czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Mostostal Puławy walczy o 6 mln zł za wykończenie toru kolarskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2012, 20:13
Autor: Rafał Panas

Konflikt między Mostostalem a Polskim Związkiem Kolarskim trwa już dwa lata (Mostostal Puławy)
Konflikt między Mostostalem a Polskim Związkiem Kolarskim trwa już dwa lata (Mostostal Puławy)

Mostostal Puławy od dwóch lat walczy o 6 mln zł za wykończenie okazałego toru kolarskiego w Pruszkowie. Polski Związek Kolarski nie płaci, a Ministerstwo Sportu rozkłada ręce.

Mostostal Puławy świętował kilka dni temu zdobycie tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego. Znana w całej Europie firma dostała nagrodę za promocję naszego regionu.

Ale biznes to nie tylko nagrody. Puławska firma wybudowała w 2008 roku tor kolarski BGŻ Arena w podwarszawskim Pruszkowie. 250-metrowy tor pokrywa drewno z sosny syberyjskiej, trybuny mieszczą 1800 widzów, a dla kolejnych 1500 można dostawić miejsca. Inwestycja kosztowała 90 mln zł.

Później Mostostal w ramach dodatkowych robót przystosował obiekt do wymogów Międzynarodowej Federacji Kolarskiej. I na zapłatę za te prace firma nie może się doczekać. Chodzi o 5,3 mln zł plus odsetki – w sumie 6 mln zł na koniec 2010 r.

– To dość poważna kwota dla naszej firmy. Tyle mniej więcej wynosi nasz roczny zysk. Mamy płynność finansową, choć wyrwę w budżecie musimy łatać kredytami – mówi Tadeusz Rybak, prezes Mostostalu Puławy.

Puławska firma ma dla PZKol sądowy nakaz zapłaty, wygrała też sprawę o unieważnienie umowy, ale związek się odwołał. Procesy trwają od dwóch lat. Rok temu, tuż przed podpisaniem ugody, zmieniły się władze związku. Odszedł znany przed laty kolarz Ryszard Szurkowski i nic z ugody nie wyszło.

– Związek dostaje pieniądze z ministerstwa na działalność statutową, a dłużników może spłacić z funduszy od sponsorów. Podpisali umowę z CCC na 2 mln zł rocznie. A my proponowaliśmy ponad 1 mln zł rocznej raty. Nie wiem, dlaczego nie przekazali nam tych pieniędzy i grają na zwłokę. To dobry interes chyba tylko dla prawników – stwierdza Rybak. – Wygramy tę sprawę. I wtedy nie będziemy rozmawiać o rozłożeniu długu na raty, tylko pójdziemy do komornika.

– Mostostal wynegocjował ugodę z moim poprzednikiem Ryszardem Szurkowskim. Uznałem, że nie mogę jej podpisać. Przewiduje odsetki, które w przypadku ugody nie powinny być naliczane. Podpisując terminarz spłat, poświadczyłbym nieprawdę, bo nie mam pieniędzy na spłatę – tłumaczy Wacław Skarul, obecny prezes PZKol. – Mostostal stawia mnie pod ścianą i nie daje innej propozycji.

Prezes Rybak o sprawie rozmawiał z minister sportu Joanną Muchą. Ta odesłała go do wiceministra, a ten stwierdził, że resort nie jest stroną w sporze, bo PZKol jest samorządny, choć dostaje pieniądze z kasy państwa. Zadaliśmy ministerstwu pytania dotyczące tej sprawy w piątek. Na razie nie dostaliśmy odpowiedzi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Masters
Gość
ja
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Masters
Masters (2 marca 2012 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak wieść gminna niesie Mastersi kolarstwa już zbierają kasę i wykupią dług od Mostostalu
Rozwiń
Gość
Gość (27 lutego 2012 o 11:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ambasadora wykiwano i pieniędzy za robotę nie dano i zysk roczny w bilansie firmy nie wykazano.Ambasador filantropią także się promuje i czasami na tym zyskuje.Kochane pieniądze oddajcie Pruszkowianie za wykonane zadanie i nie liczcie na sądowe przeterminowanie.
Rozwiń
ja
ja (27 lutego 2012 o 10:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie redaktorze - to jest welodrom[owalny tor drewniany lub betonowy o specjalnej konstrukcji (podłoże jest nachylone na łukach i na prostej) służący do rozgrywania wyścigów kolarskich] a nie stadion kolarski jak piszecie. Wykazujecie się podobną ignoranjcą nt. sportu niczym min. Mucha.
Rozwiń
loj
loj (27 lutego 2012 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jol' timestamp='1330325007' post='602908']
następna mina na jaką wsadzili Muchę , juz widzę jak pisiory szczekają że to jej wina i to ona powinna zapłacić , hahahahahaha
[/quote]
Skąd POkemonie możesz wiedzieć, co napiszą pisiory? Chyba, że jako młodzieżowa POstępowej partii sami piszecie komentarze w imieniu swoich wrogów.
Rozwiń
jol
jol (27 lutego 2012 o 07:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
następna mina na jaką wsadzili Muchę , juz widzę jak pisiory szczekają że to jej wina i to ona powinna zapłacić , hahahahahaha
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!