piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Kurów dociepli budynki i poprawi drogi. Jest projekt budżetu

Dodano: 20 grudnia 2017, 12:44

Rok 2018 w gminie Kurów będzie stał pod znakiem remontów budynków użyteczności publicznej. Doczekają się ich m.in. szkoły, remizy strażackie i świetlice. Poprawi się również jakość dróg. Na inwestycje zaplanowano ponad 13 mln zł.

Projekt budżetu na przyszły rok zakłada, że do gminnej kasy wpłynie 38,6 mln złotych, a wydanych zostanie z niej 40,7 mln. W nowym roku w Kurowie zaplanowano szereg tzw. termomodernizacji, czyli remontów, których głównym zadaniem jest ocieplenie ścian, wymiana stolarki, położenie nowej elewacji itp. Tego typu zabiegi czekają Szkołę Podstawową im. ks. G. Piramowicza (990 tys. zł), Ośrodek Pomocy Społecznej (370 tys. zł), budynek Poczty Polskiej (370 tys. zł) oraz Gminny Ośrodek Kultury (285 tys. zł).

Tego typu remont czeka również Zespół Placówek Oświatowych w Klementowicach (570 tys. zł) i świetlicę w Brzozowej Gaci (440 tys. zł). Budowę nowych świetlic zaplanowano natomiast w Choszczowie (550 tys. zł) i Dębie (300 tys. zł). Wysyp przedsięwzięć tego rodzaju będzie możliwy dzięki pozyskaniu unijnego dofinansowania.

Jeśli chodzi o drogi, najbardziej zadowoleni z inwestycyjnych zamierzeń powinni być mieszkańcy Płonek i Klementowic. Na budowę i remonty powiatowych oraz gminnych ulic (a także budowę jednego chodnika) w tych miejscowościach zaplanowano po 490 tys. złotych. W przyszłym roku nawierzchnia poprawi się także pomiędzy Choszczowem i Marianką (190 tys. zł), w Buchałowicach (70 tys. zł) oraz na niektórych odcinkach dróg w Olesinie i Kurowie.

Jaśniej po zmroku zrobi się za to w Zastawiu i Wygodzie, gdzie zamontowane zostaną nowe latarnie. W Kurowie i Barłogach pojawią się z kolei nowe place zabaw. W nowym roku na dachach domów gminy pojawią się kolektory słoneczne. Na ich zakup i montaż zaplanowano 5,2 mln zł (razem ze wsparciem unijnym). Kurowski samorząd planuje także przeznaczenie części wydatków na rozwój systemu wodno-kanalizacyjnego (1,5 mln zł) oraz informatyzację Urzędu Gminy (790 tys. zł).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!