wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Nie zabierajcie naszych śmieci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2006, 20:46

Pracownicy miejskich spółek oflagowali wczoraj siedziby swoich przedsiębiorstw. Wszyscy obawiają się utraty pracy. Jutro spotkają się w tej sprawie z wiceprezydentem Puław.


Wczoraj na ulice miasta wszystkie śmieciarki wyjechały oflagowane. Na dyspozytorni Zakładu Usług Komunalnych pojawił się z kolei transparent z napisem „Akcja protestacyjna”. O co walczą związkowcy?
– Chcemy wciąż wywozić odpady z miasta. Tymczasem słyszymy o różnych pomysłach na restrukturyzację spółek miejskich. Jednym z nich jest zmiana podmiotu, który miałby odbierać śmieci z miasta. Jeżeli tak się stanie, 45 osób trafi na bruk – mówi Stanisław Taracha, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w ZUK.
Ale do protestu włączyły się także inne spółki komunalne: MPWiK „Wodociągi Puławskie”, Miejski Zakład Komunikacji, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. W sumie pracuje w nich kilkaset osób. Wszystkie żądają podwyżek płac.
– Ostatnie mieliśmy dwa i pół roku temu – żali się Wojciech Pochwatka, przewodniczący „Solidarności” z MPWiK.
Jednym z postulatów protestujących jest też zagwarantowanie, że nie stracą pracy. – Obawiamy się, że miasto próbując rozwiązać problemy finansowe, może to zrobić kosztem ludzi – dodaje Wojciech Pochwatka.
Jutro w sprawie protestu odbędzie się spotkanie w Urzędzie Miasta. – Pismo, które otrzymałem od związków zawodowych nie zawiera żadnych konkretnych postulatów. Dlatego na jutrzejszym spotkaniu postaramy się wyjaśnić wszystkie problemy. Na razie nie wiem, czego dokładnie żądają protestujący – ucina wiceprezydent Adam Gębal.
Akcja protestacyjna na razie będzie polegała wyłącznie na oflagowaniu pojazdów i budynków. Jeżeli rozmowy z prezydentem nie przyniosą efektów, związkowcy zapowiadają strajk ostrzegawczy. – Jeśli będzie potrzeba, to zaczniemy nawet głodówkę – straszy Stanisław Taracha. – Ale nie chcemy, żeby przez nasze problemy ucierpieli mieszkańcy miasta. Dlatego śmieci cały czas będą odbierane – dodaje Taracha. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!