środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Nieprawidłowości przy budowie szkoły w Kazimierzu. Sprawa trafi do prokuratury?

Dodano: 18 stycznia 2017, 19:11

Sprawę nieprawidłowości związanych z budową szkoły w Kazimierzu Dolnym przejmie najprawdopodobniej od puławskich śledczych Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Postępowanie jest prowadzone w kierunku art. 305 KK.

– Chodzi o przemilczanie istotnych okoliczności mających znaczenie dla zawarcia umowy będącej przedmiotem przetargu. Tym samym jest to działanie na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany – mówi Piotr Sitarski z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na razie to wstępna kwalifikacja. Nikomu nie zostały postawione zarzuty.

Jakie są straty po stronie gminy? – Trudno to na razie oceniać, będziemy musieli korzystać z opinii biegłych – mówi Sitarski.

Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego nie chciał tej sprawy komentować. Zapewnia przy tym, że rządowa dotacja na budowę obiektu nie jest zagrożona. – Nie mam takich obaw, ma przecież żadnego wyroku sądu – stwierdził Pisula. – Poza tym dotacja jest prawidłowo rozliczana, kontrola z urzędu wojewódzkiego to potwierdziła. Skrupulatnie prowadzimy całą dokumentację, więc nie mamy żadnych obaw.

W tym roku budowa szkoły pochłonie 6,8 mln zł z czego 3,2 mln zł to środki własne gminy, reszta to dotacja rządowa.

Nowy budynek ma być gotowy do końca stycznia. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się w czerwcu. Od września z nowego budynku będą mogli korzystać uczniowie.

Cztery lata temu budynek szkoły został zniszczony przez wybuch gazu. Od tamtej pory dzieci uczą się w tymczasowej szkole kontenerowej.

Czytaj więcej o: szkoła Kazimierz Dolny
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 stycznia 2017 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
31.05.2011 to cztery lata temu?
Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2017 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nic przy zmowie przetargowej Budimexu i Tamexu na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie - jedyna oferta, bo nikt inny nie dostał dokumentów na nawierzchnie Tamexu. Zmianiając SIWZ na stadion lekkoatletyczny (po wyroku KIO nakazującym zmianę specyfikacji wskazującej wyłącznie Tamex) UM pozwolił z premedytacją na zmowę przetargową Budimexu i Tamexu. Zgodnie bowiem z art. 305 § 1 kodeksu karnego ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udaremnia lub utrudnia przetarg publiczny albo wchodzi w porozumienie z inną osobą, działając na szkodę właściciela mienia albo osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Zgodnie bowiem z art. 705 kodeksu cywilnego organizator oraz uczestnik, czyli inny przedsiębiorca, przetargu mogą żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi, wpłynęła na wynik przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia może żądać także ten, na czyj rachunek umowa została zawarta, lub dający zlecenie. Co ważne uprawnienie to wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia. Czas na wysunięcie żądania unieważnienia zawartej umowy nie może przekroczyć jednak roku, licząc od dnia jej zawarcia.
Rozwiń
Gość
Gość (20 stycznia 2017 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To juz 3 rok kadencji obecnego burmistrza tak wiec szkoła to sprawa obecnego "panującego". Zreszta wypada poprostu poczekać na efekty działań służb Ot co.
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2017 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ma obecny burmistrz do przetargu ktory sie odbyl za kadencji Duni?
Rozwiń
Gość
Gość (18 stycznia 2017 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obecny Burmistrz nie ogarnia?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!