środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Naczelna pracowała społecznie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2006, 20:31

Już po raz drugi na sali sądowej puławskiego sądu spotkali się poseł Jarosław Żaczek (PiS), Dariusz Szczygielski i Katarzyna Piskor. Kobieta żąda sześciu tysięcy złotych za pół roku redagowania pisma, wydawanego przez Stowarzyszenie Prawicowy Ruch Samorządowy – organizację, której Żaczek i Szczygielski byli współzałożycielami. Pozwani twierdzą, że nigdy takich pieniędzy jej nie obiecywali.

Wszystko zaczęło się w październiku 2004 r. Katarzyna Piskor spotkała się z ówczesnym zastępcą burmistrza Ryk Jarosławem Żaczkiem oraz Dariuszem Szczygielskim. Rozmowa dotyczyła redagowania przez nią pisma, wydawanego przez Stowarzyszenie Prawicowy Ruch Samorządowy. – Obiecano mi, że będę zarabiać 1000 zł miesięcznie – relacjonuje Katarzyna Piskor.
Pierwszy numer pisma „Wzrok” (wydarzenia z Ryk i okolic) ukazał się w kwietniu 2005 r. – Przez cały czas od listopada do kwietnia przygotowywałam materiały. To że gazeta nie ukazała się wcześniej, nie było moją winą – mówi Piskor.
Obaj pozwani przez nią mężczyźni twierdzą, że żadnych materiałów nie widzieli, a praca nad gazetą zaczęła się dopiero w kwietniu. – Poza tym, kwestia ewentualnego wynagrodzenia miała być ustalona dopiero wtedy, gdy pozwoliłaby na to sytuacja finansowa pisma. Na naszym pierwszym spotkaniu o żadnych pieniądzach nie było mowy – twierdzi Jarosław Żaczek.
Kobieta odeszła z pisma po wydaniu pierwszego numeru. – Uznałam, że tak dłużej być nie może. Przez cały czas nie miałam umowy o pracę, nie było mi wypłacane wynagrodzenie, nie opłacano mi żadnych świadczeń – mówi Katarzyna Piskor. Redaktor naczelna dostała tylko 1000 zł jako zwrot kosztów za kolportaż czasopisma.
Podczas drugiej rozprawy, która odbyła się w puławskim sądzie w poniedziałek, obu stronom nie udało się dojść do porozumienia. Zaproponowana w ramach ugody kwota tysiąca złotych nie zadowoliła byłej redaktor naczelnej. Obie strony mają teraz czas na przedstawienie materiału dowodowego. Kolejna rozprawa w czerwcu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!