niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

"Nasi” w wyścigu po mandaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2007, 11:53

Dokładnie za miesiąc zdecydujemy przy urnach, czy Puławy po raz kolejny będą miały swoją reprezentację w Sejmie.

Ci, którzy już zdecydowali się na start w wyborach, zapowiadają walkę o każdy głos.

Jest pewne, że Małgorzata Sadurska zajmie jedną z wyższych pozycji na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim. - W nowym Sejmie chcę kontynuować to, co robię teraz. Myślę, że moja działalność jest zauważalna. np.: interwencja na rzecz budowy II etapu obwodnicy Puław, czy choćby wypłaty dywidendy dla pracowników Zakładów Azotowych - podkreśla Sadurska. Wraz z bliską współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego z naszego powiatu do Sejmu będą startować dodatkowo jedna lub dwie osoby. W momencie zamknięcia tego numeru Tygodnika nie były jeszcze znane.
Włodzimierz Karpiński to z kolei jedna z "lokomotyw” wyborczych lubelskiej listy Platformy Obywatelskiej. - Najważniejszą sprawą w nowym parlamencie będzie zadbanie o rozwój i utrzymanie pozycji Zakładów Azotowych. Poza tym skupię się na poprawie sytuacji w służbie zdrowia i możliwościach rozwoju powiatu pod kątem Euro 2012 - mówi Karpiński. Oprócz niego z listy PO wystartują także Elżbieta Kmita, która jest animatorem kultury z Kazimierza Dolnego oraz Dariusz Klechowicz, który pracuje w Uzdrowisku Nałęczów.
W sondażach zaraz za PO i PiS znajduje się koalicja Lewica i Demokraci, która w powiecie puławskim będzie reprezentowana przez dwie osoby. Prawdopodobnie na miejscu siódmym znajdzie się szefowa Federacji Młodych Socjaldemokratów w województwie lubelskim, pochodząca z Puław Beata Małek. Działaczka młodzieżówki SLD pracuje w puławskim inspektoracie ZUS. W ubiegłym roku bezskutecznie próbowała dostać się do Rady Miasta. Jej start nie jest jednak jeszcze do końca przesądzony.
- Początkowo miałam otrzymać na liście wyższe miejsce, dlatego jeszcze rozważam swój start - mówi Beata Małek. Z listy LiD wystartuje także wójt Baranowa Robert Gagoś, który startował już dwa lata temu. Tym razem został wystawiony przez swoją partię na 12. miejscu na liście.
Ciekawie zapowiada się lista Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przedstawicielem Puław będzie na niej najprawdopodobniej Mirosław Grzęda, wieloletni szef Biowetu, do niedawna związany z Ligą Polskich Rodzin, z ramienia której był w ubiegłej kadencji samorządowej przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Sam Grzęda nie chce na razie tego potwierdzić, tłumacząc że rozmowy o jego starcie nadal trwają.
Kolejną osobą, która wystartuje w wyborach z listy PSL będzie członek Zarządu Powiatu, a w ubiegłej kadencji starosta puławski Marian Żaba. Na listach ludowców znajdzie się też Maria Kłopotowska, kierowniczka ośrodka zdrowia w Janowcu.
Żelaznym kandydatem Ligi Prawicy Rzeczpospolitej będzie puławski radny Andrzej Mitruczuk. Rok temu bezskutecznie startował w wyborach prezydenckich, ale poparło go wtedy ponad 3 tys. wyborców. Był to prawdopodobnie najlepszy wynik wśród wszystkich kandydatów Ligi Polskich Rodzin w całym kraju. Dlatego Mitruczuk powinien liczyć na wysokie miejsce na liście.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pk
PK
olsze
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pk
pk (10 października 2007 o 15:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Puławskie korzenie ma też kandydatka z Partii Kobiet nr 4 na liście. Absolwentka Czartoryskiego, obecnie n-ka z Lublina.
Rozwiń
PK
PK (10 października 2007 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze jedna kandydatka ma puławskie korzenie. Absolwentka Czartoryskiego, obecnie n-ka z Lublina. Startuje z listy Partii Kobiet z nr 4.
Rozwiń
olsze
olsze (30 września 2007 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
skitraj czolo nygusie
Rozwiń
kasia
kasia (28 września 2007 o 09:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jaaasne Sadurska wszystko zrobila, niech sobie ta dziewuszyna nie oprzypisuje tego co nie zrobila.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!