Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2009 r.
8:20
Edytuj ten wpis

Łoś pod kołami volkswagena na drodze Puławy-Żyrzyn

Autor: Zdjęcie autora (łm)
0 16 A A

Łoś wybiegł wprost pod koła pędzącego samochodu. Do szpitala trafiły cztery osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło po godz. 6 w miejscowości Młynki w gminie Końskowola.

200 kilogramowe zwierzę wbiegło wprost pod koła pędzącego volkswagena polo. Autem jechało pięć osób. Cztery z nich zabrała karetka pogotowia. Według wstępnych informacji odnieśli lekkie obrażenia.

Łoś przeżył, ale trzeba było go uśpić. Martwego zabrali myśliwi.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mm / 18 lutego 2010 o 18:03
~ona~ napisał:
mm nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz Sama miałam taki wypadek - to zwierze nie wbiega fakt - ono poprostu nie zwarzając na nic wchodzi w najmniej oczekiwanym momenie tak, że nawet 60 km/h nie ratuje zderzeniem.
Czasami lepie nie wypowiodać sie kiedy wie sie całe NIC.[/quote]
Jeżeli nie mam zielonego pojęcia o czym mówię to dlaczego Tobie trafił się taki wypadek? Ten "najmniej oczekiwany moment" zawsze poprzedzany jest znakiem ostrzegawczym A-18B zachęcam do odświerzenia sobie informacji zawartych w Kodeksie Drogowym. Z jednym muszę się z Tobą zgodzić...
[quote]Czasami lepie nie wypowiodać sie kiedy wie sie całe NIC.
rozwiń
Avatar
~ona~ / 4 grudnia 2009 o 11:53
mm nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz Sama miałam taki wypadek - to zwierze nie wbiega fakt - ono poprostu nie zwarzając na nic wchodzi w najmniej oczekiwanym momenie tak, że nawet 60 km/h nie ratuje zderzeniem.
Czasami lepie nie wypowiodać sie kiedy wie sie całe NIC.
Avatar
mm / 4 grudnia 2009 o 10:12
Stosując się do znaku ograniczenia prędkości, który na tym odcinku drogi obowiązuje prawdopodobnie nie byłoby tutaj wzmianki o incydencie. Łoś nie wbiega na ulicę jak sarna tylko przechodzi bardzo wolno. Nie przekraczając prędkości 60 km/h na tym odcinku jest czas na reakcję kierowcy i wyhamować przed zwierzęciem. Sam miałem taką sytuację w tym miejscu a łoś przeszedł kilka metrów przed maską nie zwracając nawet uwagi na światła. Kierowcy! Tam również znajduje się znak ostrzegawczy "uwaga dzikie zwierzęta" więc jak można już jechać 90 km/h poza zabudowanym to miejcie w swojej świadomości że Wasze autko może następnym razem znaleźć się na dzienniku wschodnim.
Stosując się do znaku ograniczenia prędkości, który na tym odcinku drogi obowiązuje prawdopodobnie nie byłoby tutaj wzmianki o incydencie. Łoś nie wbiega na ulicę jak sarna tylko przechodzi bardzo wolno. Nie przekraczając prędkości 60 km/h na tym odcinku jest czas na reakcję kierowcy i wyhamować przed zwierzęciem. Sam miałem taką sytuację w tym miejscu a łoś przeszedł kilka metrów przed maską nie zwracając nawet uwagi na światła. Kierowcy! Tam również znajduje się znak ostrzegawczy "uwaga dzikie zwierzęta" więc jak można już j... rozwiń
Avatar
gajowy / 3 grudnia 2009 o 22:13
dwa dni temu miało miejsce zdarzenie ,gdzie dwa auta miały kolizje z dwoma dzikami oba poległy na miejscu ale na odcinku Wronów-Puławy czyw Jaworowie takie incydenty z udziałem dzikich zwierząt to niestety prawie codzienność
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 18:36
Fixel napisał:
Jeśli był znak ostrzegający o zwierzynie leśnej ukarać surowo !!! Biedny łoś.Pajace za kierownicą !!!

Sam jesteś pajac. Nie wiesz jak to wyglądało więc nie obrażaj innych. Łoś wyskoczył nagle na ulicę i tylko dzięki refleksowi kierowcy skończyło się na stłuczeniach i skaleczeniach. Nie życzę Ci takiej przygody.
Avatar
w poprzek / 3 grudnia 2009 o 16:45
LEKKOWE4 napisał:
DROGI LUBELSZCZYZNY, DZIKIE Z DZIKĄ ZWIERZYNĄ PO NICH BIEGAJĄCĄ,CHA,CHA!!ZRESZTĄ WG RANKINGÓW SCIANA WSCHODNIA MA NAJGORSZE DROGI W POLSCE!!STRACH POMYŚLEĆ JAKBY TYM AUTEM JECHAŁY MALUTKIE DZIECI!!!MÓWIŁEM WIELOKROTNIE,ŻE PĘDZONE KORWY WZDŁÓŻ NP. 19;17 ALBO KONIE BY MNIE NIE ZDZIWIŁY, TOŻTO ZYJEMY W BANTUSTANIE!!
A ty gdzie żyjesz analfabeto jeden wzdłuż czy wszerz.
Avatar
Fixel / 3 grudnia 2009 o 14:29
Jeśli był znak ostrzegający o zwierzynie leśnej ukarać surowo !!! Biedny łoś.Pajace za kierownicą !!!
Avatar
wodór / 3 grudnia 2009 o 12:20
...wystarczy wykonać płot z żerdzi na całej długości drogi
z jednym przejściem dla tych większych leśnych istot...
Avatar
m&mns / 3 grudnia 2009 o 12:13
ja ostatnio miałam spotkanie z dzikami dziki przeżyły..mój samochód nie
Avatar
eutanazja / 3 grudnia 2009 o 11:30
llubellak@op.pl napisał:
szkoda ludzi, szkoda i łosia. szkoda, że nie dało się go uratować ale jeśli rzeczywiscie odniósł poważne obrażenia, to chyba jedyne wyjście. tak czy siak- to tylko pokazuje że trzeba grodzić drogi i stawiać specialne przejścia dla zwierzyny, czy to pod jezdnią czy też nad jezdnią. dobrze, że planowana trasa Kurów-Lublin-Piaski będzie miała takich przejść kilkadziesiąt. koszt niewysoki, a później można śmiało śmigać po drodze bez obawy że wypadnie sarna czy łoś na trasę, no i ile dzikich zwierząt dzięki temu przeżyje. i tak ich jest coraz mniej, a tym sposobem uda się kilka uratować


Widzisz,łosia nie dało się uratować i trzeba go było uśpić.Człowiek,choćby nie wiem jakiem miał obrażenia,nawet jeżeli było by wiadomo że nie przeżyje-musi się męczyć.Zwierze nie jest rzeczą-zgadzam się z tym.Ale dlaczego dopuszczalna jest eutanazja na zwierzętach a na ludziach,choćby nie wiem jak ciężko i nieuleczalnie chorych nie?Zwierzęciu można ulżyć w cierpieniach-człowiek musi się męczyć...


Widzisz,łosia nie dało się uratować i trzeba go było uśpić.Człowiek,choćby nie wiem jakiem miał obrażenia,nawet jeżeli było by wiadomo że nie przeżyje-musi się męczyć.Zwierze nie jest rzeczą-zgadzam się z tym.Ale dlaczego dopuszczalna jest eutanazja na zwierzętach a na ludziach,choćby nie wiem jak ciężko i nieuleczalnie chorych nie?Zwierzęciu można ulżyć w cierpieniach-człowiek musi się męczyć... rozwiń
Avatar
mm / 18 lutego 2010 o 18:03
~ona~ napisał:
mm nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz Sama miałam taki wypadek - to zwierze nie wbiega fakt - ono poprostu nie zwarzając na nic wchodzi w najmniej oczekiwanym momenie tak, że nawet 60 km/h nie ratuje zderzeniem.
Czasami lepie nie wypowiodać sie kiedy wie sie całe NIC.[/quote]
Jeżeli nie mam zielonego pojęcia o czym mówię to dlaczego Tobie trafił się taki wypadek? Ten "najmniej oczekiwany moment" zawsze poprzedzany jest znakiem ostrzegawczym A-18B zachęcam do odświerzenia sobie informacji zawartych w Kodeksie Drogowym. Z jednym muszę się z Tobą zgodzić...
[quote]Czasami lepie nie wypowiodać sie kiedy wie sie całe NIC.
rozwiń
Avatar
~ona~ / 4 grudnia 2009 o 11:53
mm nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz Sama miałam taki wypadek - to zwierze nie wbiega fakt - ono poprostu nie zwarzając na nic wchodzi w najmniej oczekiwanym momenie tak, że nawet 60 km/h nie ratuje zderzeniem.
Czasami lepie nie wypowiodać sie kiedy wie sie całe NIC.
Avatar
mm / 4 grudnia 2009 o 10:12
Stosując się do znaku ograniczenia prędkości, który na tym odcinku drogi obowiązuje prawdopodobnie nie byłoby tutaj wzmianki o incydencie. Łoś nie wbiega na ulicę jak sarna tylko przechodzi bardzo wolno. Nie przekraczając prędkości 60 km/h na tym odcinku jest czas na reakcję kierowcy i wyhamować przed zwierzęciem. Sam miałem taką sytuację w tym miejscu a łoś przeszedł kilka metrów przed maską nie zwracając nawet uwagi na światła. Kierowcy! Tam również znajduje się znak ostrzegawczy "uwaga dzikie zwierzęta" więc jak można już jechać 90 km/h poza zabudowanym to miejcie w swojej świadomości że Wasze autko może następnym razem znaleźć się na dzienniku wschodnim.
Stosując się do znaku ograniczenia prędkości, który na tym odcinku drogi obowiązuje prawdopodobnie nie byłoby tutaj wzmianki o incydencie. Łoś nie wbiega na ulicę jak sarna tylko przechodzi bardzo wolno. Nie przekraczając prędkości 60 km/h na tym odcinku jest czas na reakcję kierowcy i wyhamować przed zwierzęciem. Sam miałem taką sytuację w tym miejscu a łoś przeszedł kilka metrów przed maską nie zwracając nawet uwagi na światła. Kierowcy! Tam również znajduje się znak ostrzegawczy "uwaga dzikie zwierzęta" więc jak można już j... rozwiń
Avatar
gajowy / 3 grudnia 2009 o 22:13
dwa dni temu miało miejsce zdarzenie ,gdzie dwa auta miały kolizje z dwoma dzikami oba poległy na miejscu ale na odcinku Wronów-Puławy czyw Jaworowie takie incydenty z udziałem dzikich zwierząt to niestety prawie codzienność
Avatar
Gość / 3 grudnia 2009 o 18:36
Fixel napisał:
Jeśli był znak ostrzegający o zwierzynie leśnej ukarać surowo !!! Biedny łoś.Pajace za kierownicą !!!

Sam jesteś pajac. Nie wiesz jak to wyglądało więc nie obrażaj innych. Łoś wyskoczył nagle na ulicę i tylko dzięki refleksowi kierowcy skończyło się na stłuczeniach i skaleczeniach. Nie życzę Ci takiej przygody.
Avatar
w poprzek / 3 grudnia 2009 o 16:45
LEKKOWE4 napisał:
DROGI LUBELSZCZYZNY, DZIKIE Z DZIKĄ ZWIERZYNĄ PO NICH BIEGAJĄCĄ,CHA,CHA!!ZRESZTĄ WG RANKINGÓW SCIANA WSCHODNIA MA NAJGORSZE DROGI W POLSCE!!STRACH POMYŚLEĆ JAKBY TYM AUTEM JECHAŁY MALUTKIE DZIECI!!!MÓWIŁEM WIELOKROTNIE,ŻE PĘDZONE KORWY WZDŁÓŻ NP. 19;17 ALBO KONIE BY MNIE NIE ZDZIWIŁY, TOŻTO ZYJEMY W BANTUSTANIE!!
A ty gdzie żyjesz analfabeto jeden wzdłuż czy wszerz.
Avatar
Fixel / 3 grudnia 2009 o 14:29
Jeśli był znak ostrzegający o zwierzynie leśnej ukarać surowo !!! Biedny łoś.Pajace za kierownicą !!!
Avatar
wodór / 3 grudnia 2009 o 12:20
...wystarczy wykonać płot z żerdzi na całej długości drogi
z jednym przejściem dla tych większych leśnych istot...
Avatar