wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Nobliści Polscy patronami Gimnazjum nr 3. Wałęsa odwiedzi uczniów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2010, 10:38

Gimnazjaliści chcą, aby uroczystość nadania nowej nazwy uświetnił jeden z patronów – Lech Wałęsa. Młodzi puławianie osobiście zaprosili byłego prezydenta do swojego miasta.

Rok temu radni przyznali Wałęsie tytuł honorowego obywatela Puław. Wyróżnienie w imieniu legendarnego przywódcy "Solidarności” odebrał jednak Henryk Wujec. Spora część radnych, która głosowała za przyznaniem tytułu, poczuła się odrobinę rozczarowana. Teraz jest duża szansa, że były prezydent pojawi się osobiście w mieście, które go wyróżniło.

Wszystko za sprawą uczniowskiej delegacji, która udała się do Gdańska. Wraz z nią podążyli: przewodniczący puławskiej Rady Miasta Stanisław Śliwiński oraz jej wiceprzewodniczący Waldemar Rejmak.

Samorządowcy i gimnazjaliści zostali przyjęci przez Wałęsę. Radni wręczyli prezydentowi certyfikat honorowego obywatelstwa, a uczniowie oficjalnie zaprosili Wałęsę na uroczystości nadania imienia. – Warto było przejechać tysiąc kilometrów, żeby spotkać się z Wałęsą. Można się z nim zgadzać lub nie, ale to wielka osobowość – mówi Jacek Rudnik, dyrektor gimnazjum.

Były prezydent obiecał solennie, że na pewno przyjedzie do Puław. Ustalono nawet daty: 8 maja, czyli dzień szkolnej uroczystości i awaryjnie 26 maja. – Kalendarz Wałęsy jest bardzo napięty, dlatego ta druga data jest najbardziej prawdopodobna – tłumaczy Rudnik.

Podczas spotkania gimnazjaliści zaskoczyli noblistę bardzo "dorosłymi” pytaniami. – Chcieli dowiedzieć się o wartościach w życiu człowieka. Zapytali również o swoją przyszłość w Polsce – relacjonuje Rudnik.

Właśnie to ostatnie pytanie okazało się przełomowe. – Wałęsa odpowiedział, że szczerze nie lubi wierszyków i peanów na swoją cześć, ale z największą przyjemnością przyjedzie do nas, żeby porozmawiać z uczniami o ich przyszłości w Polsce – śmieje się dyrektor gimnazjum.

Uczniowie puławskiej "trójki” przywitają noblistę nowym szkolnym hymnem, wybranym w pełni demokratycznie. – Ogłosiliśmy konkurs. Hymn ma mieć dwie zwrotki i refren. Można również dołączyć propozycję melodii – mówią w puławskim gimnazjum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ferdek
trewq
judge
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ferdek
ferdek (9 marca 2010 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trewq napisał:
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

no własnie. sadzić to by wszyscy chcieli a robić to nie ma komu. kurde:)
Rozwiń
trewq
trewq (9 marca 2010 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3
Rozwiń
judge
judge (9 marca 2010 o 08:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko za sprawą uczniowskiej delegacji, która udała się do Gdańska. Wraz z nią podążyli: przewodniczący puławskiej Rady Miasta Stanisław Śliwiński oraz jej wiceprzewodniczący Waldemar Rejmak.

Samorządowcy i gimnazjaliści zostali przyjęci przez Wałęsę.

--- żenada. Wałęsa nie przyjechał, to ci pojechali do niego. Na siłę go chcą ściągnąć. Ten pewnie wcale nie miał zamiaru tu przyjeżdżać, no ale skoro już przyjechali z tych Puław...

Dla mnie Wałęsa to rewolucjonista, który wykonał swoją robotę (brudną) ale do rządzenia to się wogóle nie nadawał... Nie miał pojęcia co z nim robią, otoczył się komunistami (których tak gani), a potem płakał na forum, że nie mógł nic zrobić, gdy mu to zarzucali. Taki z niego Wódz, że nic nie mógł zrobić, bo mu prawo ręce wiązało? To co tak latał po ulicach gdańska w 80-tym? Wtedy tego mu prawo nie zabraniało? Zabraniało - a latał. Przecież to też było niezgodne z prawem - to co teraz tak się prawem zasłania? Dostał się do koryta, to co miał się wychylać, jak mu dobrze było...

...dla mnie to żaden patron. A decyzja radnych jest to pełna żenada... zresztą - jacy radni, taka decyzja. Lepiej niech się za robotę wezmą, a nie nowych patronów szukają.
Rozwiń
cóż
cóż (8 marca 2010 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dość powiedzieć powyższym interlokutorom cytując Wisławę Szymborską - Polską Noblistkę...

"idiotom na śmiech,
melancholikom na płacz,
łysym na grzebień,
psom na buty."

:-)
Rozwiń
a
a (8 marca 2010 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kobietttka20 napisał:
W Świdniku jest już Gimnazjum nr.3 im. Noblistów Polskich, więc to plagiat:)
ty jesteś plagiat . a ile jest szkół im. np. Mickiewicza , Kościuszki itp.?? też plagiat??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!