poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Puławy

S12. GDDKiA nie przewidziała ekranów, mieszkańcy boją się hałasu

Dodano: 3 lipca 2017, 12:33

Obawiamy się hałasu i chcemy zapobiec ewentualnym, późniejszym protestom – mówi Anna Wiejak, sołtys Sielc (pow. puławski). W pobliżu wsi budowany jest kolejny odcinek trasy S12, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie przewidziała ustawienia tam ekranów akustycznych.

Droga ekspresowa
Droga ekspresowa

Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie uważa, że ich budowa w Sielcach nie jest konieczna. – Przeprowadziliśmy analizę wykorzystując specjalne oprogramowanie komputerowe. Wykazała ona, że w Sielcach natężenie hałasu nie przekroczy dopuszczalnych norm (61 dB za dnia, 56 w nocy – red.) – zdradza.

Najbliższe zabudowania w Sielcach znajdują się około 200 metrów od budowanej drogi. Pomimo tego, mieszkańcy domagają się postawienia ekranów. – Nawet podczas trwania budowy panuje hałas. Chcemy „dmuchać na zimne” i zapobiec ewentualnym protestom po oddaniu drogi do użytku. Co będzie, jeśli okaże się, że natężenie przekroczy dopuszczalne normy? – zastanawia się Anna Wiejak.

Nalewajko uspokaja mieszkańców. – Przez rok po oddaniu drogi do użytku prowadzimy pomiary. Sprawdzamy, czy nasze prognozy natężenia hałasu się sprawdziły. Tylko raz się pomyliliśmy. Poza tym, w przypadku przekroczenia norm, marszałek województwa może zarządzić działania naprawcze – mówi.

Mieszkańcy nie dają jednak za wygraną. Przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „STOP hałasowi od autostrady”. Będą zbierać podpisy i domagać się nowelizacji ustawy. Liczą, że posłowie obniżą dopuszczalne normy hałasu.

Czytaj więcej o: Sielce s12 Puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2017 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeprowadzą pomiary? Co z tego, skoro normy hałasu są zbyt liberalne!
Rozwiń
Gość
Gość (4 lipca 2017 o 07:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Walczyć o swoje!
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakim cudem wiedzą że normy nie zostaną przekroczone. Wzięte z sufitu wyliczenia. Podniesienie dopuszczalnych norm do góry i warunki spełnione paneli akustycznych nie będzie.Niech władza podniesie również dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierowców do 1 promila i niech jadą przecież będą trzeźwy bo urzędasy ustalili swoje ,,widzi mi się "
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
56 db to tyle co dźwięk lodówki... Mnie dziwi, że w Sielcach jeszcze ktoś mieszka... i w Osinach.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2017 o 16:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NORMY ZOSTAŁY PODNIESIONE O 6 DECYBELI WZGLĘDEM ZALECEŃ ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA Z 50 DO 56 DECYBELI WIĘC PAŃSTWO POLSKIE ZAOSZCZĘDZI KASĘ KOSZTEM LUDZI O WARTOŚCI DZIAŁEK BUDOWLANYCH I ICH SPADKU NIKT NIE MYŚLI .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!