czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Księża z archidiecezji lubelskiej na naukach u egzorcysty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2013, 18:53
Autor: (aa)

Egzorcysta z Rzymu ks. prof. Gabriele Nanni poprowadzi rekolekcje dla kapłanów z archidiecezji lubelskiej. Nauki mają związek z coraz częściej organizowanymi w parafiach mszami z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Rekolekcje zaplanowano na koniec listopada w Nałęczowie. Już ruszyły zapisy.

– To nie są obowiązkowe rekolekcje. Mają charakter otwarty. Organizuje je Szkoła Formacji Duchowej ze względu na dużą popularność mszy o uzdrowienie – tłumaczy ks. Krzysztof Podstawka, wicekanclerz lubelskiej kurii i rzecznik prasowy metropolity lubelskiego. – Aby zorganizować takie nabożeństwo potrzebna jest zgoda arcybiskupa. Regulują to wytyczne Stolicy Apostolskiej.

Rekolekcje poprowadzi Ks. prof. Gabriele Nanni, wykładowca prawa kanonicznego Lateranum w Rzymie. Duchowny, który sam jest egzorcystą, specjalizuje się w dziedzinie praktyki egzorcyzmów i posługi uwolnienia.

W wielu parafiach, zarówno na terenie archidiecezji lubelskiej jak też diecezji zamojsko-lubaczowskiej, msze z modlitwą o uzdrowienie są organizowane systematycznie w kilku kościołach w Lublinie, Kraśniku, ale też w parafii w Garbowie czy sanktuarium w Wąwolnicy i Radecznicy. W czwartek taka msza zostanie oprawiona w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Piotr i Paweł
grzegorzVI
Konrad
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotr i Paweł
Piotr i Paweł (26 września 2013 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

     Jeszcze niedawno odbywały się Msze Święte z modlitwami o uzdrowienie. Obecnie sprawy poszły w tym kierunku, że mowa o Mszy o uzdrowienie. Kto to wymyślił? W jakim celu? Czy to nie kult zielonoświątkowy, w którym występują nadmierne pragnienia, doznania zmysłowe nadprzyrodzoności, gdzie upada się na plecy po uprzednim wlaniu Ducha rzekomo Świętego, gdzie mówi się, modli się glosolalią, a więc niezrozumiałą mową, zbitką sylab, gdzie spazmatyczny śmiech, tańce, diaboliczne inne zachowania nazywa się jako te, przez które działa Duch rzekomo święty?

 

     Tymczasem uzdrowienia nie mamy zbytnio poszukiwać, domagać się, czy wręcz żądać, nie mamy tez zbytnio martwić się o swoje zdrowie, raczej w cierpieniu upatrywać mamy łaski Bożej i drogi do zbawienia. Ponad wszystko mamy doszukiwać się uzdrowienia po prostu w każdej najzwyklejszej Mszy Świętej a w sposób szczególny w Eucharystii, jako tej, która jest centrum, naszego życia tu na ziemii. Eucharystia jest dawcą uzdrowienia na duszy i ciele, jest przepustką do zbawienia - "kto spożywać będzie ten chleb, będzie miał życie wieczne".

Uzdrowienia mamy szukać również w tak zwanej modlitwie w skrytości jako szczególnie miłej Panu Bogu. Łakomstwo na uzdrowienia to grzech pychy, prowadzi do wielu błędów i wypaczeń. Prowadzi do fałszywej pobożności. Modlitwy o uzdrowienie obligatoryjnie winne być odizolowane od Mszy Świętej i Eucharystii, gdyż stawiają w roli drugoplanowej, umniejszają Jej.

A to wszystko co umniejsza Eucharystii jest nazywane w Kościele Katolickim Świętokradztwem. Amen.

Rozwiń
grzegorzVI
grzegorzVI (26 września 2013 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To nawet dobrze ze egzorcysta uleczy im dusze i ciala, moze nie  beda mieli wypaczonych  orientacji seksualnych,   nie beda molestowac dzieci  , nie beda  sie nawzajem kopulowac, a co zrobic z tymi co maja   kochanki  dzieci, na ktore my  dajemy, pracujermy

Rozwiń
Konrad
Konrad (26 września 2013 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W afrykańskim buszu są czarodzieje,u nas egzorcyści.

Rozwiń
gus
gus (26 września 2013 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To może w końcu diabła wygoni z duszy rektora kul, bo ten działa jak opętany

Rozwiń
Ann
Ann (26 września 2013 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Medice curete ipsum. Kościele,  najpierw sam się wylecz, a dopiero potem uzdrawiaj innych.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!