wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Puławy

Na pierwszy rzut oka zwykłe przejście. Ale pieszy może się tu czuć znacznie bezpieczniej

Dodano: 30 listopada 2017, 15:07
Autor: rs

Przy ul. Zamkowej w Wąwolnicy do użytku oddano w tym tygodniu nowe, inteligentne przejście dla pieszych. Jego czujniki reagują na przechodzących, uruchamiając światła schowane w nawierzchni. Inwestycję wykonał Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Mieszkańcy Wąwolnicy mogą czuć się bezpieczniej. Gdy będą mieli zamiar przejść przez jezdnię w centrum wioski, przejście włączy światła, dając kierowcom znak, żeby zwolnili.

– To miejsce jest bardzo ruchliwe i niezwykle często uczęszczane, bo znajduje się na drodze wojewódzkiej (na trasie z Kazimierza Dolnego do Nałęczowa przyp.red.) – mówi wójt Marcin Łaguna, który podkreśla, że z uwagi na ten fakt, mieszkańcy mieli problem z bezpiecznym pokonaniem ulicy. Szczególnie ci najmłodsi, którzy uczęszczają do pobliskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

– Bardzo nam zależało na poprawie bezpieczeństwa w tym konkretnym miejscu, stąd kierowaliśmy prośby i monity bezpośrednio do Zarządu Dróg Wojewódzkich i cieszę się, że taka inwestycja powstała – dodaje wójt.

Jak działa aktywne przejście? Posiada wmontowany system czujników, elementy odblaskowe oraz lampki ostrzegawcze LED. Te ostatnie aktywują się, gdy do przejścia podejdzie przechodzień. Dzięki temu widoczność zarówno pieszego, jak i przejścia zdecydowanie rośnie. To ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy często występują opady i zamglenia, a zmrok zapada znacznie wcześniej.

Za budowę przejścia przy ul. Zamkowej odpowiada firma Euroasfalt z Olsztyna, któraw wykonała je za 33 tys. złotych. Zleceniodawcą był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Bezpieczne przejście dla pieszych w Wąwolnicy

Henio
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Henio
Henio (1 grudnia 2017 o 01:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znacznie lepiej działałyby taki światełka umieszczone na mocnych, kikunastocentymetrowej wysokości progach, automatycznie wysuwających się z jezdni.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2017 o 22:34) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Przede wszystkim przejścia dla pieszych powinny być dobrze oświetlone, a nie jak ma to miejsce np.: na Nadbystrzyckiej, czy Nowym Świecie, albo na Długosza. Ciemno jak nie wiem co, a pieszego widać dopiero na jest się przy pasach.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2017 o 18:48) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetny pomysł!
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2017 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tylko pochwała za takie podejście do potrzeb mieszkańców. Brawo bis. Czyli jeszcze coś dla dobra Wąwolniczan.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2017 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Puławach też są takie same światła ale wiecej czasu są niesprawne niż działają.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!