czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Kurów: Komendant prosi i ostrzega kierowców łamiących prawo

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2013, 16:32

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Wolna amerykanka przy parkowaniu aut w centrum Kurowa. Albo kierowcy zaczną przestrzegać prawa, albo posypią się mandaty – ostrzega policja, która chce w ten sposób zaprowadzić porządek z parkowaniem samochodów w centrum Kurowa.

Komendant Powiatowy Policji w Puławach, mł. insp. Wojciech Czapla, wystosował właśnie apel w tej sprawie, w którym czytamy m.in.: "Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców Kurowa, ład i porządek oraz konieczność szybkiego reagowania służb ratowniczych w sytuacji stanowiącej realne zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego w centrum Kurowa, koniecznym jest zapewnienie drożności przejazdu nie tylko dla służb ratowniczych, ale dla nas samych i naszych znajomych”.

Sprawa jest poważna. W centrum Kurowa ruch jest spory. Są tam sklepy, urząd gminy, ośrodek kultury, szkoła. – Z każdym rokiem samochodów przybywa i robi się ciasno – przyznaje Stanisław Wójcicki, wójt gminy Kurów. – Nie ma gdzie stanąć więc ludzie parkują, gdzie się da, m.in. w zatoce przystankowej czy na wysepce.

I właśnie na to policja zwraca uwagę. "W tej kwestii przepisy Prawa o Ruchu Drogowym stanowią wyraźnie, że pozostawianie pojazdów w rejonie skrzyżowania, na chodnikach bądź zatoczkach autobusowych jest wkroczeniem i dlatego funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie” – pisze komendant Czapla.

Do tej pory policjanci przymykali oko na źle zaparkowane samochody, a sam komendant w swoim apelu zwraca się z prośbą o powstrzymanie się od parkowania pojazdów w miejscu do tego nieprzeznaczonym. – Ale jeśli to nie pomoże, to wkrótce z pewnością posypią się mandaty – nie ma wątpliwości wójt Kurowa.
Żeby rozwiązać problem gmina przymierza się do budowy jeszcze jednego parkingu w centrum na ok. 20 miejsc. Pieniądze na ten cel mają pochodzić m.in. z Unii.

– Złożyliśmy wniosek o wsparcie do Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień”. Jeśli otrzymamy dofinansowanie, to w przyszłym roku o tej porze parking będzie już pewnie gotowy. Niestety, więcej nie jesteśmy już w stanie zrobić, bo nie ma do tego miejsc – podkreśla wójt Kurowa.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
iwona
KUROWIAK
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 grudnia 2013 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

taki ładny parking ze skwerku zrobili wystarczy obniżyć krawężniki i będzie dużo miejsc parkingowych i nie będzie takiego poroblemu

Rozwiń
iwona
iwona (8 grudnia 2013 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

przeciez teraz ze skwerku zrobili taki ladny parking aby wystarczy obnizyc krawezniki i bedzie duzo miejsc parkingowych

Rozwiń
KUROWIAK
KUROWIAK (8 grudnia 2013 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TOTALNY IDIOTYZM - WÓJT POWINIEN PRZEJŚĆ BADANIA PSYCHIATRYCZNE - KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA MIEJSCA PARKINGOWE - GMINA CZYLI WÓJT - LUDZIE MAJĄ SWOJE POTRZEBY - WÓJT ZAMIAST STRASZYĆ POWINIEN WZIĄĆ SIĘ DO PRACY I DLA DOBRA MIESZKAŃCÓW GMINY ZBUDOWAĆ PARKINGI - MOGĄ BYĆ PŁATNE TEGO PRAWO NIE ZABRANIA - WÓJT JEST OD TEGO BY POMAGAĆ , A NIE ZASTRASZAĆ MIESZKAŃCÓW GMINY - MIESZKAŃCY GMINY KURÓW PAMIĘTAJCIE O TYM PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH

Rozwiń
kdjdj
kdjdj (8 grudnia 2013 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w centrum Kurowa... Dobre... :)

Rozwiń
Zorientowany
Zorientowany (8 grudnia 2013 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co ty bredzisz? Targowisko gminne oficjalnie jest na Starym Rynku, na Warszawskiej tylko jest (albo jeszcze niedawno była) tabliczka

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!