piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Lekarze i pielęgniarki będą pracować za darmo, bo nie ma kontraktu z NFZ

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 grudnia 2009, 21:14
Autor: ALDONA IWON

W styczniu hospicjum w Puławach przyjmie pierwszych pacjentów. Zarząd podjął taką decyzję, mimo braku kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

– Nie możemy dłużej czekać z otwarciem hospicjum. To niemoralne. Przecież pół tego budynku wybudowała gmina Puławy, a pół sami mieszkańcy – tłumaczy Justyna Walecz-Majewska, prezes Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum”. – Nie możemy też mówić pacjentom, żeby dłużej czekali.

To ryzykowna decyzja, bo Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywno-Hospitacyjnej w Puławach nadal nie ma kontraktu na świadczenie usług z NFZ. Hospicjum od dawna stara się o taką umowę. Już rok temu złożyło wniosek do funduszu, by ten ogłosił konkurs na świadczenie opieki zdrowotnej tego typu na terenie powiatu puławskiego. NFZ konkurs ogłosił jeszcze w 2008 roku. Hospicjum nie zdążyło jednako niego przystąpić, gdyż walczyło wtedy z usterkami budowlanymi.

W maju tego roku puławski Niepubliczny Zakład Opieki Paliatywno-Hospitacyjnej ponownie zwrócił się do NFZ o ogłoszenie konkursu. Ale wtedy fundusz nie miał już pieniędzy. Taka sytuacja trwa do dzisiaj.

– W miarę posiadania wolnych środków finansowych rozważymy możliwość zakontraktowania świadczeń dla hospicjum w Puławach – zapewnia Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ.

Z czego wobec tego będzie się utrzymywało hospicjum? – Mamy około 230 tys. zł. To powinno nam wystarczyć na ponad dwa miesiące funkcjonowania – przewiduje Walecz-Majewska. Rozważa też zaciągnięcie kredytu. O pomoc zamierza też prosić firmy, które ogrzewają budynek i produkują żywność.

Zatrudnieni lekarze i pielęgniarki z hospicjum zgodzili się na pracę w wolontariacie. – Umówiliśmy się wstępnie, że w takiej formie będziemy pracowali przez 4 miesiące. Liczymy, że do kwietnia będziemy mieli kontrakt – mówi Helena Furtak, kierownik medyczna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pesymista
Pacjent
olo
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pesymista
pesymista (30 grudnia 2009 o 20:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dziś premier Donald Tusk w wywiadzie powiedział, że wszystko jest dobrze, rok bardzo udany i nawet w szpitalach jest już lepiej, choć dopiero w niektóych
Rozwiń
Pacjent
Pacjent (29 grudnia 2009 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Każdego miesiąca z przerażeniem patrzę ile z mojej pensji państwo "kradnie" moje pieniądze na ubezpieczenia społeczne, składki ZUS, zdrowotne itp. a gdy ja potrzebuję pomocy i idę do lekarza z państwowej służby zdrowia dowiaduje się, że ... miejsc już nie ma, zapraszamy za pół roku ... !!! Zatem w trosce o swoje zdrowie .... chodzę prywatnie do tych samych lekarzy którzy nie mają dla mnie czasu w panśtwowej służbie zdrowia. Prywatnie witają mnie z uśmiechem :))) ... bo taka wizyta dodatkowo kosztuje. LUDZIE !!! Oddajcie moje pieniądze ...skoro i tak muszę leczyć się sam !!!
....a Hospicjum ważna rzecz. Sam im pomagam. Tylko mam mieszanie uczucia co do "pani kierownik" .... :(
Rozwiń
olo
olo (29 grudnia 2009 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co niektórzy lekarze - Pracujecie co niemiara: [url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091228/LUBLIN/464858083"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/464858083[/url]

Za taką pracę to tylko karcer, a nie zapłata. Bandyci.
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2009 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=3]zabierają z każdej wypłaty do doktora nie chodze-gdzie są te pieniądze dlaczego brakuje na tak ważną opiekę paliatywną?[/size]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!