czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Nauczysz się fachu, to dostaniesz pomoc

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2008, 19:09

Żeby otrzymać pomoc finansową, trzeba będzie chodzić na kursy przygotowujące do nowego zawodu.

Takie kontrakty ma już wkrótce podpisywać ze swoimi podopiecznymi Miejski
Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. - Chodzi o inwestowanie w człowieka i szukanie jego mocnych stron - tłumaczą urzędnicy.

Obie strony, czyli ośrodek pomocy społecznej i osoba korzystająca z pomocy,
zobowiążą się do określonych działań. Ośrodek będzie wspierał daną osobę przez skierowanie jej na różnego rodzaju szkolenia. Będą to kursy i staże zawodowe np. dla przyszłych hydraulików czy ślusarzy.

- Wybór szkolenia zależy indywidualnie od każdej osoby, z którą podpiszemy kontrakt. Będziemy pomagali znaleźć takie szkolenia, które będą właśnie jej
odpowiadały. A wszystko po to, żeby dana osoba mogła później znaleźć zatrudnienie - mówi Maria Piastowicz, dyrektor MOPS w Puławach.

Jak przyznaje szefowa MOPS, niełatwo jest znaleźć chętnych na tego typu kursy.
- Przyczyny są różne. Niektórzy bezrobotni pracują w szarej strefie. Inni są już tak zniechęceni, że nie chcą podejmować żadnego wysiłku, żeby zmienić swoją sytuację. Ale jest sposób, dzięki któremu zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie. Odmowa podpisania kontraktu oznacza utratę otrzymywanej od nas pomocy finansowej - tłumaczy Piastowicz.

W sumie w projekcie weźmie udział 30 osób. Na szkolenia dla każdej z nich MOPS będzie mógł przeznaczyć do 5 tys. zł. Program będzie sfinansowany ze środków unijnych. Pracownicy socjalni wytypowali już wstępną grupę osób, która w ciągu miesiąca rozpocznie realizację projektu.
(pab)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Josef
Bi
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Josef
Josef (23 kwietnia 2008 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj szkolenia,szkolenia!Może ktoś zrozumie,że na szkoleniach zarabiają tylko organizatorzy i to wielkie pieniądze.Zapytajcie odwoanego Galanta z lesicy jak to się robi,albo dyretora urzędu pracy z Lubartowa,jak to się buduje dom przy pomocy bezrobogtnych?A ciągle w obrocie są tzw.szkolenia.Niektorzy w kazimierzu postawili domy na szkoleniach bezrobotnych,za nasze pieniądze,bo to są pieniądze z naszych składek,ktore przechiodza przez kase w Brukseli.Czy to nie jest zwyczajna niegospodarność?
Rozwiń
Bi
Bi (22 kwietnia 2008 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobry pomysł. Jeśli ktoś chce by mu naprawdę pomóc, zgodzi się na to. Odmówią tylko pasożyty, którym nie chce się pracować bo przecież mogą wziąć darmowy zasiłek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!