Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 kwietnia 2014 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Napad na szkolnym korytarzu. Gdzie byli nauczyciele? (wideo)

91 33 A A

Uczeń czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 został pobity na szkolnym korytarzu. O zajściu policję poinformowała babcia chłopca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Film z ze szkolnego monitoringu opublikowało w czwartek na swojej stronie internetowej radio RMF FM. Na nagraniu widać, jak do chłopca idącego korytarzem podbiega kilka osób. Uczeń przewraca się. Kiedy chłopiec jeszcze leży na podłodze, pojawia się nauczycielka. Rozmawia z uczniami, ale po kilkudziesięciu sekundach odchodzi. Wtedy na nowo zaczyna się szarpanina. Kiedy korytarzem przechodzą dorośli, dzieci na chwilę przestają, a potem znowu wracają do bijatyki. Na filmie widać, że ofiara jest uderzana rękoma i kopana. W końcu zaatakowanemu chłopcu udaje się uciec. Do zdarzenia doszło 26 marca, przed godz. 8 rano. - Dzieci, które widziały to zdarzenie, zgłosiły się do wychowawczyni i zaczęliśmy wyjaśniać sprawę. Obejrzeliśmy też nagranie z monitoringu - mówi Halina Daniel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach. Okazało się, że pobity chłopiec chodzi do jednej klasy z uczniami, którzy napadli go na korytarzu. Jest w niej jednak dopiero od pół roku. I to brak akceptacji był zdaniem dyrektor szkoły powodem agresywnych zachowań dzieci. - Jeden z uczniów, który był prowodyrem zajścia, został ukarany naganą na piśmie. Każdy kolejny taki przypadek będzie skutkował skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego - zapowiada Halina Daniel. - Odbyło się już też spotkanie z rodzicami uczniów, pedagogiem i psychologiem. Dzieci się przeprosiły i pogodziły - dodaje.
Na tym jednak nie koniec sprawy. Zajmie się nią policja, która otrzymała od babci chłopca nagranie ze szkolnych kamer. - 1 kwietnia i złożyła zawiadomienie pobiciu wnuka w szkole - informuje podkom. Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji. Czy nauczyciele przechodzący korytarzem, którzy byli świadkami zajścia nie powinni zareagować skuteczniej? - Nauczyciel nie może być wszędzie. A kiedy się zbliżał, dzieci przestawały - tłumaczy Halina Daniel. - Po to właśnie mamy w szkole kamery. By widzieć co się dzieje, kiedy nauczyciel jest odwrócony plecami.
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 9 kwietnia 2014 o 08:42

Mam 52 lata.Chodziłam do tej szkoły.Mam bardzo złe wspomnienia!!!Zawsze tak tam było.Jak widać nic się nie zmieniło.Wredne dzieci,wredni nauczyciele,wredna dyrektorka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A jeszcze jedno!!!Pani pedagog szkolna była umysłowo chora.Leczyła się psychiatrycznie.Kilka razy była w Abramowicach.I ona przeprowadzała rozmowy z dziećmi i rodzicami!!!!!!Miałam z nią scysję.Czepiała się o byle gówno!!!Do sądu donosy pisała.Aż się zapiła i przekręciła!!!!!!!!!!ŚP.Fimbirowa.Taka szkoła!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2014 o 09:25

Jest nowy...a dlaczego został dokoptowany z 4-ki?Tam było chyba podobnie jak w 2-ce... :(

Avatar
Anno / 7 kwietnia 2014 o 14:17

Ale bulwersacja. Na szczęście dziecko sobie poradziło i dawno już skończyło. W gimnazjum i liceum na szczęście było sympatyczniej. Wiadomo,że wychowanie zaczyna się od rodziców(nawet tych bulwersywnych), nauczyciele też nie wiele dziś mogą bo procedury i.t.p. Ale atmosferę szkoły  tworzą też dyrektor, nauczyciele i niestety niewychowane dzieci. Przykład i nastrój idą z góry. Życzę powodzenia i mniej nerwowości a co do opini też mam prawo ją mieć, dyżurów wtedy nie widziałam, sorki a i w innych szkołach było nam lepiej, mimo że i tu było kilku fajnych i na poziomie nauczycieli.

A tak wogóle to jak od lat tam dyżurują nauczyciele to pewnie i Pani jest jednym z nich skoro tak dobrze zna Pani tam panujące obyczaje. I dzięki bogu, że moje dziecko nie ma Pani za matę skoro wrażliwych Pani traktuje jak upośledzonych. Przykre :(

A tak wogóle to jak od lat tam dyżurują nauczyciele to pewnie i Pani jest jednym z nich skoro tak dobrze zna Pani tam panujące obyczaje. I dzięki bogu, że moje dziecko nie ma Pani za matę skoro wrażliwych Pani traktuje jak upośledzonych. Przykre :(

rozwiń
Avatar
Anno / 7 kwietnia 2014 o 13:02

Zabierz dziecko do lepszej, bezpieczniejszej szkoły! Droga wolna!!! Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia!!! W szatni również dyżurują nauczyciele i to odkąd sięgam pamięcią! A lat mam niemało. Jak masz takie wrażliwe dziecko to załatw mu nauczanie indywidualne i wtedy nie bedzie narażone na "tę nieprzyjazną atmosferę"!!! A jeśli chodzi o dzieci to mają rodziców i najwyższa pora, żeby zajęli się wychowaniem swoich dzieci !!!

Ale bulwersacja. Na szczęście dziecko sobie poradziło i dawno już skończyło. W gimnazjum i liceum na szczęście było sympatyczniej. Wiadomo,że wychowanie zaczyna się od rodziców(nawet tych bulwersywnych), nauczyciele też nie wiele dziś mogą bo procedury i.t.p. Ale atmosferę szkoły  tworzą też dyrektor, nauczyciele i niestety niewychowane dzieci. Przykład i nastrój idą z góry. Życzę powodzenia i mniej nerwowości a co do opini też mam prawo ją mieć, dyżurów wtedy nie widziałam, sorki a i w innych szkołach było nam lepiej, mimo że i tu było kilku fajnych i na poziomie nauczycieli.

Ale bulwersacja. Na szczęście dziecko sobie poradziło i dawno już skończyło. W gimnazjum i liceum na szczęście było sympatyczniej. Wiadomo,że wychowanie zaczyna się od rodziców(nawet tych bulwersywnych), nauczyciele też nie wiele dziś mogą bo procedury i.t.p. Ale atmosferę szkoły  tworzą też dyrektor, nauczyciele i niestety niewychowane dzieci. Przykład i nastrój idą z góry. Życzę powodzenia i mniej nerwowości a co do opini też mam prawo ją mieć, dyżurów wtedy nie widziałam, sorki a i w innych szkołach było nam lepiej, ... rozwiń

Avatar
didi / 6 kwietnia 2014 o 17:40
Tak,tylko po zebraniu z rodzicami ipedagogiem po dwóch dniach znowu go skopali
Avatar
Zbulwersowana / 5 kwietnia 2014 o 23:35

To wcale nie taka dobra szkoła. Tam się liczą tylko statystyki i wyniki sprawdzianu końcowego, uczeń nie jest ważny a jego wychowanie tym bardziej. Syn chodził tam do szkoły i w szatni był problem żeby się spokojnie przebrać, łobuzy się wyzywały ,tłukły i nikogo to nie interesowało a jak zwróciłam uwagę to doleciało mnie parę jasnych od kilkunastoletnich dzieci( zgroza).Zgłosiłam tą sytuację,żałuję,że tylko raz dyżurującemu na piętrze nauczycielowi to powiedział, że w szatni nie dyżurują(a przepraszam szatnia to już nie szkoła. Nie chciałam się narażać,pewnie tak jak wielu innych rodziców i czekałam,szybko zleciało, ale jako rodzic nie polecam tej szkoły. Atmosfera mało sympatyczna, nieprzyjazna a na występach na sali gimnastycznej tylko w tej szkole widziałam taki bałagan, każdy robi co chce a występującym to wogóle nie przeszkadza. Spokojne i wrażliwe dziecko lepiej niech sobie tę szkołę odpuści.

Zabierz dziecko do lepszej, bezpieczniejszej szkoły! Droga wolna!!! Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia!!! W szatni również dyżurują nauczyciele i to odkąd sięgam pamięcią! A lat mam niemało. Jak masz takie wrażliwe dziecko to załatw mu nauczanie indywidualne i wtedy nie bedzie narażone na "tę nieprzyjazną atmosferę"!!! A jeśli chodzi o dzieci to mają rodziców i najwyższa pora, żeby zajęli się wychowaniem swoich dzieci !!!

Zabierz dziecko do lepszej, bezpieczniejszej szkoły! Droga wolna!!! Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia!!! W szatni również dyżurują nauczyciele i to odkąd sięgam pamięcią! A lat mam niemało. Jak masz takie wrażliwe dziecko to załatw mu nauczanie indywidualne i wtedy nie bedzie narażone na "tę nieprzyjazną atmosferę"!!! A jeśli chodzi o dzieci to mają rodziców i najwyższa pora, żeby zajęli się wychowaniem swoich dzieci !!!

rozwiń
Avatar
Skąd się takie tłuki biorą / 4 kwietnia 2014 o 21:07

Pismaki, nie dziennikarze tylko pismaki szukają taniej sensacji razem z TVN-em. ŻENADA!!!

Avatar
Anno / 4 kwietnia 2014 o 19:40

To wcale nie taka dobra szkoła. Tam się liczą tylko statystyki i wyniki sprawdzianu końcowego, uczeń nie jest ważny a jego wychowanie tym bardziej. Syn chodził tam do szkoły i w szatni był problem żeby się spokojnie przebrać, łobuzy się wyzywały ,tłukły i nikogo to nie interesowało a jak zwróciłam uwagę to doleciało mnie parę jasnych od kilkunastoletnich dzieci( zgroza).Zgłosiłam tą sytuację,żałuję,że tylko raz dyżurującemu na piętrze nauczycielowi to powiedział, że w szatni nie dyżurują(a przepraszam szatnia to już nie szkoła. Nie chciałam się narażać,pewnie tak jak wielu innych rodziców i czekałam,szybko zleciało, ale jako rodzic nie polecam tej szkoły. Atmosfera mało sympatyczna, nieprzyjazna a na występach na sali gimnastycznej tylko w tej szkole widziałam taki bałagan, każdy robi co chce a występującym to wogóle nie przeszkadza. Spokojne i wrażliwe dziecko lepiej niech sobie tę szkołę odpuści.

To wcale nie taka dobra szkoła. Tam się liczą tylko statystyki i wyniki sprawdzianu końcowego, uczeń nie jest ważny a jego wychowanie tym bardziej. Syn chodził tam do szkoły i w szatni był problem żeby się spokojnie przebrać, łobuzy się wyzywały ,tłukły i nikogo to nie interesowało a jak zwróciłam uwagę to doleciało mnie parę jasnych od kilkunastoletnich dzieci( zgroza).Zgłosiłam tą sytuację,żałuję,że tylko raz dyżurującemu na piętrze nauczycielowi to powiedział, że w szatni nie dyżurują(a przepraszam szatnia to już nie szkoła. Nie chciał... rozwiń

Avatar
Ania / 4 kwietnia 2014 o 19:02

Odbyło się już też spotkanie z rodzicami uczniów, pedagogiem i psychologiem. Dzieci się przeprosiły i pogodziły – dodaje.

:D :D :D tak i od tego zajścia nowy jest kochany i całowany przez bandę młodych idiotów.

może od razu by tak wyrzucić 3 ze szkoły to inny by wiedzieli czym się to kończy i by odpuścili, a taka nagana dla 10latka to co to za kara? on wie co to nagana????

POPIERAM ! a nauczyciele przechodzący obok bez reakcji do zwolnienia !!!

! a nauczyciele przechodzący obok bez reakcji do zwolnienia !!!

rozwiń
Avatar
Danuta / 4 kwietnia 2014 o 18:57

 Kilkanaście podobnych zdarzeń w tym samym czasie? Czyli co, szkolny korytarz to sala bijatyk? Szkołę skończyłam dwa lata temu i nie przypominam sobie, żeby takie zachowania były na porządku dziennym. Nauczyciel dyżurujący nie ma do pilnowania całej szkoły tylko określony teren/korytarz, więc nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.  

Nauczyciele przechodzili obok nie reagujac ..... brak słow. !!!! szkola ,,niby najlepsza " w Puławach, a tak naprawdę widac podejście uczniów jak i nauczycieli . żenada .... w tym momencie strach wyslac dziecko do tej szkoly.

Nauczyciele przechodzili obok nie reagujac ..... brak słow. !!!! szkola ,,niby najlepsza " w Puławach, a tak naprawdę widac podejście uczniów jak i nauczycieli . żenada .... w tym momencie strach wyslac dziecko do tej szkoly.

rozwiń
Avatar
Anna / 9 kwietnia 2014 o 08:42

Mam 52 lata.Chodziłam do tej szkoły.Mam bardzo złe wspomnienia!!!Zawsze tak tam było.Jak widać nic się nie zmieniło.Wredne dzieci,wredni nauczyciele,wredna dyrektorka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A jeszcze jedno!!!Pani pedagog szkolna była umysłowo chora.Leczyła się psychiatrycznie.Kilka razy była w Abramowicach.I ona przeprowadzała rozmowy z dziećmi i rodzicami!!!!!!Miałam z nią scysję.Czepiała się o byle gówno!!!Do sądu donosy pisała.Aż się zapiła i przekręciła!!!!!!!!!!ŚP.Fimbirowa.Taka szkoła!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 8 kwietnia 2014 o 09:25

Jest nowy...a dlaczego został dokoptowany z 4-ki?Tam było chyba podobnie jak w 2-ce... :(

Avatar
Anno / 7 kwietnia 2014 o 14:17

Ale bulwersacja. Na szczęście dziecko sobie poradziło i dawno już skończyło. W gimnazjum i liceum na szczęście było sympatyczniej. Wiadomo,że wychowanie zaczyna się od rodziców(nawet tych bulwersywnych), nauczyciele też nie wiele dziś mogą bo procedury i.t.p. Ale atmosferę szkoły  tworzą też dyrektor, nauczyciele i niestety niewychowane dzieci. Przykład i nastrój idą z góry. Życzę powodzenia i mniej nerwowości a co do opini też mam prawo ją mieć, dyżurów wtedy nie widziałam, sorki a i w innych szkołach było nam lepiej, mimo że i tu było kilku fajnych i na poziomie nauczycieli.

A tak wogóle to jak od lat tam dyżurują nauczyciele to pewnie i Pani jest jednym z nich skoro tak dobrze zna Pani tam panujące obyczaje. I dzięki bogu, że moje dziecko nie ma Pani za matę skoro wrażliwych Pani traktuje jak upośledzonych. Przykre :(

A tak wogóle to jak od lat tam dyżurują nauczyciele to pewnie i Pani jest jednym z nich skoro tak dobrze zna Pani tam panujące obyczaje. I dzięki bogu, że moje dziecko nie ma Pani za matę skoro wrażliwych Pani traktuje jak upośledzonych. Przykre :(

rozwiń
Avatar
Anno / 7 kwietnia 2014 o 13:02

Zabierz dziecko do lepszej, bezpieczniejszej szkoły! Droga wolna!!! Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia!!! W szatni również dyżurują nauczyciele i to odkąd sięgam pamięcią! A lat mam niemało. Jak masz takie wrażliwe dziecko to załatw mu nauczanie indywidualne i wtedy nie bedzie narażone na "tę nieprzyjazną atmosferę"!!! A jeśli chodzi o dzieci to mają rodziców i najwyższa pora, żeby zajęli się wychowaniem swoich dzieci !!!

Ale bulwersacja. Na szczęście dziecko sobie poradziło i dawno już skończyło. W gimnazjum i liceum na szczęście było sympatyczniej. Wiadomo,że wychowanie zaczyna się od rodziców(nawet tych bulwersywnych), nauczyciele też nie wiele dziś mogą bo procedury i.t.p. Ale atmosferę szkoły  tworzą też dyrektor, nauczyciele i niestety niewychowane dzieci. Przykład i nastrój idą z góry. Życzę powodzenia i mniej nerwowości a co do opini też mam prawo ją mieć, dyżurów wtedy nie widziałam, sorki a i w innych szkołach było nam lepiej, mimo że i tu było kilku fajnych i na poziomie nauczycieli.

Ale bulwersacja. Na szczęście dziecko sobie poradziło i dawno już skończyło. W gimnazjum i liceum na szczęście było sympatyczniej. Wiadomo,że wychowanie zaczyna się od rodziców(nawet tych bulwersywnych), nauczyciele też nie wiele dziś mogą bo procedury i.t.p. Ale atmosferę szkoły  tworzą też dyrektor, nauczyciele i niestety niewychowane dzieci. Przykład i nastrój idą z góry. Życzę powodzenia i mniej nerwowości a co do opini też mam prawo ją mieć, dyżurów wtedy nie widziałam, sorki a i w innych szkołach było nam lepiej, ... rozwiń

Avatar
didi / 6 kwietnia 2014 o 17:40
Tak,tylko po zebraniu z rodzicami ipedagogiem po dwóch dniach znowu go skopali
Avatar
Zbulwersowana / 5 kwietnia 2014 o 23:35

To wcale nie taka dobra szkoła. Tam się liczą tylko statystyki i wyniki sprawdzianu końcowego, uczeń nie jest ważny a jego wychowanie tym bardziej. Syn chodził tam do szkoły i w szatni był problem żeby się spokojnie przebrać, łobuzy się wyzywały ,tłukły i nikogo to nie interesowało a jak zwróciłam uwagę to doleciało mnie parę jasnych od kilkunastoletnich dzieci( zgroza).Zgłosiłam tą sytuację,żałuję,że tylko raz dyżurującemu na piętrze nauczycielowi to powiedział, że w szatni nie dyżurują(a przepraszam szatnia to już nie szkoła. Nie chciałam się narażać,pewnie tak jak wielu innych rodziców i czekałam,szybko zleciało, ale jako rodzic nie polecam tej szkoły. Atmosfera mało sympatyczna, nieprzyjazna a na występach na sali gimnastycznej tylko w tej szkole widziałam taki bałagan, każdy robi co chce a występującym to wogóle nie przeszkadza. Spokojne i wrażliwe dziecko lepiej niech sobie tę szkołę odpuści.

Zabierz dziecko do lepszej, bezpieczniejszej szkoły! Droga wolna!!! Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia!!! W szatni również dyżurują nauczyciele i to odkąd sięgam pamięcią! A lat mam niemało. Jak masz takie wrażliwe dziecko to załatw mu nauczanie indywidualne i wtedy nie bedzie narażone na "tę nieprzyjazną atmosferę"!!! A jeśli chodzi o dzieci to mają rodziców i najwyższa pora, żeby zajęli się wychowaniem swoich dzieci !!!

Zabierz dziecko do lepszej, bezpieczniejszej szkoły! Droga wolna!!! Nie pisz o rzeczach, o których nie masz pojęcia!!! W szatni również dyżurują nauczyciele i to odkąd sięgam pamięcią! A lat mam niemało. Jak masz takie wrażliwe dziecko to załatw mu nauczanie indywidualne i wtedy nie bedzie narażone na "tę nieprzyjazną atmosferę"!!! A jeśli chodzi o dzieci to mają rodziców i najwyższa pora, żeby zajęli się wychowaniem swoich dzieci !!!

rozwiń
Avatar
Skąd się takie tłuki biorą / 4 kwietnia 2014 o 21:07

Pismaki, nie dziennikarze tylko pismaki szukają taniej sensacji razem z TVN-em. ŻENADA!!!

Avatar
Anno / 4 kwietnia 2014 o 19:40

To wcale nie taka dobra szkoła. Tam się liczą tylko statystyki i wyniki sprawdzianu końcowego, uczeń nie jest ważny a jego wychowanie tym bardziej. Syn chodził tam do szkoły i w szatni był problem żeby się spokojnie przebrać, łobuzy się wyzywały ,tłukły i nikogo to nie interesowało a jak zwróciłam uwagę to doleciało mnie parę jasnych od kilkunastoletnich dzieci( zgroza).Zgłosiłam tą sytuację,żałuję,że tylko raz dyżurującemu na piętrze nauczycielowi to powiedział, że w szatni nie dyżurują(a przepraszam szatnia to już nie szkoła. Nie chciałam się narażać,pewnie tak jak wielu innych rodziców i czekałam,szybko zleciało, ale jako rodzic nie polecam tej szkoły. Atmosfera mało sympatyczna, nieprzyjazna a na występach na sali gimnastycznej tylko w tej szkole widziałam taki bałagan, każdy robi co chce a występującym to wogóle nie przeszkadza. Spokojne i wrażliwe dziecko lepiej niech sobie tę szkołę odpuści.

To wcale nie taka dobra szkoła. Tam się liczą tylko statystyki i wyniki sprawdzianu końcowego, uczeń nie jest ważny a jego wychowanie tym bardziej. Syn chodził tam do szkoły i w szatni był problem żeby się spokojnie przebrać, łobuzy się wyzywały ,tłukły i nikogo to nie interesowało a jak zwróciłam uwagę to doleciało mnie parę jasnych od kilkunastoletnich dzieci( zgroza).Zgłosiłam tą sytuację,żałuję,że tylko raz dyżurującemu na piętrze nauczycielowi to powiedział, że w szatni nie dyżurują(a przepraszam szatnia to już nie szkoła. Nie chciał... rozwiń

Avatar
Ania / 4 kwietnia 2014 o 19:02

Odbyło się już też spotkanie z rodzicami uczniów, pedagogiem i psychologiem. Dzieci się przeprosiły i pogodziły – dodaje.

:D :D :D tak i od tego zajścia nowy jest kochany i całowany przez bandę młodych idiotów.

może od razu by tak wyrzucić 3 ze szkoły to inny by wiedzieli czym się to kończy i by odpuścili, a taka nagana dla 10latka to co to za kara? on wie co to nagana????

POPIERAM ! a nauczyciele przechodzący obok bez reakcji do zwolnienia !!!

! a nauczyciele przechodzący obok bez reakcji do zwolnienia !!!

rozwiń
Avatar
Danuta / 4 kwietnia 2014 o 18:57

 Kilkanaście podobnych zdarzeń w tym samym czasie? Czyli co, szkolny korytarz to sala bijatyk? Szkołę skończyłam dwa lata temu i nie przypominam sobie, żeby takie zachowania były na porządku dziennym. Nauczyciel dyżurujący nie ma do pilnowania całej szkoły tylko określony teren/korytarz, więc nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.  

Nauczyciele przechodzili obok nie reagujac ..... brak słow. !!!! szkola ,,niby najlepsza " w Puławach, a tak naprawdę widac podejście uczniów jak i nauczycieli . żenada .... w tym momencie strach wyslac dziecko do tej szkoly.

Nauczyciele przechodzili obok nie reagujac ..... brak słow. !!!! szkola ,,niby najlepsza " w Puławach, a tak naprawdę widac podejście uczniów jak i nauczycieli . żenada .... w tym momencie strach wyslac dziecko do tej szkoly.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 0

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 6

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 8

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 14

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 26

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 106 63

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 3

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina