Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 września 2012 r.
19:50
Edytuj ten wpis

Markuszów: Kilkadziesiąt psów na posesji. Uciekają i atakują ludzi

0 16 A A
Kobieta mieszka w zaniedbanym domu przy ul. Cmentarnej w Markuszowie (Jacek Świerczyński)
Kobieta mieszka w zaniedbanym domu przy ul. Cmentarnej w Markuszowie (Jacek Świerczyński)

Starsza kobieta trzyma kilkadziesiąt mieszańców. Uciekają z posesji i atakują ludzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kobieta mieszka w zaniedbanym domu przy ul. Cmentarnej w Markuszowie. Sąsiaduje ze szkołą i przedszkolem. Ujadanie psów słychać z daleka.

– Te pieski potrzebują jeść. Kto to słyszał, żeby nawet małe szczeniaki były chude, a nie okrągłe? Problem zna cały Markuszów – mówi nam pani Grażyna, mieszkanka miejscowości.

Od dwóch lat wiedzą o tym również urzędnicy. Tłumaczą, że odebranie psów właścicielce jest zbyt drogie, a problem rozwiążą mandaty i szczelne ogrodzenie posesji. Tym bardziej, że już raz zabierali zwierzęta. – W ubiegłym roku za zgodą właścicielki dziesięć z nich umieściliśmy w schronisku – mówi Bożena Tkaczyk-Żurawska, sekretarz gminy Markuszów. –

Psów było piętnaście, może dwadzieścia, ale na oddanie tylko tylu się zdecydowała. Przez pewien czas był spokój, ale psy się rozmnożyły. W tym roku zaczęliśmy dostawać sygnały od szkoły i przedszkola, że przechodzą na ich posesję, ale to był okres wakacyjny, więc próbowaliśmy rozmawiać z właścicielką. Obiecała, że zrobi ogrodzenie.


Ogrodzenie się nie pojawiło, a pod koniec sierpnia psy pogryzły nastolatkę. Rodzic zgłosił sprawę do sądu, drugi wniosek złożyła policja.

Właścicielka psów nie chciała z nami rozmawiać. Rzuciła tylko, że już kupiła siatkę na ogrodzenie. – Trzeba było przyjechać, jak mi się stodoła spaliła – powiedziała przez uchylone drzwi.

Urzędnicy wierzą, że zmobilizuje ją medialne zamieszanie wokół sprawy. – Myślę, że w tej chwili zrozumiała już, że trzeba zabezpieczyć posesję – mówi Tkaczyk-Żurawska.

– Takich miejsc jak to, jest bardzo dużo. Wszyscy mówią, że schroniska są przepełnione, że nie mają pieniędzy na odławianie zwierząt, ale nikt nie robi nic, aby ograniczyć liczbę psów. Gminy powinny pomyśleć o programie dofinansowywania właścicielom sterylizacji takich zwierząt – mówi Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt. – Można też pokusić się o zgłoszenie sprawy do prokuratury. Sąd może orzec zakaz trzymania zwierząt.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2012 o 20:49
psy bezpanskie powinny byc wylapywane ,przekazywane do shroniska ipo miesiacu ,jezeli nie znajdzie sie osoba chetna do adopcji,nalezy je usypiac,oczywiscie nalezyprzedtem zmienic prawo. takie prawo podobno obowiazuje w ameryce
Avatar
telewidzka / 3 października 2012 o 11:58
Oglądałam wczoraj pieski w telekurierze na tvp3 .Cwane lisy ładnie się wdrapywały na murek w płocie i hyc już na podwórku.Zima idzie a tam biedne szczenięta trzęsą się z zimna.
Avatar
mundek_jako_gosc / 25 września 2012 o 08:31
[quote name='ANNA' timestamp='1348521956' post='677464']
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT[/quote]

Proponujesz sterylizować i kastrowwać co drugie, czy czwarte zwierze?
Odbywać ma się to osiedlami, stroną ulicy, czy parzystym numerem mieszkania?

Może jednak lepiej zrobić to masowo i rozwiązać problem w jednym pokoleniu?

Moje zwierze i tak nie miało nigdy w życiu tej przyjemności, założę się, że większość salonowców prowadzonych na spacerek "po pracy" także. Po co sterylizacja/kastracja?

Te niewysterylizowane zaraz nadrobią ubytek populacji. Założę się, że będzie to miot od tych zdziwaczałych babek, które siłą i godnością osobistą zaprą sie i nie dadzą. Problemu to nie rozwiąże. Spowoduje zbędny ból, powikłania, konieczność diety pozabiegowej, wydatek pieniędzy.

Nadal proponuję weźcie miłośnicy te pieski do siebie, zróbcie miejsce następnym. Chudym, ale szczęśliwym bo żyją i latają gdzie chcą. One głaskania nie potrzebują. Całe swoje życie!

Przepraszam @Anno, ale to kolejny wpis, który nie rozwiązuje tej konkretnej sprawy.
[quote name='ANNA' timestamp='1348521956' post='677464']
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT[/quote]

Proponujesz sterylizować i kastrowwać co drugie, czy czwarte zwierze?
Odbywać ma się to osiedlami, stroną ulicy, czy parzystym numerem mieszkania?

Może jednak lepiej zrobić to masowo i rozwiązać problem w jednym pokoleniu?

Moje zwierze i tak nie miało nigdy w życiu tej przyjemności, założę się, że większość... rozwiń
Avatar
ANNA / 24 września 2012 o 23:25
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT A TYM SAMYM POLEPSZENIE BYTU WSZYSTKICH ZYJACYCH JUZ CZWORONOGOW. CZY JAKO ISTOTY MYSLACE NIE MOZEMY ZADECYDOWAC ZA ZWIERZETA ILE KOLEJNYCH BEZDOMNYCH PIESKOW URODZI NIE CHCIANA PRZEZ NIKOGO NIE RASOWA SUCZKA..? CZY LATWIEJ JEST NAM SLUCHAC STRASZLIWYCH HISTORII O TOPIENIU MALYCH KOCIAT NIZ POMYSLEC I ZADZIALAC PRZECIW TAKIM MAKABRYCZNYM ZDARZENIOM..? STERYLIZACJA SAMIC JEST DOSC TRUDNYM I INWAZYJNYM ,,ZABIEGIEM,, ALE KASTRACJA SAMCOW ODBYWA SIE W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM I TRWA CHWILE.. ZABEZPIECZAJAC TRWALE ZWIERZETA, KTORE NIE SA OSOBNIKAMI CHODOWLANYMI NIE NARAZAMY ICH POTENCJALNEGO POTOMSTWA NA CIERPIENIE...CZY TO NIE BYLOBY PROSTSZE??? ILE JESZCZE PIESKOW MUSI ZAWISNAC NA DRZEWACH,UMRZEC Z GLODU PRZY BUDZIE,ILEZ KOCIAT MA BYC ZAKOPANYCH ZYWCEM ZEBYSMY ZACZELI WKONCU MYSLEC-MY HOMO SAPIENS? TAKZE Z EKONOMICZNEGO PUNKTU WIDZENIA ,ILEZ TANSZA W REZULTACIE JEST KASTRACJA I STERYLIZACJA OD UTRZYMYWANIA SCHRONISK. ZWIERZE DOMOWE TJ KOT CZY PIES POWINNO ZNAJDOWAC SIE U OSOB ,KTORE STAC NA TO ABY TAKOWE UTRZYMAC ,ZA PSY I KOTY POWINNISMY PLACIC..JEDYNIE WOWCZAS DECYZJE O POSIADANIU ICH BYLYBY BARDZIEJ PRZEMYSLANE..NIE MOZE BYC TAK ZE PIESKA CZY KOTKA BIERZEMY ZA DARMO DO DOMU JAK KASZTANY Z PARKU ,A JAK SIE NIMI JUZ NABAWIMY LADUJA W ,,KOSZU,,
ZWIERZETA CZUJA BARDZIEJ NIZ NIE JEDEN CZLOWIEK, NIE MAMY PRAWA SKAZYWAC ICH NA BOL ,CIERPIENIE I SAMOTNOSC ,NIE MAMY TAKZE PRAWA REGULOWAC ICH LICZBY POPRZEZ ZABIJANIE NOWO NARODZONYCH SZCZENIAT LUB KOCIAT.. LUDZIE MYSLMY,JESTESMY WSZYSCY ODPOWIEDZIALNI ZA LOS TYCH NIE CHCIANYCH..
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT A TYM SAMYM POLEPSZENIE BYTU WSZYSTKICH ZYJACYCH JUZ CZWORONOGOW. CZY JAKO ISTOTY MYSLACE NIE MOZEMY ZADECYDOWAC ZA ZWIERZETA ILE KOLEJNYCH BEZDOMNYCH PIESKOW URODZI NIE CHCIANA PRZEZ NIKOGO NIE RASOWA SUCZKA..? CZY LATWIEJ JEST NAM SLUCHAC STRASZLIWYCH HISTORII O TOPIENIU MALYCH KOCIAT NIZ POMYSLEC I ZADZIALAC PRZECIW TAKIM MAKABRYCZNYM ZDARZENIOM..? STERYLIZACJA SAMIC JEST DOSC TRUDNYM I INWAZYJNYM ,,ZABIEGIEM,, ALE KASTRACJA SAMCOW ODBYWA S... rozwiń
Avatar
jon / 24 września 2012 o 20:17
[quote name='Gość' timestamp='1348485285' post='677316']
Problem nadmiernego rozrodu zwierząt domowych rozwiązuje się w cywilizowanym świecie za pomocą sterylizacji a nie usypiania.
Takich durniów jak ty należałoby usypiać, zeby nie produkowali głupot na forach jak nie mają pojęcia o czym piszą.
[/quote]
uważasz, że wszystkie rozwiązania cywilizowanego świata warto naśladować ?
Antyczna Grecja - t o też był cywilizowany świat. Europa ze stosami i torturami akceptowanymi przez Kościół - też cywilizowany świat
Avatar
jon / 24 września 2012 o 20:12
[quote name='Dodanaldinio' timestamp='1348492728' post='677342']
Hej, a może ciebie uśpimy, bo rozród grozi mnożeniem kretynów bez serca?
[/quote]
to może weź sobie kilka piesków jak jesteś taki miłośnik
Avatar
gosc / 24 września 2012 o 18:33
[quote name='Gość' timestamp='1348485285' post='677316']
Problem nadmiernego rozrodu zwierząt domowych rozwiązuje się w cywilizowanym świecie za pomocą sterylizacji a nie usypiania.
Takich durniów jak ty należałoby usypiać, zeby nie produkowali głupot na forach jak nie mają pojęcia o czym piszą.
[/quote]

Dziękuję za epitet!!!

Pisałem, że każdy prawdziwy miłośnik zwierząt powinien zabrać dwa trzy pieski do siebie.
I co??? I nic!!!

Nikt się nie zgłosił, natomiast osobaczony zostałem koncertowo.

Wiem, że suki można wysterylizować, psy wykastrować. Jednak tego konkretnego problemu te wasze humanitarne propozycję nadal nie rozwiążą.

Czyli czekamy aż wysterylizowana czy też nie wysterylizowana horda piesków pogryzie dużego lub małego.

Nadal prawdziwi miłośnicy będą bronić braci mniejszych jako niewinnych, bo przecież kobiecinie ustawiły się prorytety właśnie tak, a nie inaczej. I nadal nie rozwiąże to samego problemu.

Jeżeli pies lata luzem należy go odłowić, próbować oddać lub w ostatecznym przypadku uśpić.

Jeżeli pies zasmakuje w ludzkim mięsie, to sterylizacja niczego nie rozwiąże.

Mam psa, dbam o niego, wychodze na spacery, tak aby się wybiegał, karmię droższą karmą (nie z Biedronki) Na drugiego, trzeciego czy dziesiątego nie mam ani pieniędzy, ani czasu, ani warunków.

Jestem zły według oponentów? Tak do szpiku kości, przyznaję się, taki jestem!
Mimo to mój Torres uważa inaczej, cóż taki pies.

Kupmy siatkę babce. może???
To rozwiąże problem.
Ja poświęce 2 godziny tygodniowo na opiekę, Wy fundujecie karmę, OK!!!
[quote name='Gość' timestamp='1348485285' post='677316']
Problem nadmiernego rozrodu zwierząt domowych rozwiązuje się w cywilizowanym świecie za pomocą sterylizacji a nie usypiania.
Takich durniów jak ty należałoby usypiać, zeby nie produkowali głupot na forach jak nie mają pojęcia o czym piszą.
[/quote]

Dziękuję za epitet!!!

Pisałem, że każdy prawdziwy miłośnik zwierząt powinien zabrać dwa trzy pieski do siebie.
I co??? I nic!!!

Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 24 września 2012 o 15:37
[quote name='veto' timestamp='1348491377' post='677334']
Ciekawe skąd kobiecina kasy na to weźmie jak sterylizacja kosztuje ponad 100 zł od sztuki.
[/quote]

A skąd wzięła na siatkę? Skąd bierze na jedzenie dla tej zgrai?
Głupie gadanie. Przecież wiadomo, ze od razu wszystkich suczek nie wysterylizuje.
Władze i toz mogłyby pomóc i dołozyć część kwoty, poza tym sukom mozna doraźnie dawać zastrzyki antykoncepcyjne które kosztują ok 10 -20 zł i sukcesywnie sterylizować.
Kazde rozwiązanie jest lepsze od uśpienia, nawet całkowity zakaz trzymania zwierząt. Zresztą nie wiadomo czy kobieta chce skorzystać z rozwiązań proponowanych przez toz bo moze jej pasuje taka rozmnażalnia?
[quote name='veto' timestamp='1348491377' post='677334']
Ciekawe skąd kobiecina kasy na to weźmie jak sterylizacja kosztuje ponad 100 zł od sztuki.
[/quote]

A skąd wzięła na siatkę? Skąd bierze na jedzenie dla tej zgrai?
Głupie gadanie. Przecież wiadomo, ze od razu wszystkich suczek nie wysterylizuje.
Władze i toz mogłyby pomóc i dołozyć część kwoty, poza tym sukom mozna doraźnie dawać zastrzyki antykoncepcyjne które kosztują ok 10 -20 zł i sukcesywnie sterylizować.
Kazde roz... rozwiń
Avatar
Dodanaldinio / 24 września 2012 o 15:18
[quote name='mundek' timestamp='1348484979' post='677312']
To znaczy, jak ten problem proponujesz rozwiązać?

Moja propozycja to uśpienie tych psów tak szybko jak się da, zanim nie zdziczeją i nie dojdzie do tragedii. Ewentualnie niech każdy miłośnik piesków, który nie zgadza się ze mną weźmie po dwa trzy do siebie, tak szybko jak to możliwe - bez marnowania energii na głupie odpowiedzi.
[/quote]

Hej, a może ciebie uśpimy, bo rozród grozi mnożeniem kretynów bez serca?
Avatar
veto / 24 września 2012 o 14:56
[quote name='Gość' timestamp='1348485075' post='677313']
Siatka nie rozwiąze problemu nadmiernego rozrodu psów których z roku na rok będzie coraz więcej, dlatego zamiast karać kobietę może nalezałoby ją zobowiązać do sterylizacji suczek aby piesków nie przybywało?
[/quote]Ciekawe skąd kobiecina kasy na to weźmie jak sterylizacja kosztuje ponad 100 zł od sztuki.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2012 o 20:49
psy bezpanskie powinny byc wylapywane ,przekazywane do shroniska ipo miesiacu ,jezeli nie znajdzie sie osoba chetna do adopcji,nalezy je usypiac,oczywiscie nalezyprzedtem zmienic prawo. takie prawo podobno obowiazuje w ameryce
Avatar
telewidzka / 3 października 2012 o 11:58
Oglądałam wczoraj pieski w telekurierze na tvp3 .Cwane lisy ładnie się wdrapywały na murek w płocie i hyc już na podwórku.Zima idzie a tam biedne szczenięta trzęsą się z zimna.
Avatar
mundek_jako_gosc / 25 września 2012 o 08:31
[quote name='ANNA' timestamp='1348521956' post='677464']
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT[/quote]

Proponujesz sterylizować i kastrowwać co drugie, czy czwarte zwierze?
Odbywać ma się to osiedlami, stroną ulicy, czy parzystym numerem mieszkania?

Może jednak lepiej zrobić to masowo i rozwiązać problem w jednym pokoleniu?

Moje zwierze i tak nie miało nigdy w życiu tej przyjemności, założę się, że większość salonowców prowadzonych na spacerek "po pracy" także. Po co sterylizacja/kastracja?

Te niewysterylizowane zaraz nadrobią ubytek populacji. Założę się, że będzie to miot od tych zdziwaczałych babek, które siłą i godnością osobistą zaprą sie i nie dadzą. Problemu to nie rozwiąże. Spowoduje zbędny ból, powikłania, konieczność diety pozabiegowej, wydatek pieniędzy.

Nadal proponuję weźcie miłośnicy te pieski do siebie, zróbcie miejsce następnym. Chudym, ale szczęśliwym bo żyją i latają gdzie chcą. One głaskania nie potrzebują. Całe swoje życie!

Przepraszam @Anno, ale to kolejny wpis, który nie rozwiązuje tej konkretnej sprawy.
[quote name='ANNA' timestamp='1348521956' post='677464']
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT[/quote]

Proponujesz sterylizować i kastrowwać co drugie, czy czwarte zwierze?
Odbywać ma się to osiedlami, stroną ulicy, czy parzystym numerem mieszkania?

Może jednak lepiej zrobić to masowo i rozwiązać problem w jednym pokoleniu?

Moje zwierze i tak nie miało nigdy w życiu tej przyjemności, założę się, że większość... rozwiń
Avatar
ANNA / 24 września 2012 o 23:25
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT A TYM SAMYM POLEPSZENIE BYTU WSZYSTKICH ZYJACYCH JUZ CZWORONOGOW. CZY JAKO ISTOTY MYSLACE NIE MOZEMY ZADECYDOWAC ZA ZWIERZETA ILE KOLEJNYCH BEZDOMNYCH PIESKOW URODZI NIE CHCIANA PRZEZ NIKOGO NIE RASOWA SUCZKA..? CZY LATWIEJ JEST NAM SLUCHAC STRASZLIWYCH HISTORII O TOPIENIU MALYCH KOCIAT NIZ POMYSLEC I ZADZIALAC PRZECIW TAKIM MAKABRYCZNYM ZDARZENIOM..? STERYLIZACJA SAMIC JEST DOSC TRUDNYM I INWAZYJNYM ,,ZABIEGIEM,, ALE KASTRACJA SAMCOW ODBYWA SIE W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM I TRWA CHWILE.. ZABEZPIECZAJAC TRWALE ZWIERZETA, KTORE NIE SA OSOBNIKAMI CHODOWLANYMI NIE NARAZAMY ICH POTENCJALNEGO POTOMSTWA NA CIERPIENIE...CZY TO NIE BYLOBY PROSTSZE??? ILE JESZCZE PIESKOW MUSI ZAWISNAC NA DRZEWACH,UMRZEC Z GLODU PRZY BUDZIE,ILEZ KOCIAT MA BYC ZAKOPANYCH ZYWCEM ZEBYSMY ZACZELI WKONCU MYSLEC-MY HOMO SAPIENS? TAKZE Z EKONOMICZNEGO PUNKTU WIDZENIA ,ILEZ TANSZA W REZULTACIE JEST KASTRACJA I STERYLIZACJA OD UTRZYMYWANIA SCHRONISK. ZWIERZE DOMOWE TJ KOT CZY PIES POWINNO ZNAJDOWAC SIE U OSOB ,KTORE STAC NA TO ABY TAKOWE UTRZYMAC ,ZA PSY I KOTY POWINNISMY PLACIC..JEDYNIE WOWCZAS DECYZJE O POSIADANIU ICH BYLYBY BARDZIEJ PRZEMYSLANE..NIE MOZE BYC TAK ZE PIESKA CZY KOTKA BIERZEMY ZA DARMO DO DOMU JAK KASZTANY Z PARKU ,A JAK SIE NIMI JUZ NABAWIMY LADUJA W ,,KOSZU,,
ZWIERZETA CZUJA BARDZIEJ NIZ NIE JEDEN CZLOWIEK, NIE MAMY PRAWA SKAZYWAC ICH NA BOL ,CIERPIENIE I SAMOTNOSC ,NIE MAMY TAKZE PRAWA REGULOWAC ICH LICZBY POPRZEZ ZABIJANIE NOWO NARODZONYCH SZCZENIAT LUB KOCIAT.. LUDZIE MYSLMY,JESTESMY WSZYSCY ODPOWIEDZIALNI ZA LOS TYCH NIE CHCIANYCH..
STERYLIZACJA I KASTRACJA ZWIERZAT JEST JEDYNA SZANSA NA OGRANICZENIE LICZBY NIE CHCIANYCH ZWIERZAT A TYM SAMYM POLEPSZENIE BYTU WSZYSTKICH ZYJACYCH JUZ CZWORONOGOW. CZY JAKO ISTOTY MYSLACE NIE MOZEMY ZADECYDOWAC ZA ZWIERZETA ILE KOLEJNYCH BEZDOMNYCH PIESKOW URODZI NIE CHCIANA PRZEZ NIKOGO NIE RASOWA SUCZKA..? CZY LATWIEJ JEST NAM SLUCHAC STRASZLIWYCH HISTORII O TOPIENIU MALYCH KOCIAT NIZ POMYSLEC I ZADZIALAC PRZECIW TAKIM MAKABRYCZNYM ZDARZENIOM..? STERYLIZACJA SAMIC JEST DOSC TRUDNYM I INWAZYJNYM ,,ZABIEGIEM,, ALE KASTRACJA SAMCOW ODBYWA S... rozwiń
Avatar
jon / 24 września 2012 o 20:17
[quote name='Gość' timestamp='1348485285' post='677316']
Problem nadmiernego rozrodu zwierząt domowych rozwiązuje się w cywilizowanym świecie za pomocą sterylizacji a nie usypiania.
Takich durniów jak ty należałoby usypiać, zeby nie produkowali głupot na forach jak nie mają pojęcia o czym piszą.
[/quote]
uważasz, że wszystkie rozwiązania cywilizowanego świata warto naśladować ?
Antyczna Grecja - t o też był cywilizowany świat. Europa ze stosami i torturami akceptowanymi przez Kościół - też cywilizowany świat
Avatar
jon / 24 września 2012 o 20:12
[quote name='Dodanaldinio' timestamp='1348492728' post='677342']
Hej, a może ciebie uśpimy, bo rozród grozi mnożeniem kretynów bez serca?
[/quote]
to może weź sobie kilka piesków jak jesteś taki miłośnik
Avatar
gosc / 24 września 2012 o 18:33
[quote name='Gość' timestamp='1348485285' post='677316']
Problem nadmiernego rozrodu zwierząt domowych rozwiązuje się w cywilizowanym świecie za pomocą sterylizacji a nie usypiania.
Takich durniów jak ty należałoby usypiać, zeby nie produkowali głupot na forach jak nie mają pojęcia o czym piszą.
[/quote]

Dziękuję za epitet!!!

Pisałem, że każdy prawdziwy miłośnik zwierząt powinien zabrać dwa trzy pieski do siebie.
I co??? I nic!!!

Nikt się nie zgłosił, natomiast osobaczony zostałem koncertowo.

Wiem, że suki można wysterylizować, psy wykastrować. Jednak tego konkretnego problemu te wasze humanitarne propozycję nadal nie rozwiążą.

Czyli czekamy aż wysterylizowana czy też nie wysterylizowana horda piesków pogryzie dużego lub małego.

Nadal prawdziwi miłośnicy będą bronić braci mniejszych jako niewinnych, bo przecież kobiecinie ustawiły się prorytety właśnie tak, a nie inaczej. I nadal nie rozwiąże to samego problemu.

Jeżeli pies lata luzem należy go odłowić, próbować oddać lub w ostatecznym przypadku uśpić.

Jeżeli pies zasmakuje w ludzkim mięsie, to sterylizacja niczego nie rozwiąże.

Mam psa, dbam o niego, wychodze na spacery, tak aby się wybiegał, karmię droższą karmą (nie z Biedronki) Na drugiego, trzeciego czy dziesiątego nie mam ani pieniędzy, ani czasu, ani warunków.

Jestem zły według oponentów? Tak do szpiku kości, przyznaję się, taki jestem!
Mimo to mój Torres uważa inaczej, cóż taki pies.

Kupmy siatkę babce. może???
To rozwiąże problem.
Ja poświęce 2 godziny tygodniowo na opiekę, Wy fundujecie karmę, OK!!!
[quote name='Gość' timestamp='1348485285' post='677316']
Problem nadmiernego rozrodu zwierząt domowych rozwiązuje się w cywilizowanym świecie za pomocą sterylizacji a nie usypiania.
Takich durniów jak ty należałoby usypiać, zeby nie produkowali głupot na forach jak nie mają pojęcia o czym piszą.
[/quote]

Dziękuję za epitet!!!

Pisałem, że każdy prawdziwy miłośnik zwierząt powinien zabrać dwa trzy pieski do siebie.
I co??? I nic!!!

Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 24 września 2012 o 15:37
[quote name='veto' timestamp='1348491377' post='677334']
Ciekawe skąd kobiecina kasy na to weźmie jak sterylizacja kosztuje ponad 100 zł od sztuki.
[/quote]

A skąd wzięła na siatkę? Skąd bierze na jedzenie dla tej zgrai?
Głupie gadanie. Przecież wiadomo, ze od razu wszystkich suczek nie wysterylizuje.
Władze i toz mogłyby pomóc i dołozyć część kwoty, poza tym sukom mozna doraźnie dawać zastrzyki antykoncepcyjne które kosztują ok 10 -20 zł i sukcesywnie sterylizować.
Kazde rozwiązanie jest lepsze od uśpienia, nawet całkowity zakaz trzymania zwierząt. Zresztą nie wiadomo czy kobieta chce skorzystać z rozwiązań proponowanych przez toz bo moze jej pasuje taka rozmnażalnia?
[quote name='veto' timestamp='1348491377' post='677334']
Ciekawe skąd kobiecina kasy na to weźmie jak sterylizacja kosztuje ponad 100 zł od sztuki.
[/quote]

A skąd wzięła na siatkę? Skąd bierze na jedzenie dla tej zgrai?
Głupie gadanie. Przecież wiadomo, ze od razu wszystkich suczek nie wysterylizuje.
Władze i toz mogłyby pomóc i dołozyć część kwoty, poza tym sukom mozna doraźnie dawać zastrzyki antykoncepcyjne które kosztują ok 10 -20 zł i sukcesywnie sterylizować.
Kazde roz... rozwiń
Avatar
Dodanaldinio / 24 września 2012 o 15:18
[quote name='mundek' timestamp='1348484979' post='677312']
To znaczy, jak ten problem proponujesz rozwiązać?

Moja propozycja to uśpienie tych psów tak szybko jak się da, zanim nie zdziczeją i nie dojdzie do tragedii. Ewentualnie niech każdy miłośnik piesków, który nie zgadza się ze mną weźmie po dwa trzy do siebie, tak szybko jak to możliwe - bez marnowania energii na głupie odpowiedzi.
[/quote]

Hej, a może ciebie uśpimy, bo rozród grozi mnożeniem kretynów bez serca?
Avatar
veto / 24 września 2012 o 14:56
[quote name='Gość' timestamp='1348485075' post='677313']
Siatka nie rozwiąze problemu nadmiernego rozrodu psów których z roku na rok będzie coraz więcej, dlatego zamiast karać kobietę może nalezałoby ją zobowiązać do sterylizacji suczek aby piesków nie przybywało?
[/quote]Ciekawe skąd kobiecina kasy na to weźmie jak sterylizacja kosztuje ponad 100 zł od sztuki.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 0 0

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 7 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 10

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 11 9

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu

19-latek w audi zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu 12 5

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi!

Stal Kraśnik wygrała z Ładą Biłgoraj 4:0 i zapewniła sobie awans do III ligi! 13 3