czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Kto dostaje pieniądze z urzędu? Jest rejestr umów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2015, 10:29

Urząd Miasta Puławy opublikował w środę po raz pierwszy w internecie rejestr zawieranych przez siebie umów. Można się z niego dowiedzieć m.in. ile na współpracy z urzędem zarobiły firmy i osoby prywatne.

Jak informują urzędnicy, to pierwszy taki rejestr obejmujący pierwszy kwartał tego roku. Decyzję o publikacji podobnych informacji podjęły już wcześniej inne samorządy: m.in. w Lublinie i Łęcznej.

Co zawiera puławski rejestr? Można z niego wyczytać m.in., że za odławianie dzikich zwierząt na terenie Puław, poza obszarem ich naturalnego bytowania Zakład Usług Komunalnych dostanie 4,4 tys. zł. Na usługach weterynaryjnych dla takich zwierząt Lecznica Weterynaryjna Stanisław Gajda zarobi 10 tys. zł. W sumie cztery lecznice dostaną po 1,2 tys. zł na elektroniczne znakowanie psów. Miasto nie zapomniało o bezdomnych kotach. Za ich dokarmianie zapłaci 15 tys. zł Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Za usługi dla bezdomnych zwierząt trzy lecznice zarobią zaś po 5 tys. zł.

Miasto na początku roku zamówiło już trzy filmy. Będzie to kronika podsumowująca najważniejsze puławskie wydarzenia 2015 r., film na Koncert Noworoczny 2016 oraz impresję z podsumowania wydarzeń kulturalnych. Za wszystkie trzy Agencja Filmowa Studio K Piotr Kawka dostanie 34,6 tys. zł.

Za przygotowanie i obsługę techniczną i akustyczną sesji Rady Miasta Puławy, Rady Młodzieżowej oraz imprez okolicznościowych w UM Puławy Roman Wróbel dostanie 3,5 tys. zł.

Medale i krówki

Nowa matryca oraz tłoczenie herbu i "Medalu Pamiątkowego Prezydenta Miasta Puławy” będzie zaś kosztować 13,7 tys. zł. Zlecenie wykona Drukarnia Elko. Reklamowe cukierki krówki z elementami wizerunku miasta to wydatek 1,8 tys. zł na rzecz firmy Geomax. Pieniądze za produkcję i dostawę materiałów promocyjnych pieniądze dostaną również m.in. firmy: Respo (5,9 tys. zł), PM Bros Agencja Reklamy (6,3 tys. zł) i Agencja Reklamowa KJM (12,1 tys. zł) oraz Agencja Reklamowa InterMedia Paweł Kędzierski (5,5 tys. zł). Krakus Studio Michał Krawczyk zarobi 19 tys. zł na opracowaniu i wydruku folderu gospodarczego miasta. Przeprowadzenie kampanii reklamowej o nazwie "Niceplace” będzie kosztować 5,9 tys. zł, a pieniądze trafią do Agencji Reklamowej Miniboardmedia Kulpa Marcin.

Jazz, blues i klasyka

Rejestr umów wskazuje również konkretne kwoty jakie miasto wydaje na dotowanie imprez kulturalnych. I tak do organizacji XIV Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli” miasto dopłaci 49 tys. zł. 177 tys. zł dorzuci do 45. Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych. Impreza pod nazwą Puławy Street Art Event dostanie 5,3 tys. zł, a Piknik Słowian 6,5 tys. zł. Za 12 tys. zł Tatiana Galitsyna wykona trzy razy swoje "piaskowe show” w Domu Chemika. Letnie Warsztaty Bluesowe dostaną 8 tys. zł, a za koncert "Requiem” W.A. Mozarta w wykonaniu Orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie i Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z okazji 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II miasto zapłaci 15 tys. zł.

Rejestr umów UM Puławy - POBIERZ PDF
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Urząd Miasta Puławy Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!