Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 sierpnia 2012 r.
17:41
Edytuj ten wpis

Koniec kina Sybilla w Puławach. "Ten interes jest nieopłacalny"

0 12 A A
Po sprzedaży Sybilli w Puławach nie będzie już profesjonalnego kina. (Daniel Kowalczyk)
Po sprzedaży Sybilli w Puławach nie będzie już profesjonalnego kina. (Daniel Kowalczyk)

Sybilla, jedyne kino w Puławach, zostało wystawione na sprzedaż. Właściciel twierdzi, że interes jest dla niego nieopłacalny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kino było nierentowne i przynosiło straty, dlatego nie możemy dalej prowadzić tej działalności w Puławach. Będziemy wyświetlać filmy, dopóki obiekt nie zostanie sprzedany – informuje Stefan Wolski, pracownik Instytucji Filmowej "Max-Film” w Warszawie, która jest właścicielem Sybilli.

Oferty na kupno nieruchomości przyjmowane są do 24 sierpnia, a cena wywoławcza wynosi 1,7 mln złotych.

Kierownik kina w Puławach nie chciał udzielić nam żadnych informacji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w kinie zatrudnionych jest 8 osób. – Sale zapełniały się tylko w weekendy, a na tygodniu graliśmy dla garstki osób – powiedział Dziennikowi pracownik kina.

– To dla mnie szok, że nie będzie żadnego kina w Puławach. Nie chodziłam często, ale kino w takim mieście jak Puławy powinno być. Mamy w sumie "Dom Chemika”, ale filmy wyświetlane są tam sporadycznie – mówi pani Beata, która wczoraj przeglądała repertuar.

Czy rolę Sybilli przejmie teraz Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika”? – Nasz ośrodek organizuje między innymi festiwal filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską”, a także poranki filmowe dla dzieci. Nie mamy jednak nowoczesnego sprzętu, nie inwestowaliśmy, gdy w sąsiedztwie znajdowało się profesjonalne kino – tłumaczy Maryla Miłek.

Zapytaliśmy, czy kupnem kina będzie zainteresowany Urząd Miast. – My mamy instytucje kultury i o kolejną nie będziemy się ubiegać – komentuje Ewa Wójcik, wiceprezydent miasta Puławy.

Kino "Sybilla” ma widownię na 329 osób, klimatyzowaną salę, a także możliwość wyświetlania filmów w technologii 3D. Równolegle z Sybillą Max-Film wystawił na sprzedaż kino Merkury w Białej Podlaskiej. Wcześniej sprzedał znajdujące się w Lublinie kina Wenus, Apollo i Kosmos.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oj tak tak / 15 listopada 2013 o 14:11

szkoda kina,ale jak inni zauważyli,repertuar jest do bani,tandetny sklepik z colo i kukurydzą zabija klimat tego miejsca,w końcu do kina idzie się na film,dla relaksu,a nie na podwieczorek.Na film pt.Sierpniowe niebo.62 dni chwały,musiałem do lublina jechać :wacko:

Avatar
Tom / 14 listopada 2013 o 13:11

Kino to nie amerykański bar. Dzieci kuszone popcornem ,coca colą i tandetnymi gadżetami. 

To kino już nie jest kinem i nie będzie.Na mojego emaila do firmy Max-Film nikt nie odpowiedział.

Avatar
Di / 21 sierpnia 2012 o 09:10
Lubię kino. Chodzę do Sybilli od lat. Bywało, że co tydzień. Ale teraz nie mam na co iść. Jak raz w miesiącu trafi się film, który mnie interesuje, jest dobrze. Jak napisano - filmy dla dzieci, głupawe komedie polskie ( na które czasem chodzę) i strzelanki 3go gatunku.
Jeszcze półtora, dwa lata temu, był lepszy repertuar.
Ale cóż się dziwić. Puławiacy nie chodzą do kina. Żal. Garstce kinomanów, reszta i tak siedzi w domu .
Avatar
olo / 13 sierpnia 2012 o 07:29
CYTAT:
– To dla mnie szok, że nie będzie żadnego kina w Puławach. Nie chodziłam często, ale kino w takim mieście jak Puławy powinno być.
KONIEC CYTATU

Nie chodzoła ale powinno być... dziwne rozumowanie. Powinno byc dla samego bycia. Tak uważa ta pisząca... Ludzie, jak coś jest nierentowane to w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu. No chyba, że są chcętni by dopłacac do interesu z własnej kieszeni i... pójść do kina? Ale jak widać nie ma, a kino dla nich powinno byc dla samego bycia...

Puk Puk w główkę.

PS. Mi tez szkoda, że likwidują to kultowe dla Puław Kino, ale ja tam rozumiem, że likwidują. Jak nie ma rentowności....
CYTAT:
– To dla mnie szok, że nie będzie żadnego kina w Puławach. Nie chodziłam często, ale kino w takim mieście jak Puławy powinno być.
KONIEC CYTATU

Nie chodzoła ale powinno być... dziwne rozumowanie. Powinno byc dla samego bycia. Tak uważa ta pisząca... Ludzie, jak coś jest nierentowane to w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu. No chyba, że są chcętni by dopłacac do interesu z własnej kieszeni i... pójść do kina? Ale jak widać nie ma, a kino dla nich powinno byc dla samego bycia...

Puk Puk w główkę... rozwiń
Avatar
biesiadnik / 12 sierpnia 2012 o 19:13
Teraz zamiast kina wolą pizzerie,puby itp przybytki.
Avatar
Rossman / 10 sierpnia 2012 o 21:37
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśni... rozwiń
Avatar
Piotr / 10 sierpnia 2012 o 17:24
To nie musiało się tak skończyć, skoro kierownikiem jest gość, który o filmach najwyraźniej nie ma pojęcia. Tam faktycznie leciał najgorszy w regionie repertuar - głównie filmy dla dzieci i głupie polskie komedie. Poziom żenujący. No i przerost zatrudnienia. Po co zatrudniać kasjerki, bileterki, kinooperatorów i sprzątaczki. Całą tą wielką robotę mogły wykonywać dwie - trzy osoby. Kierownik, zamiast "kierować" mógł siedzieć na kasie, przedzierać bilety i puszczać filmy. A tu osiem osób - jakieś żarty. No i teraz efekty. Duże miasto zostanie bez kina. Normalnie obciach
To nie musiało się tak skończyć, skoro kierownikiem jest gość, który o filmach najwyraźniej nie ma pojęcia. Tam faktycznie leciał najgorszy w regionie repertuar - głównie filmy dla dzieci i głupie polskie komedie. Poziom żenujący. No i przerost zatrudnienia. Po co zatrudniać kasjerki, bileterki, kinooperatorów i sprzątaczki. Całą tą wielką robotę mogły wykonywać dwie - trzy osoby. Kierownik, zamiast "kierować" mógł siedzieć na kasie, przedzierać bilety i puszczać filmy. A tu osiem osób - jakieś żarty. No i teraz efekty. Duże miasto... rozwiń
Avatar
facebook.com/kamil.ogonek / 10 sierpnia 2012 o 11:45
[url="http://www.novekino.pl/kina/sybilla/repertuar.php?data=2012-08-16"]http://www.novekino....data=2012-08-16[/url]
od dziś (10.08) do czwartku (16.08) grany jest TYLKO Madagaskar 3!!!
Policzyłem. 32razy... do wyboru 2D albo 3D

I się dziwią że do kina ludzie nie chodzą!
Avatar
kinoman / 10 sierpnia 2012 o 09:41
No, skoro w Puławach, jednym z niewielu miast w regionie gdzie mieszkańców stać na takie "luksusy" jak kino nie opłaca się go prowadzić to już nie wiem gdzie.
Avatar
kamilo / 10 sierpnia 2012 o 08:40
i repertuar mógłby być bardziej urozmaicony, a nie jeden film non-stop przez za tygodnie. później drugi film non-stop przez dwa tygodnie...
Avatar
oj tak tak / 15 listopada 2013 o 14:11

szkoda kina,ale jak inni zauważyli,repertuar jest do bani,tandetny sklepik z colo i kukurydzą zabija klimat tego miejsca,w końcu do kina idzie się na film,dla relaksu,a nie na podwieczorek.Na film pt.Sierpniowe niebo.62 dni chwały,musiałem do lublina jechać :wacko:

Avatar
Tom / 14 listopada 2013 o 13:11

Kino to nie amerykański bar. Dzieci kuszone popcornem ,coca colą i tandetnymi gadżetami. 

To kino już nie jest kinem i nie będzie.Na mojego emaila do firmy Max-Film nikt nie odpowiedział.

Avatar
Di / 21 sierpnia 2012 o 09:10
Lubię kino. Chodzę do Sybilli od lat. Bywało, że co tydzień. Ale teraz nie mam na co iść. Jak raz w miesiącu trafi się film, który mnie interesuje, jest dobrze. Jak napisano - filmy dla dzieci, głupawe komedie polskie ( na które czasem chodzę) i strzelanki 3go gatunku.
Jeszcze półtora, dwa lata temu, był lepszy repertuar.
Ale cóż się dziwić. Puławiacy nie chodzą do kina. Żal. Garstce kinomanów, reszta i tak siedzi w domu .
Avatar
olo / 13 sierpnia 2012 o 07:29
CYTAT:
– To dla mnie szok, że nie będzie żadnego kina w Puławach. Nie chodziłam często, ale kino w takim mieście jak Puławy powinno być.
KONIEC CYTATU

Nie chodzoła ale powinno być... dziwne rozumowanie. Powinno byc dla samego bycia. Tak uważa ta pisząca... Ludzie, jak coś jest nierentowane to w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu. No chyba, że są chcętni by dopłacac do interesu z własnej kieszeni i... pójść do kina? Ale jak widać nie ma, a kino dla nich powinno byc dla samego bycia...

Puk Puk w główkę.

PS. Mi tez szkoda, że likwidują to kultowe dla Puław Kino, ale ja tam rozumiem, że likwidują. Jak nie ma rentowności....
CYTAT:
– To dla mnie szok, że nie będzie żadnego kina w Puławach. Nie chodziłam często, ale kino w takim mieście jak Puławy powinno być.
KONIEC CYTATU

Nie chodzoła ale powinno być... dziwne rozumowanie. Powinno byc dla samego bycia. Tak uważa ta pisząca... Ludzie, jak coś jest nierentowane to w dzisiejszych czasach nie ma racji bytu. No chyba, że są chcętni by dopłacac do interesu z własnej kieszeni i... pójść do kina? Ale jak widać nie ma, a kino dla nich powinno byc dla samego bycia...

Puk Puk w główkę... rozwiń
Avatar
biesiadnik / 12 sierpnia 2012 o 19:13
Teraz zamiast kina wolą pizzerie,puby itp przybytki.
Avatar
Rossman / 10 sierpnia 2012 o 21:37
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśni... rozwiń
Avatar
Piotr / 10 sierpnia 2012 o 17:24
To nie musiało się tak skończyć, skoro kierownikiem jest gość, który o filmach najwyraźniej nie ma pojęcia. Tam faktycznie leciał najgorszy w regionie repertuar - głównie filmy dla dzieci i głupie polskie komedie. Poziom żenujący. No i przerost zatrudnienia. Po co zatrudniać kasjerki, bileterki, kinooperatorów i sprzątaczki. Całą tą wielką robotę mogły wykonywać dwie - trzy osoby. Kierownik, zamiast "kierować" mógł siedzieć na kasie, przedzierać bilety i puszczać filmy. A tu osiem osób - jakieś żarty. No i teraz efekty. Duże miasto zostanie bez kina. Normalnie obciach
To nie musiało się tak skończyć, skoro kierownikiem jest gość, który o filmach najwyraźniej nie ma pojęcia. Tam faktycznie leciał najgorszy w regionie repertuar - głównie filmy dla dzieci i głupie polskie komedie. Poziom żenujący. No i przerost zatrudnienia. Po co zatrudniać kasjerki, bileterki, kinooperatorów i sprzątaczki. Całą tą wielką robotę mogły wykonywać dwie - trzy osoby. Kierownik, zamiast "kierować" mógł siedzieć na kasie, przedzierać bilety i puszczać filmy. A tu osiem osób - jakieś żarty. No i teraz efekty. Duże miasto... rozwiń
Avatar
facebook.com/kamil.ogonek / 10 sierpnia 2012 o 11:45
[url="http://www.novekino.pl/kina/sybilla/repertuar.php?data=2012-08-16"]http://www.novekino....data=2012-08-16[/url]
od dziś (10.08) do czwartku (16.08) grany jest TYLKO Madagaskar 3!!!
Policzyłem. 32razy... do wyboru 2D albo 3D

I się dziwią że do kina ludzie nie chodzą!
Avatar
kinoman / 10 sierpnia 2012 o 09:41
No, skoro w Puławach, jednym z niewielu miast w regionie gdzie mieszkańców stać na takie "luksusy" jak kino nie opłaca się go prowadzić to już nie wiem gdzie.
Avatar
kamilo / 10 sierpnia 2012 o 08:40
i repertuar mógłby być bardziej urozmaicony, a nie jeden film non-stop przez za tygodnie. później drugi film non-stop przez dwa tygodnie...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 2 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 18 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 16

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 44 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.