wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Markuszów: Miliony na oczyszczalnię

Dodano: 3 sierpnia 2017, 15:32
Autor: rs

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Markuszów w powiecie puławskim. Jeszcze w tym roku ruszyć ma przetarg na rozbudowę miejscowej oczyszczalni ścieków. Inwestycja otrzymała unijne wsparcie. Pomoc finansowa trafi także do ponad stu gmin w całym województwie.

Szacowana wartość inwestycji to 3,7 mln złotych, z czego blisko 2 mln to środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

– Dzięki temu będziemy w stanie podłączyć do oczyszczalni większą liczbę mieszkańców – mówi Aneta Furdal, z-ca wójta gminy.

Przetarg na to zadanie może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. W przyszłym roku mają rozpocząć się właściwe prace. Samorządowcy liczą też na to, że po przetargu, ostateczna cena prac okaże się niższa od oczekiwanej.

Na rozbudowę oczyszczalni czekają przede wszystkim te osoby, które budują lub zbudowały już nowe domy, a ze względu na techniczne ograniczenia, nie mogą korzystać z kanalizacji sanitarnej. Niestety, nawet rozbudowana oczyszczalnia nie zagwarantuje mocy przerobowej potrzebnej do tego, by podłączyć wszystkich. Obecnie stopień skanalizowania gminy to około 50 proc.

Pieniądze z PROW na tzw. gospodarkę wodno-ściekową trafią także do innych gmin powiatu puławskiego. Kazimierz Dolny m.in. na rozbudowę ujęć, stacji uzdatniania wody, wodociągu i oczyszczalni otrzyma ponad milion złotych, a gmina Puławy na rozbudowę kanalizacji w Sadłowicach - ponad 735 tys. zł. Łączna pomoc dla ponad stu gmin z województwa lubelskiego uczestniczących w konkursie wyniesie ponad 120 mln zł.

Czytaj więcej o: Markuszów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 sierpnia 2017 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lechu nie śmiej się z cudzej choroby bo Ciebie nie do worka a do kanalizacji mogą podłączyć! !!!!Ale swój do swego ciągnie
Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2017 o 10:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Barwiński zamilcz raz na zawsze bo wstyd tylko przynosisz !!!!!! Napisz lepiej tu na forum dlaczego podatków w gminie jako sołtys nie zbierasz
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2017 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Dzięki temu będziemy w stanie podłączyć do oczyszczalni większą liczbę mieszkańców " (rozwajlera se podłącz to z workiem nie będzie chodził) co to jakiś fekalny matrix ludzi do oczyszczalni będziesz podłączała?
Rozwiń
Gość
Gość (5 sierpnia 2017 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Markuszowie są inwestycje które trzeba naprawiać w okresie gwarancji za pieniądze gminne.
Rozwiń
Gość
Gość (4 sierpnia 2017 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No tak w Markuszow ie inwestycje a w Kurowie kicha, chyba urzędnicy mają problem sami że sobą bo nie potrafią działać w gminie tylko siedzą i czekają na pensje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!