Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 grudnia 2009 r.
21:14
Edytuj ten wpis

Lekarze i pielęgniarki będą pracować za darmo, bo nie ma kontraktu z NFZ

Autor: Zdjęcie autora ALDONA IWON
0 4 A A

W styczniu hospicjum w Puławach przyjmie pierwszych pacjentów. Zarząd podjął taką decyzję, mimo braku kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie możemy dłużej czekać z otwarciem hospicjum. To niemoralne. Przecież pół tego budynku wybudowała gmina Puławy, a pół sami mieszkańcy – tłumaczy Justyna Walecz-Majewska, prezes Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum”. – Nie możemy też mówić pacjentom, żeby dłużej czekali.

To ryzykowna decyzja, bo Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywno-Hospitacyjnej w Puławach nadal nie ma kontraktu na świadczenie usług z NFZ. Hospicjum od dawna stara się o taką umowę. Już rok temu złożyło wniosek do funduszu, by ten ogłosił konkurs na świadczenie opieki zdrowotnej tego typu na terenie powiatu puławskiego. NFZ konkurs ogłosił jeszcze w 2008 roku. Hospicjum nie zdążyło jednako niego przystąpić, gdyż walczyło wtedy z usterkami budowlanymi.

W maju tego roku puławski Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywno-Hospitacyjnej ponownie zwrócił się do NFZ o ogłoszenie konkursu. Ale wtedy fundusz nie miał już pieniędzy. Taka sytuacja trwa do dzisiaj.

– W miarę posiadania wolnych środków finansowych rozważymy możliwość zakontraktowania świadczeń dla hospicjum w Puławach – zapewnia Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ.

Z czego wobec tego będzie się utrzymywało hospicjum? – Mamy około 230 tys. zł. To powinno nam wystarczyć na ponad dwa miesiące funkcjonowania – przewiduje Walecz-Majewska. Rozważa też zaciągnięcie kredytu. O pomoc zamierza też prosić firmy, które ogrzewają budynek i produkują żywność.

Zatrudnieni lekarze i pielęgniarki z hospicjum zgodzili się na pracę w wolontariacie. – Umówiliśmy się wstępnie, że w takiej formie będziemy pracowali przez 4 miesiące. Liczymy, że do kwietnia będziemy mieli kontrakt – mówi Helena Furtak, kierownik medyczna.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pesymista / 30 grudnia 2009 o 20:49
dziś premier Donald Tusk w wywiadzie powiedział, że wszystko jest dobrze, rok bardzo udany i nawet w szpitalach jest już lepiej, choć dopiero w niektóych
Avatar
Pacjent / 29 grudnia 2009 o 17:46
Każdego miesiąca z przerażeniem patrzę ile z mojej pensji państwo "kradnie" moje pieniądze na ubezpieczenia społeczne, składki ZUS, zdrowotne itp. a gdy ja potrzebuję pomocy i idę do lekarza z państwowej służby zdrowia dowiaduje się, że ... miejsc już nie ma, zapraszamy za pół roku ... !!! Zatem w trosce o swoje zdrowie .... chodzę prywatnie do tych samych lekarzy którzy nie mają dla mnie czasu w panśtwowej służbie zdrowia. Prywatnie witają mnie z uśmiechem :))) ... bo taka wizyta dodatkowo kosztuje. LUDZIE !!! Oddajcie moje pieniądze ...skoro i tak muszę leczyć się sam !!!
....a Hospicjum ważna rzecz. Sam im pomagam. Tylko mam mieszanie uczucia co do "pani kierownik" .... :(
Każdego miesiąca z przerażeniem patrzę ile z mojej pensji państwo "kradnie" moje pieniądze na ubezpieczenia społeczne, składki ZUS, zdrowotne itp. a gdy ja potrzebuję pomocy i idę do lekarza z państwowej służby zdrowia dowiaduje się, że ... miejsc już nie ma, zapraszamy za pół roku ... !!! Zatem w trosce o swoje zdrowie .... chodzę prywatnie do tych samych lekarzy którzy nie mają dla mnie czasu w panśtwowej służbie zdrowia. Prywatnie witają mnie z uśmiechem :))) ... bo taka wizyta dodatkowo kosztuje. LUDZIE !!&#... rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2009 o 08:35
Co niektórzy lekarze - Pracujecie co niemiara: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091228/LUBLIN/464858083"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/464858083[/url]

Za taką pracę to tylko karcer, a nie zapłata. Bandyci.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2009 o 11:33
[size=3]zabierają z każdej wypłaty do doktora nie chodze-gdzie są te pieniądze dlaczego brakuje na tak ważną opiekę paliatywną?[/size]
Avatar
pesymista / 30 grudnia 2009 o 20:49
dziś premier Donald Tusk w wywiadzie powiedział, że wszystko jest dobrze, rok bardzo udany i nawet w szpitalach jest już lepiej, choć dopiero w niektóych
Avatar
Pacjent / 29 grudnia 2009 o 17:46
Każdego miesiąca z przerażeniem patrzę ile z mojej pensji państwo "kradnie" moje pieniądze na ubezpieczenia społeczne, składki ZUS, zdrowotne itp. a gdy ja potrzebuję pomocy i idę do lekarza z państwowej służby zdrowia dowiaduje się, że ... miejsc już nie ma, zapraszamy za pół roku ... !!! Zatem w trosce o swoje zdrowie .... chodzę prywatnie do tych samych lekarzy którzy nie mają dla mnie czasu w panśtwowej służbie zdrowia. Prywatnie witają mnie z uśmiechem :))) ... bo taka wizyta dodatkowo kosztuje. LUDZIE !!! Oddajcie moje pieniądze ...skoro i tak muszę leczyć się sam !!!
....a Hospicjum ważna rzecz. Sam im pomagam. Tylko mam mieszanie uczucia co do "pani kierownik" .... :(
Każdego miesiąca z przerażeniem patrzę ile z mojej pensji państwo "kradnie" moje pieniądze na ubezpieczenia społeczne, składki ZUS, zdrowotne itp. a gdy ja potrzebuję pomocy i idę do lekarza z państwowej służby zdrowia dowiaduje się, że ... miejsc już nie ma, zapraszamy za pół roku ... !!! Zatem w trosce o swoje zdrowie .... chodzę prywatnie do tych samych lekarzy którzy nie mają dla mnie czasu w panśtwowej służbie zdrowia. Prywatnie witają mnie z uśmiechem :))) ... bo taka wizyta dodatkowo kosztuje. LUDZIE !!&#... rozwiń
Avatar
olo / 29 grudnia 2009 o 08:35
Co niektórzy lekarze - Pracujecie co niemiara: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091228/LUBLIN/464858083"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/464858083[/url]

Za taką pracę to tylko karcer, a nie zapłata. Bandyci.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2009 o 11:33
[size=3]zabierają z każdej wypłaty do doktora nie chodze-gdzie są te pieniądze dlaczego brakuje na tak ważną opiekę paliatywną?[/size]
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 61 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 406 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!