Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 kwietnia 2018 r.
16:52

Oddział położniczy po remoncie. "Teraz kobiety będą mogły rodzić w godnych warunkach"

66 35 A A

Pastelowe kolory ścian, nowe łóżka i szafki, toalety niemal w każdej sali, stała opieka psychologa i szkoła rodzenia – tak jest w wyremontowanym oddziale ginekologiczno-położniczym w puławskim szpitalu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jasne, przestronne sale wyróżniają się nie tylko nowym wyposażeniem, ale także nazwami, takimi jak: „rumiankowa”, czy „magnoliowa”. Nad komfortem kobiet, które do nich trafią, oprócz standardowego personelu złożonego z lekarzy, pielęgniarek i położnych, czuwać będzie także psycholog. Jak poinformował dyrektor SP ZOZ, Piotr Rybak, to wszystko efekt m.in. powstania nieformalnego zespołu pracowników, którzy poświęcili swój czas na wizyty w tego typu oddziałach w Polsce. Najlepsze wzorce i standardy opieki postarali się następnie zaoferować w Puławach.

W czwartek odbyło się oficjalne otwarcie oddziału remontowanego od jesieni 2016 roku. Gościem specjalnym był prof. Jan Kotarski, związany z Puławami, ceniony specjalista w dziedzinie ginekologii i syn założyciela oddziału. W swoim krótki przemówieniu pochwalił zmiany, jakie zaszły w szpitalu w ostatnich latach. Tuż po oficjalnym przecięciu wstęgi, krzyże, które trafią do sal oraz cały nowy oddział poświęcił ks. dziekan Piotr Trela.

Jak podkreśla dyrektor Piotr Rybak, wygląd oddziału to nie wszystko. – Zmieniły się nie tylko instalacje, dostęp do toalet, czy umeblowanie, ale przede wszystkim atmosfera na tym oddziale. Cieszę się, że zaufanie kobiet do naszej placówki rośnie, co widać po ilości porodów. W pierwszym kwartale tego roku przyjęliśmy ponad 190 porodów. Duża w tym zasługa naszego ordynatora, doktora Tomasza Janczarka – mówi dyrektor SP ZOZ.

– Teraz kobiety będą mogły rodzić w godnych warunkach, będąc pod opieką wspaniałej kadry. Dziękuję im za troskę i wkład pracy na rzecz tych najmniejszych pacjentów oraz ich matek – mówił starosta Witold Popiołek. O swoim poparciu dla rozwoju puławskiej służby zdrowia zapewniał także prezydent Janusz Grobel oraz Andrzej Skwarek z zarządu Zakładów Azotowych.

Remont oddziału kosztował ponad 2,4 mln złotych. Pieniądze na ten cel zapewniły władze powiatu puławskiego, miasto Puławy i Zakłady Azotowe. Potrzeb dotyczących remontów jest jednak więcej. Puławski SP ZOZ jeszcze w tym roku zamierza rozpocząć remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zmiany przechodzi już neurologia, a wkrótce ekipy remontowe wkroczą także na pulmonologię.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dd / 13 kwietnia 2018 o 17:39
ktoś je zmusza do pracy tutaj?!?!?!?! Skoro pracują, dostająpensję, to niech wykonują swoje obowiązki! Są niektóre w miarę normalne, ale niektórym to bym swojego roweru nie powierzyła, a co dopiero dziecko... Wiem, że pensja niewysoka- ale jak w wielu zawodach. Za te same pieniądze można być człowiekiem, a można być niewolnikiem- to zależy od nastawienia do pracy
Avatar
Ja / 13 kwietnia 2018 o 17:24
Popieram, gorycz i wielki żal że kobiety tak się zajmowały innymi kobietami po porodzie, a właściwie nie zajmowały tylko jesteś zdana sama na siebie 
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 09:58
a co ta wsza na pierwszym planie robi, gnida która odmówiła ostatniej posługi umierającej osobie bo " nie ma czasu "
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 09:31
To teraz ksiądz przyjmuje porody?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 09:17
a klecha co ma wspólnego z rodzeniem?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 08:59
ha ha ha ha
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 08:38
Szkoda że dopiero teraz, ciekawe czemu ja nie miałam przyjemności rodzić tam po ludzku... swoją drogą ciekawe czy personel też wymienili, jasne ściany i nowe toalety nie zmienia pościeli kobiecie po cc no to taka mała dygresja. Dzieci może w końcu nie będę zakazone gronkowcami czy innym badziewiem przynajmniej przez najbliższe kilka lat... a młode matki nie będą miały wmawianej depresji poporodowej. 8 lat temu minęło a ja wciąż czuje gorycz po pobycie w tym szpitalu aż nie chce mi się opowiadać i niestety ale na dziecięcym oddziale zakazanym nie jest lepiej jeszcze 2 lata temu to moje dziecko miało okazję wrócić do domu jeszcze bardziej chorym i to po raz drugi. Szkoda gadać...
Szkoda że dopiero teraz, ciekawe czemu ja nie miałam przyjemności rodzić tam po ludzku... swoją drogą ciekawe czy personel też wymienili, jasne ściany i nowe toalety nie zmienia pościeli kobiecie po cc no to taka mała dygresja. Dzieci może w końcu nie będę zakazone gronkowcami czy innym badziewiem przynajmniej przez najbliższe kilka lat... a młode matki nie będą miały wmawianej depresji poporodowej. 8 lat temu minęło a ja wciąż czuje gorycz po pobycie w tym szpitalu aż nie chce mi się opowiadać i niestety ale na dziecięcym oddziale zakazanym... rozwiń
Avatar
Anna123 / 13 kwietnia 2018 o 07:44
Żeby kobiety mogły rodzić po ludzku , musieliby wymienić 85% personelu na nowy. Chamskie traktowanie pacjentek to norma, na tym oddziale niestety, i kolorowe ściany nic tu nie pomogą. Rodzilam w Puławach  kilkukrotnie i przekonalam się ,że lata mijają a ludzie tam pracujący nic się nie zmieniają. I nie piszcie bzdur typu,, bo za malo zarabiają " - to nie wina pacjentek, wiec niech się  na nich nie wyżywają. 
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 o 23:22
Odpuść eunuchowi. Wykastrowano gościa to nie zarobi 500+. Tylko, że ruchać każdy umie, ale nie wie co to jest wychowanie dziecka.
Avatar
antypisomoher / 12 kwietnia 2018 o 22:19
gosc napisał:
undefined napisał:
A ja pytam po raz kolejny kiedy zmienią większość pielęgniarek na tym oddziale bo jak one się zajmują pacjentkami to nóż w kieszeni się otwiera, wiem to z własnego doświadczenia jak przebywalam 7 dni w czerwcu 2016 r. na tym oddziale po cesarskim cięciu, trakt porodowy niebo a ten oddział istne piekło!
bo jak uważacie, że pielęgniarkom nie nalezy sie godne wynagrodzenie to wiedż, że z niewolnika nie ma pracownika lub też, pracownik źle opłacany nie ma motywacji do pracy, rozumiesz, czy dalej będziesz za tym aby dawać za darmo 500+ a za pracę jałmużna.
 co ty człowieku bredzisz!!? to pielegniarka jest dla pacjenta czy na odwrót? Wiadomo,zawracanie dupy co chwile z byle bzdetem może wkur..ać ale jak jedna z drugą sie oburmusza bo pacjent ma czelność przeszkadzać w ciasteczku popijanym kawką to juz przegięcie.Oczywiscie jestem za tym aby godnie zarabiały,biorąc pod uwagę ze łatwej pracy nie mają ale niektóre pielęgniarki z zoz p-wy na prawdę powinny sie zastanowić czy chcą dalej pracować z ludzmi i dla ludzi.Mówisz ,,z niewolnika nie ma pracownika"...to prosze sie zwolnić i strzelać fochy gdzie indziej.
 co ty człowieku bredzisz!!? to pielegniarka jest dla pacjenta czy na odwrót? Wiadomo,zawracanie dupy co chwile z byle bzdetem może wkur..ać ale jak jedna z drugą sie oburmusza bo pacjent ma czelność przeszkadzać w ciasteczku popijanym kawką to juz przegięcie.Oczywiscie jestem za tym aby godnie zarabiały,biorąc pod uwagę ze łatwej pracy nie mają ale niektóre pielęgniarki z zoz p-wy na prawdę powinny sie zastanowić czy chcą dalej pracować z ludzmi i dla ludzi.Mówisz ,,z niewolnika nie ma pracownika"...to prosze sie zwolnić... rozwiń
Avatar
dd / 13 kwietnia 2018 o 17:39
ktoś je zmusza do pracy tutaj?!?!?!?! Skoro pracują, dostająpensję, to niech wykonują swoje obowiązki! Są niektóre w miarę normalne, ale niektórym to bym swojego roweru nie powierzyła, a co dopiero dziecko... Wiem, że pensja niewysoka- ale jak w wielu zawodach. Za te same pieniądze można być człowiekiem, a można być niewolnikiem- to zależy od nastawienia do pracy
Avatar
Ja / 13 kwietnia 2018 o 17:24
Popieram, gorycz i wielki żal że kobiety tak się zajmowały innymi kobietami po porodzie, a właściwie nie zajmowały tylko jesteś zdana sama na siebie 
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 09:58
a co ta wsza na pierwszym planie robi, gnida która odmówiła ostatniej posługi umierającej osobie bo " nie ma czasu "
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 09:31
To teraz ksiądz przyjmuje porody?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 09:17
a klecha co ma wspólnego z rodzeniem?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 08:59
ha ha ha ha
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2018 o 08:38
Szkoda że dopiero teraz, ciekawe czemu ja nie miałam przyjemności rodzić tam po ludzku... swoją drogą ciekawe czy personel też wymienili, jasne ściany i nowe toalety nie zmienia pościeli kobiecie po cc no to taka mała dygresja. Dzieci może w końcu nie będę zakazone gronkowcami czy innym badziewiem przynajmniej przez najbliższe kilka lat... a młode matki nie będą miały wmawianej depresji poporodowej. 8 lat temu minęło a ja wciąż czuje gorycz po pobycie w tym szpitalu aż nie chce mi się opowiadać i niestety ale na dziecięcym oddziale zakazanym nie jest lepiej jeszcze 2 lata temu to moje dziecko miało okazję wrócić do domu jeszcze bardziej chorym i to po raz drugi. Szkoda gadać...
Szkoda że dopiero teraz, ciekawe czemu ja nie miałam przyjemności rodzić tam po ludzku... swoją drogą ciekawe czy personel też wymienili, jasne ściany i nowe toalety nie zmienia pościeli kobiecie po cc no to taka mała dygresja. Dzieci może w końcu nie będę zakazone gronkowcami czy innym badziewiem przynajmniej przez najbliższe kilka lat... a młode matki nie będą miały wmawianej depresji poporodowej. 8 lat temu minęło a ja wciąż czuje gorycz po pobycie w tym szpitalu aż nie chce mi się opowiadać i niestety ale na dziecięcym oddziale zakazanym... rozwiń
Avatar
Anna123 / 13 kwietnia 2018 o 07:44
Żeby kobiety mogły rodzić po ludzku , musieliby wymienić 85% personelu na nowy. Chamskie traktowanie pacjentek to norma, na tym oddziale niestety, i kolorowe ściany nic tu nie pomogą. Rodzilam w Puławach  kilkukrotnie i przekonalam się ,że lata mijają a ludzie tam pracujący nic się nie zmieniają. I nie piszcie bzdur typu,, bo za malo zarabiają " - to nie wina pacjentek, wiec niech się  na nich nie wyżywają. 
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2018 o 23:22
Odpuść eunuchowi. Wykastrowano gościa to nie zarobi 500+. Tylko, że ruchać każdy umie, ale nie wie co to jest wychowanie dziecka.
Avatar
antypisomoher / 12 kwietnia 2018 o 22:19
gosc napisał:
undefined napisał:
A ja pytam po raz kolejny kiedy zmienią większość pielęgniarek na tym oddziale bo jak one się zajmują pacjentkami to nóż w kieszeni się otwiera, wiem to z własnego doświadczenia jak przebywalam 7 dni w czerwcu 2016 r. na tym oddziale po cesarskim cięciu, trakt porodowy niebo a ten oddział istne piekło!
bo jak uważacie, że pielęgniarkom nie nalezy sie godne wynagrodzenie to wiedż, że z niewolnika nie ma pracownika lub też, pracownik źle opłacany nie ma motywacji do pracy, rozumiesz, czy dalej będziesz za tym aby dawać za darmo 500+ a za pracę jałmużna.
 co ty człowieku bredzisz!!? to pielegniarka jest dla pacjenta czy na odwrót? Wiadomo,zawracanie dupy co chwile z byle bzdetem może wkur..ać ale jak jedna z drugą sie oburmusza bo pacjent ma czelność przeszkadzać w ciasteczku popijanym kawką to juz przegięcie.Oczywiscie jestem za tym aby godnie zarabiały,biorąc pod uwagę ze łatwej pracy nie mają ale niektóre pielęgniarki z zoz p-wy na prawdę powinny sie zastanowić czy chcą dalej pracować z ludzmi i dla ludzi.Mówisz ,,z niewolnika nie ma pracownika"...to prosze sie zwolnić i strzelać fochy gdzie indziej.
 co ty człowieku bredzisz!!? to pielegniarka jest dla pacjenta czy na odwrót? Wiadomo,zawracanie dupy co chwile z byle bzdetem może wkur..ać ale jak jedna z drugą sie oburmusza bo pacjent ma czelność przeszkadzać w ciasteczku popijanym kawką to juz przegięcie.Oczywiscie jestem za tym aby godnie zarabiały,biorąc pod uwagę ze łatwej pracy nie mają ale niektóre pielęgniarki z zoz p-wy na prawdę powinny sie zastanowić czy chcą dalej pracować z ludzmi i dla ludzi.Mówisz ,,z niewolnika nie ma pracownika"...to prosze sie zwolnić... rozwiń