiczne.Adeptom do dorosłego życia popuszczono wodze demokracji.Kto jak kto ale nauczyciele powinni przewidzieć w kogo ten rekoszet uderzy.Ileż to u nas instytucji
które się prześcigają w przypominaniu o prawach dziecka -a o obowiązkach?,a o odpowiedzialności?.Pedagodzy,psycholodzy,a gdzie ojciec,ojciec
czuły ale i ojciec z pasem?.To jemu odwieczne prawo powierza obowiązek wychowania potomstwa,a nie magistrom z pod znaku Gocleniusa.
Nie spotkałem się jeszcze aby wadera oddała na wychowanie swoje szczenięta sowie chociaż sowa taka mądra!.


Masz rację, to miedzy innymi nauczycie spod znaku ZNP wraz z małoletnimi uczniami protestowali pod ministerstwem oświaty w Warszawie w pierwszym dniu urzędowania MInistra Giertycha.To włąśnie tam gimnazjaliści włazili na ogrodzenie ministerstwa(zachęcone do takich działań przez pedagogów), a gdy policjanci iściągali to towarztstwo, to taka smarkula do kamery "wściekła:" mówiła, :"zostałam potraktowana jak przez ZOMO". Co ona wie o ZOMO, zapytać ją o fakty historyczne, to ... Nie , nie co ona wie o ZOMO, ale CO ONA TAM ROBIŁA - drodzy profesorowie. Uczyć dzieci protestu przeciwko MINISTROWI. Ludzie!!! Od protestów są doroścl. To pan pedagog z Warszawy wraz z pokaźną grupą uczniów u boku debatował w telewizji nad tym, jaki to Minister Oświaty jest zły. A teraz szok, bo RYKI, bo ... w wielu szkołach takie sytuacje mają miejsce. Jestem nauczycielem i byłem, jestem i będę nadal oburzony takim zachowaniem młodzieży, ale i niewybaczalnym zachowaniem PEDAGOGÓW przecież. Tych pedagogów, ktorzy zapomnieli o swojej roli: uczyć i wychowywać a nie demoralizować.( Udzieł uczniów u boku pedagogów w takich protestach i debatach TV j.w. to demoralizacja. Pobłażanie w szkołach chuliganom to demoralizacja ( ale liczy się stołek dyrektorski, znajomości, polityczne rozgrywkii.tp.)


Masz rację, to miedzy innymi nauczycie spod znaku ZNP wraz z małoletnimi uczniami protestowali pod ministerstwem oświaty w Warszawie w pierwszym dniu urzędowania MInistra Giertycha.To włąśnie tam gimnazjaliści włazili na ogrodzenie ministerstwa(zachęcone do takich działań przez pedagogów), a gdy policjanci iściągali to towarztstwo, to taka smarkula do kamery "wściekła:" mówiła, :"zostałam potraktowana jak przez ZOMO". Co ona wie o ZOMO, zapytać ją o fakty historyczne, to ... Nie , nie co ona wi... rozwiń
Avatar
były uczeń / 21 lutego 2009 o 09:57
Byłem uczniem tej szkoły przy końcu lat 70-tych, obecnie mieszkam na Śląsku, kiedy widzę co się w tej szkole wyprawia to aż żal na to wszystko patrzeć. Nauczyciele nie ulegajcie i nie dajcie zastraszać się chuliganom, pozdrawiam były uczeń ZSZ nr 1.
Avatar
Flagellum Dei / 21 lutego 2009 o 09:57
A kiedy Lubelskie Kuratorium Oswiaty zajmie się "magystrem" Markiem Kępką i jego zastępcami z ZSO Nr 1 w Rykach? To dopiero są magicy. Póki co bezkarnie łamią prawo, szykanują nauczycieli i nabijają się z "władzy". Kurator niby odwiedz, ale widzi tylko to, co oni chcą aby widział. Szkolne afery sa przez dyrekcję wyciszane, a winowajcy nie ponieśli jak dotąd żadnych konsekwencji. Czy aby napewno żyjemy w państwie prawa? Czy tez nadal "magyster" Kępka będzie mówił, iz "prawo jest dla słabych"? Notabene dobry znajomy osławionej dyrektorki z mechanika z czasów wspólnej pracy w komitecie....(bynajmniej nie rodzicielskim)
A kiedy Lubelskie Kuratorium Oswiaty zajmie się "magystrem" Markiem Kępką i jego zastępcami z ZSO Nr 1 w Rykach? To dopiero są magicy. Póki co bezkarnie łamią prawo, szykanują nauczycieli i nabijają się z "władzy". Kurator niby odwiedz, ale widzi tylko to, co oni chcą aby widział. Szkolne afery sa przez dyrekcję wyciszane, a winowajcy nie ponieśli jak dotąd żadnych konsekwencji. Czy aby napewno żyjemy w państwie prawa? Czy tez nadal "magyster" Kępka będzie mówił, iz "prawo jest dla słabych"? Notabene d... rozwiń
Avatar
józia / 21 lutego 2009 o 08:34
pozostaje nadzieja, że PANI Dyrektor szybko sie ewakuuje sama.w takim tempie jak widzimy poprawy w tej szkole nie będzie..pani Dyrektor zegnamy Panią!!! DO WIDZENIA!!! TRZEBA WIERZYĆ, ŻE KTOS PRZYJDZIE I POPRAWI TĘ SYTUACJĘ!!! PANI JUŻ MIAŁA CZAS NA TO! PROSZE ZOSTAWIĆ W SPOKOJU TĘ SZKOŁĘ!!! DLA DOBRA UCZNIÓW!!!
Avatar
mosquito / 21 lutego 2009 o 08:29
no ale "dyrektorka" pracuje i to jest temat otwarty.