Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

22 lipca 2009 r.
17:14
Edytuj ten wpis

Koniec sporu w Zakładach Azotowych Puławy. Będą pieniądze dla pracowników

0 5 A A

Trwający od ponad roku spór między zarządem Zakładów Azotowych "Puławy”, a jednym ze związków zawowodych został zakończony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponad 3 tysiące pracowników giełdowej spółki dostanie jednorazową premię w wysokości 1700 złotych na osobę. W najbliższych 12 miesiącach firma wypłaci też w sumie 10 milionów premii motywacyjnej uzależnionej od wyników finansowych firmy oraz osiągnięć samych pracowników.

Udało się dojść do porozumienia, mimo że jeszcze w ubiegłym tygodniu największy w firmie Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego krytykował proponowane zapisy. Związkowcy wyliczyli, że prozumienie spowoduje, iż większość pieniędzy trafi do grupy kilkuset najlepiej zarabiających pracowników. Według nich 90 proc. załogi miało dostać niewielkie sumy.

Na porozumienie zgadzały się za to pozostałe cztery związki zawodowe. I to przeważyło. – Zawarcie porozumienia zostało na nas wymuszone – tłumaczy Sławomir Wręga, przewodniczący ZZPRC w ZA "Puławy”.

W ogłoszonym w środę komunikacie spółka zaznacza, że koszty porozumienia kończącego spór zbiorowy są znacznie niższe niż gdyby spełniła postulaty ZZPRC.

Związek walczył m.in. o to, żeby w firmie wdrożono w życie tzw. taryfikator kwalifikacyjny stanowisk pracy. Zdaniem związku w tej chwili część pracowników jest opłacana poniżej tego, co im się należy. – Ta sprawa nie została teraz załatwiona, więc to nasza porażka. Ale już zapowiedzieliśmy zarządowi, że nie mamy zamiaru rezygnować z walki o taryfkiator – zapowiada Wręga.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ppp / 23 lipca 2009 o 22:22
jedyne rozwiązanie PRYWATYZACJA!!! WIKI: Robotnik - osoba świadcząca pracę najemną w zakładzie przemysłowym lub na terenie budowy, większości niewymagającą szczególnych kwalifikacji lub wykształcenia. Najczęściej jest to prosta praca fizyczna pod nadzorem . Jest bardzo nisko płatna i wymaga dobrego ogólnego stanu zdrowia fizycznego.
Czego tu zazdrosci, szkoda tylko ludzi, którzy z porządnym wykształceniem zarabiają mniej od ciecia po podstawówce lub zawodówce.
jedyne rozwiązanie PRYWATYZACJA!!! WIKI: Robotnik - osoba świadcząca pracę najemną w zakładzie przemysłowym lub na terenie budowy, większości niewymagającą szczególnych kwalifikacji lub wykształcenia. Najczęściej jest to prosta praca fizyczna pod nadzorem . Jest bardzo nisko płatna i wymaga dobrego ogólnego stanu zdrowia fizycznego.
Czego tu zazdrosci, szkoda tylko ludzi, którzy z porządnym w... rozwiń
Avatar
pracownik / 23 lipca 2009 o 17:12
:) napisał:
tylu ilu tam moich znajomych tam pracuje a kilku jest kazdy odpoczywa w swojej pracy....a i tak za to ze przekreci sie meleksem pojezdzi troche przekima dostaje najwieksza pensje w por[color="#FF0000"]u[/color]wnaniu do ludzi pracujacych poza ZA!!!!! a praca nie polega na t5ym co na azotach....... i oni jeszcze strajkowac chca tam naprawde kraina mlekiem i miodem płynąca!!!!!!a juz nie wpomne o strazy azotowej pełen RELAX


Może gdybyś się w szkole bardziej przykładał do nauki, to też mógłbyś "odpoczywać w pracy".


Może gdybyś się w szkole bardziej przykładał do nauki, to też mógłbyś "odpoczywać w pracy". rozwiń
Avatar
:) / 23 lipca 2009 o 10:05
tylu ilu tam moich znajomych tam pracuje a kilku jest kazdy odpoczywa w swojej pracy....a i tak za to ze przekreci sie meleksem pojezdzi troche przekima dostaje najwieksza pensje w poruwnaniu do ludzi pracujacych poza ZA!!!!! a praca nie polega na t5ym co na azotach....... i oni jeszcze strajkowac chca tam naprawde kraina mlekiem i miodem płynąca!!!!!!a juz nie wpomne o strazy azotowej pełen RELAX
Avatar
Gość / 23 lipca 2009 o 07:18
Weźcie się do roboty nieroby, a nie tylko podwyżki i podwyżki i granie w ping- ponga na zmianie
Avatar
solidarnościowiec / 22 lipca 2009 o 23:40
TE POZOSTAŁE ZWIĄZKI TO WIELKA PRZEGRANA - ONI W TYM KIERUNKU NIC A NIC NIE ZROBIŁY - POTRAFIŁY TYLKO MĄCIĆ KIJEM W ZAŁODZE - DLATEGO WYPISUJĘ SIĘ Z SOLIDARNOŚCI- chodż jestem od począdku tego zz....
Avatar
ppp / 23 lipca 2009 o 22:22
jedyne rozwiązanie PRYWATYZACJA!!! WIKI: Robotnik - osoba świadcząca pracę najemną w zakładzie przemysłowym lub na terenie budowy, większości niewymagającą szczególnych kwalifikacji lub wykształcenia. Najczęściej jest to prosta praca fizyczna pod nadzorem . Jest bardzo nisko płatna i wymaga dobrego ogólnego stanu zdrowia fizycznego.
Czego tu zazdrosci, szkoda tylko ludzi, którzy z porządnym wykształceniem zarabiają mniej od ciecia po podstawówce lub zawodówce.
jedyne rozwiązanie PRYWATYZACJA!!! WIKI: Robotnik - osoba świadcząca pracę najemną w zakładzie przemysłowym lub na terenie budowy, większości niewymagającą szczególnych kwalifikacji lub wykształcenia. Najczęściej jest to prosta praca fizyczna pod nadzorem . Jest bardzo nisko płatna i wymaga dobrego ogólnego stanu zdrowia fizycznego.
Czego tu zazdrosci, szkoda tylko ludzi, którzy z porządnym w... rozwiń
Avatar
pracownik / 23 lipca 2009 o 17:12
:) napisał:
tylu ilu tam moich znajomych tam pracuje a kilku jest kazdy odpoczywa w swojej pracy....a i tak za to ze przekreci sie meleksem pojezdzi troche przekima dostaje najwieksza pensje w por[color="#FF0000"]u[/color]wnaniu do ludzi pracujacych poza ZA!!!!! a praca nie polega na t5ym co na azotach....... i oni jeszcze strajkowac chca tam naprawde kraina mlekiem i miodem płynąca!!!!!!a juz nie wpomne o strazy azotowej pełen RELAX


Może gdybyś się w szkole bardziej przykładał do nauki, to też mógłbyś "odpoczywać w pracy".


Może gdybyś się w szkole bardziej przykładał do nauki, to też mógłbyś "odpoczywać w pracy". rozwiń
Avatar
:) / 23 lipca 2009 o 10:05
tylu ilu tam moich znajomych tam pracuje a kilku jest kazdy odpoczywa w swojej pracy....a i tak za to ze przekreci sie meleksem pojezdzi troche przekima dostaje najwieksza pensje w poruwnaniu do ludzi pracujacych poza ZA!!!!! a praca nie polega na t5ym co na azotach....... i oni jeszcze strajkowac chca tam naprawde kraina mlekiem i miodem płynąca!!!!!!a juz nie wpomne o strazy azotowej pełen RELAX
Avatar
Gość / 23 lipca 2009 o 07:18
Weźcie się do roboty nieroby, a nie tylko podwyżki i podwyżki i granie w ping- ponga na zmianie
Avatar
solidarnościowiec / 22 lipca 2009 o 23:40
TE POZOSTAŁE ZWIĄZKI TO WIELKA PRZEGRANA - ONI W TYM KIERUNKU NIC A NIC NIE ZROBIŁY - POTRAFIŁY TYLKO MĄCIĆ KIJEM W ZAŁODZE - DLATEGO WYPISUJĘ SIĘ Z SOLIDARNOŚCI- chodż jestem od począdku tego zz....
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 120 28

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!