sobota, 20 stycznia 2018 r.

Puławy

O krok od strajku w Azotach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2009, 17:11
Autor: (pab)

Największy związek zawodowy w Zakładach Azotowych "Puławy" odwiesił we wtorek spór zbiorowy z zarządem. - W przyszłym tygodniu zorganizujemy referendum strajkowe - zapowiada Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego.

Spór między związkiem, a zarządem firmytoczy się już od lipca ubiegłego roku. Pracownicy żądają m.in. podwyżek płac dla wszystkich pracowników oraz utworzenia specjalnego funduszu inwestycyjnego, który zabezpieczy załogę w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych czy przejścia na emeryturę albo rentę.

W styczniu tego roku zarząd podpisał porozumienie ze związkiem w sprawie zawieszenia sporu ze względu na trudną sytuację firmy. Powrót do rozmów miał nastąpić w chwili poprawienia sytuacji w branży. - Zdaniem zarządu spółki obecna sytuacja nie uzasadnia zerwania porozumienia - poinformowała wczoraj spółka w specjalnym komunikacie.

Związek uważa inaczej. - W oficjalnych komunikatach zarząd chwali się wielkimi zyskami. Tymczasem do pracowników płyną całkowicie odmienne informacje. Uznaliśmy więc, że to co mówi zarząd nie jest prawdą i nie może usprawiedliwiać opłacania pracowników niezgodnego z prawem - tłumaczy Wręga.

Chodzi o wdrożenie przyjętego już wcześniej tzw. taryfikatora kwalifikacyjnego stanowisk pracy. Zdaniem związkowców część pracowników w dalszym ciągu jest opłacana poniżej tego, co im się należy.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gtrx
vivio
Liberał
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gtrx
gtrx (27 maja 2009 o 09:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozpuścić to całe protestujące towarzystwo do domu skoro im taka krzywda się dzieje. Ciekaw jestem gdzie ta cała banda cymbałów znajdzie ze swoim wykształceniem pracę za takie pieniądze. Na kolanach dziękować losowi i do roboty a nie protestować! A panom związkowcom też źle? To wracać do roboty. Albo do prywaciarza. Zobaczycie obiboki co to praca.
Rozwiń
vivio
vivio (26 maja 2009 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W d..pach się przewraca.
Rozwiń
Liberał
Liberał (26 maja 2009 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
We łbach się tym związkowcom przewraca, oto pan Wręga, nietykalny ( bo chroni go Ustawa o ZZ , zarobki miesięczne pobierane z Zakładów w kwocie około 10 tys zł ( około 8000 wynagrodzenia + członkostwo w Radzie Nadzorczej ), uważam, ze najwyższa pora odciąć od źródełka, zarobki związkowców uzależnić od składek związkowych, ograniczyć do minimum i jasno określić zasady tzw ochrony, bo inaczej nigdy nie będzie normalnie. A watażkowie pokroju Wręgi dalej będą robili co im się podoba, nieroby. Dziwi mnie, tak w dalszym ciągu spolegliwa polityka rządu wobec zz, robią co chcą. Nieroby, dać takiego Wręgę do prywatnej firmy, to szybko by się pokory nauczył.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!