Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Mandat radnego Panka zawisł na włosku

0 16 A A

Puławski radny Tomasz Panek tylko na chwilę zameldował się w innej gminie. Chciał zagłosować przeciwko tablicom w języku łemkowskim we wsi, w której ma gospodarstwo. Dziś może stracić mandat radnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Musiałem ten punkt obrad wprowadzić pod obrady, bo miałem taki obowiązek. Ale wcale nie wiadomo, jak zagłosują radni - zastrzega przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Śliwiński (Wspólnota Samorządowa).

Radny podpadł, bo w trakcie wakacji wpisał się do rejestru wyborców gminy Uście Gorlickie w woj. małopolskim, gdzie ma gospodarstwo. Chciał wziąć udział w lokalnym referendum na temat podwójnego nazewnictwa tablic sołectw.

- Miały być w języku polskim i łemkowskim. Bo na naszym terenie mieszka wielu Łemków - tłumaczy Dymitr Rydzanicz, wójt gminy Uście Gorlickie.

W międzyczasie do Urzędu Miasta w Puławach dotarła informacja o tym, że radny został wpisany do rejestru wyborców małopolskiej gminy. Przewodniczący puławskiej rady konsultował sprawę m.in. z urzędnikami wojewody. I doszedł do wniosku, że zaszły przesłanki do wygaśnięcia mandatu radnego Panka. Dlatego teraz sprawa trafia pod obrady.

- Nie chcę komentować tej sprawy - mówi T. Panek.

Ale jego zdaniem teraz na decyzję rady i tak jest za późno, bo minęły już ponad trzy miesiące od chwili wpisania Panka na listę wyborców innej gminy. Ponadto wpis został już przez wójta Uścia Gorlickiego anulowany.

- Pan radny wystąpił do nas z prośbą o unieważnienie tej decyzji. Przychyliliśmy się, bo poprzednio zostaliśmy wprowadzeni w błąd, że stale zamieszkuje w naszej gminie. A jego głos w referendum i tak na niczym by nie zaważył - mówił nam wójt Rydzanicz.

Radni PiS mają dziś bronić swego klubowego kolegi. Ale inni radni deklarują, że nie będą pobłażać. - Klub Platformy Obywatelskiej zagłosuje za wygaszeniem mandatu, bo są do tego jednoznaczne przesłanki formalne - uważa Michał Sadura, radny PO.

Jeśli za wygaszeniem mandatu nie zagłosuje większość radnych, sprawą zajmą się urzędnicy wojewody. - W tej chwili ruch należy do Rady Miasta. Wtedy zastanowimy się nad problemem i podejmiemy decyzję - zapowiada Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 o 18:47
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 o 20:25
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 o 00:00
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 o 14:35
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 o 23:35
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 o 20:44
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 o 11:46
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 o 13:47
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
przema / 28 listopada 2008 o 07:44
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 06:42
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Avatar
RSTRN / 23 listopada 2010 o 18:47
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś "~zibi~", czy "~grymas~" na imię i nazwisko. Wstyd przynosicie Wy sami, takim traktowaniem człowieka. Wystawiacie opinię (i nie mówimy tu wyłącznie o p. Tomaszu Panku, ale o wszystkich) na podstawie jednego zdarzenia. A może ktoś z Was pokwapiłby się i poznał, całą biografię danej osoby, jego zasługi i "wpadki" i dopiero po tym zaczął oceniać. Ilu z Was Pan Tomasz uczył, że mówicie, że jest beznadziejnym pedagogiem? -Żenada! Mam gro przyjaciół, znajomych, którzy bardzo pozytywnie wspominają lata liceum i współpracę z tym człowiekiem. Sam jestem jedną z nich. Moim zdaniem dzięki, odmiennemu nastawieniu do sposobu nauczania, nigdy nie można było się nudzisz na lekcjach historii.
Jesteście tacy "najmądrzejsi" i najbardziej "rezolutni"? Powiedzcie ilu z Was było na ostatnich wyborach do Rady Miasta? Poza tym absurdem jest ocenianie człowieka z wyglądu, czy po pojedynczych sytuacjach nie znając go osobiście. Wyzywacie go od chamów i kłamców? Spójrzcie na siebie. Chamem i prostakiem, a w dodatku tchórzem jest ten, który ANONIMOWO, na forum publicznym ubliża drugiej osobie. Skoro Wy wszyscy jesteście tacy mocni w słowach i stanowicie swoista wyrocznię, to zapraszam do zmiany nick'ów z jakichś &quo... rozwiń
Avatar
~Piotr~ / 8 grudnia 2008 o 20:25
Nam (?) tablice nie szkodzą, tylko panu eksradnemu m. Puławy...
Avatar
japomoc / 8 grudnia 2008 o 00:00
Wezcie sie uspokójcie, co wam szkodzą tablice?? Przecież Łemkowie żadnych rozrób nie robią, a wy jakieś zagrożenie sobie wymyśliliście, szkoda że ich nie znacie...
Avatar
~Piotr~ / 5 grudnia 2008 o 14:35
Szowinista i kanciarz - istotnie, w sam raz na pedagoga, WYCHOWAWCĘ młodzieży!
Avatar
Baśka / 4 grudnia 2008 o 23:35
Trzymaj się Tomku, popieram to co zrobiłeś!!!A nauczycielem jesteś super!!!
Avatar
gregorek-19 / 4 grudnia 2008 o 20:44
hi1hi1hi1
Avatar
Gość / 4 grudnia 2008 o 11:46
Tomekm jestem z tobą zchyba jesteś zwykłym pospolitym oszustem bez WSTYDU , jak ty możesz teraz pokazywać się pokazywać w górach, zachowałeś się jak zwykły pospolity .............p.s pamiętaj abyś co niedzilę chodził do kościułka, tylko nie wiem czy niemiecki Papież ci odpuści
Avatar
~Piotr~ / 28 listopada 2008 o 13:47
"Tomek jestem z Tobą. Zawsze byleś patriotą." Zachowanie p. Panka nie dowodzi patriotyzmu, tylko ordynarnego szowinizmu połączonego ze skłonnością do szwindli. Patriotyzm to umiłowanie swojego, a nie tępienie cudzego. Nikt w Uściu nie postulował przecież likwidacji polskich tablic! A jeśli ktoś samo istnienie "innego" uważa za "zagrożenie polskości", to cóż - wykazuje tylko, jak w głębi duszy mało tę polskość ceni, skoro uważa, że mogłaby ona stracić na dwujęzyczności tablic.
Avatar
przema / 28 listopada 2008 o 07:44
Pan PISowiec..... Zabierają sie tacy ludzie do rządzenia nie mając o tym pojęcia!!! kolejny nauczyciel???? żal d**ę ściska. Potrzeba trochę wiedzy aby móc piastować takie stanowisko!!! Panie Zbyszku, temu Panu trzeba podziękować!!
Avatar
Gość / 28 listopada 2008 o 06:42
zibi napisał:
kazdy kto zna to indywiduum wie ze to butny cham i prostak

Troll z ryja.... fakt.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 5 2

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 2

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 5 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 43 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 5 1

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!