Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 lutego 2018 r.
18:10

Nowoczesna hala za droga dla miasta. Kwota zaskoczyła urzędników

36 159 A A
Hala przy ul. Lubelskiej ma być nowym symbolem miasta
Hala przy ul. Lubelskiej ma być nowym symbolem miasta

Budowa nowej hali widowiskowo-sportowej, która ma powstać przy ul. Lubelskiej, może być znacznie droższa, niż przewidywano. Wartość nadesłanych ofert waha się od 80 do ponad 117 mln zł. To prawie dwukrotnie więcej, niż szacowali puławscy urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kwoty, jakie za budowę pierwszego etapu hali (bez basenu) zaproponowały firmy, które przystąpiły do przetargu, zaskoczyły puławskich samorządowców i urzędników. Według kosztorysu, obiekt miał kosztować ok. 50 mln zł, co wywindowało go do roli najdroższej puławskiej inwestycji od wielu lat. Niestety, we wtorek, kiedy otworzono oferty, okazało się, że przyjęte założenia finansowe były nazbyt optymistyczne. 

Do przetargu stanęły: konsorcjum Energopolu i Unibepu (ich cena to 117,6 mln zł), konsorcjum puławskiego i warszawskiego Mostostalu (zaproponowali 88,2 mln zł), firma Mirbud ze Skierniewic (89,9 mln zł) oraz radomska Rosa-Bud (79,6 mln zł). Ceny z sufitu? Tak uważają puławscy urzędnicy, którzy są coraz bliżej decyzji o unieważnieniu postępowania.

– Jesteśmy bardzo zaskoczeni tymi cenami. Prawdopodobnie unieważnimy ten przetarg, bo nie wyobrażam sobie, żebyśmy wydali takie pieniądze na tę halę. To jest problem, z którym będziemy musieli sobie poradzić – przyznaje Tadeusz Kocoń, wiceprezydent Puław, który przekonuje, że kosztorys, którym dysponowały władze miasta, został wykonany prawidłowo.

– Problem polega na tym, że na rynek „wrzucono” środki unijne z kończącej się perspektywy 2014–2020, które podbiły ceny w całym kraju. Podobne kłopoty, co już widzimy, mają także inne miasta – tłumaczy.

Co ważne, wiceprezydent zapewnił, że Puławy nie zrezygnują z budowy hali, a także innych, zaplanowanych w tym roku przedsięwzięć (np. drogowych). Jeśli jednak po rozpisaniu nowego przetargu przedsiębiorstwa nie zejdą z cen, decyzję o tym, co dalej, będzie musiała podjąć rada miasta.

– Jedną z możliwości, którą wtedy należałoby wziąć pod uwagę, jest rozciągnięcie finansowania tej inwestycji w czasie, czyli zmiana wieloletniej prognozy finansowej – przyznaje Kocoń.

Przypominamy, że Puławy na tę budowę otrzymały 17 mln zł z ministerstwa sportu. Władze miasta liczą również na wsparcie ze strony puławskich Azotów. Na razie obie strony nie doszły jednak do porozumienia w tej sprawie. Jedyna informacja jest taka, że „rozmowy trwają”. Na sprzedaż jest m.in. nazwa hali, która nawet na pierwszych wizualizacjach bywała podpisywana jako „Azoty Arena”.

Komentarze 159

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:28
O! O! O! No właśnie co z tymi kosztami budowy hali i co w końcu było na tej komisji? Redaktorze prosimy o jakąś relację - a jeśli Redaktor nie zechce - to może KTOŚ COŚ?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 22:55
Ciekawe dlaczego modernizowany jest Dom Chemika skoro modernizacja i remont to przedsięwzięcia nieopłacalne, a taniej wychodzi nowe wybudować?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 20:07
No właśnie ciekawi mnie kto to tak twierdził - że koszt całej inwestycji "do20mln" - PP Grobel? I czy Rada podejmowała decyzję o inwestycji przy takim a nie innym stanie wiedzy o jej kosztach?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 16:23
Przecież on na sesji tylko głosują, cała dyskusja ma miejsce na komisjach, z których nie ma protokołów ujawnianych. Ważne co mówili do mediów, a mówili to co pisał dziennikarz. A co pisał ciennikarz mizerniak?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 15:55
Czyli w protokołach z sesji tych "do20mln" nie ma i były to tylko jakieś luźne gadki?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 13:08
undefined napisał:
Na sesjach Rady padały zapewnienia że budowa nowej hali będzie kosztowała do 20mln? Przed głosowaniem w tej sprawie?
 Radna Pakuła wie wszystko zapytaj, może między jedną a drugą imprezką merytorycznie coś odpowie.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 12:26
Owszem jest mowatrawa owijanie w bawelnę i gadanie na okrągło, ale konkretne kwoty raczej padają jedynie w odnniesieniu do remontu/modernizacji starej hali co wskazywać ma na jej nieopłacalność...???
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 12:04
No właśnie w protokole z XXI/16 zupełnie tych "do20mln" nie widzę i proszę Pana Redaktora o wskazówki... o jakże chciałbym być młodym i gniewnym co pozwoliłoby być również szybkim i wściekłym
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:44
Wysil się i sprawdź, a nie trolluj. A z pewnością jesteś młodym gniewnym radnym to wiesz.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:26
Na sesjach Rady padały zapewnienia że budowa nowej hali będzie kosztowała do 20mln? Przed głosowaniem w tej sprawie?
Avatar
Gość / 11 lutego 2018 o 13:28
O! O! O! No właśnie co z tymi kosztami budowy hali i co w końcu było na tej komisji? Redaktorze prosimy o jakąś relację - a jeśli Redaktor nie zechce - to może KTOŚ COŚ?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 22:55
Ciekawe dlaczego modernizowany jest Dom Chemika skoro modernizacja i remont to przedsięwzięcia nieopłacalne, a taniej wychodzi nowe wybudować?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 20:07
No właśnie ciekawi mnie kto to tak twierdził - że koszt całej inwestycji "do20mln" - PP Grobel? I czy Rada podejmowała decyzję o inwestycji przy takim a nie innym stanie wiedzy o jej kosztach?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 16:23
Przecież on na sesji tylko głosują, cała dyskusja ma miejsce na komisjach, z których nie ma protokołów ujawnianych. Ważne co mówili do mediów, a mówili to co pisał dziennikarz. A co pisał ciennikarz mizerniak?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 15:55
Czyli w protokołach z sesji tych "do20mln" nie ma i były to tylko jakieś luźne gadki?
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 13:08
undefined napisał:
Na sesjach Rady padały zapewnienia że budowa nowej hali będzie kosztowała do 20mln? Przed głosowaniem w tej sprawie?
 Radna Pakuła wie wszystko zapytaj, może między jedną a drugą imprezką merytorycznie coś odpowie.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 12:26
Owszem jest mowatrawa owijanie w bawelnę i gadanie na okrągło, ale konkretne kwoty raczej padają jedynie w odnniesieniu do remontu/modernizacji starej hali co wskazywać ma na jej nieopłacalność...???
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 12:04
No właśnie w protokole z XXI/16 zupełnie tych "do20mln" nie widzę i proszę Pana Redaktora o wskazówki... o jakże chciałbym być młodym i gniewnym co pozwoliłoby być również szybkim i wściekłym
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:44
Wysil się i sprawdź, a nie trolluj. A z pewnością jesteś młodym gniewnym radnym to wiesz.
Avatar
Gość / 10 lutego 2018 o 11:26
Na sesjach Rady padały zapewnienia że budowa nowej hali będzie kosztowała do 20mln? Przed głosowaniem w tej sprawie?
Zobacz wszystkie komentarze 159

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 5 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 38 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 227 49

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 15

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!