piątek, 23 marca 2018 r.

Puławy

Muzeum Nadwiślańskie: Jest rekomendacja na dyrektora

Dodano: 15 lutego 2017, 12:53
Autor: kp

Komisja konkursowa otworzyła koperty nadesłane przez kandydatów w konkursie na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Wpłynęło pięć ofert.

– Złożyli je: Kamil Lewko, Wiesław Malawski, Ferdynand Bohdan Ruszczyc, Paweł Warecki i Agnieszka Zadura. Po zapoznaniu się z dostarczonymi dokumentami, do dalszej części postępowania komisja dopuściła cztery osoby – informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego. – Kandydatura Kamila Lewko została odrzucona ze względu na formalne braki w dokumentach. Jak dotąd na konkurs nie stawił się Paweł Wawrecki i nie podał powodu swojej nieobecności.

Potem komisja zapoznała się z koncepcjami funkcjonowania placówki zaproponowanymi przez kandydatów. Następnym etapem, który także zaplanowano na środę, były indywidualne przesłuchania kandydatów. – Każdy z nich będzie miał 20 minut, żeby się zaprezentować. Decyzji komisji co do wyboru dyrektora powinna być znana jeszcze dzisiaj – mówiła nam Górka.

Przewodniczącym komisji jest wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, komisja jest jedenastoosobowa.

Po przesłuchaniach komisja zarekomendowała Agnieszkę Zadurę na stanowisko dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego. Ostateczną decyzję w sprawie powierzenia obowiązków dyrektora podejmie Zarząd Województwa Lubelskiego. Zarząd podejmie decyzję najprawdopodobniej na najbliższym posiedzeniu 21 lutego.

Kim są kandydaci?

Wiesław Malawski do 2004 roku kierował Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, był też wicedyrektorem Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz kierownikiem działu dokumentacji archiwalnej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, obecnie pracuje w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Ferdynand Bohdan Ruszczyc jest historykiem sztuki, w latach 1991-1995 był dyrektorem Muzeum Karykatury w Warszawie, od 1995 do 2007 roku kierował Muzeum Narodowym w Warszawie, a w latach 2009-2014 dyrektorem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.

Paweł Wawrecki kierował Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, był także dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzowie Wielkopolskim, a obecnie kieruje działem marketingu w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Agnieszka Zadura do 8 lutego kierowała Muzeum Nadwiślańskim.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 lutego 2017 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No panowie marszałkowie, może czas się jeszcze wykazać! Pozostalo mało czasu. Znajac zycie caryca kazimierza zostanie tam gdzie jest.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2017 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konkurs nie był ogłoszony , aby wyłonić nowego dyrektora, ale po to , aby obejść Ustawę w taki sposób, by Marszałek nie musial uzgadniac z Ministrem przedłużenia kontraktu obecnej P. Dyrektor. W tym celu wykorzystano negatywna opinie Zw.Zaw. o obecnym kierownictwie Muzuem do przeprowadzenia postępowania konkursowego i teraz ani Zw.Zaw. , ani MKiDN nie moga powiedziec,że Marszałek działa bezprawnie. A tak, nawiasem mówiąc komisja konkursowa składała się z 11 osób, a zgodnie z przepisami powinna liczyc 9 osób. Wiec chyba rekomendacja kandydata jest bezprawna...
Rozwiń
Gość
Gość (17 lutego 2017 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruszczyc i Malawski to potęgi muzealnictwa, a rekomendację dostaje osoba bez żadnego dorobku?! W dodatku miesza, kombinuje, Puławski oddział już straciła. Teraz kolej na utratę Janowca chyba. Komuś to może pasuje.
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2017 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PSL - Posady Samym Ludowcom
Rozwiń
gośc
gośc (16 lutego 2017 o 13:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z latarnią w logo.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!