niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Odważ się pomagać innym. W Puławach czekają na wolontariuszy

Dodano: 22 września 2017, 20:37
Autor: opr. pab

W całej Polsce, w tym także w Puławach ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W tym roku w całej Polsce potrzeba aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci.

Szlachetna Paczka to program, w którym wolontariusze docierają do osób i rodzin żyjących w trudnej, niezawinionej przez nich sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko ubóstwo materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji. Wolontariusz dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z nią określa, jaki rodzaj będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączy potrzebujących z darczyńcami.

Wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie spotykają się raz w tygodniu z dziećmi, które nie wierzą w swoje możliwości i nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości. Poprzez spotkania stają się dla podopiecznego przyjacielem i mentorem. Wolontariusz uczy dziecko jak wygrywać w szkole i życiu codziennym.

Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będzie można pomóc w nadchodzącej edycji. W samym rejonie Puławy i okolicach potrzeba przynajmniej 20 wolontariuszy – informuje Karolina, liderka puławskiego rejonu Szlachetnej Paczki.

W ubiegłorocznej edycji dzięki pracy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w Akademii Przyszłości.

Chcesz zostać wolontariuszem? Wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.superw.pl Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 września 2017 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie tylko w Puławach szukają pomocników. wszędzie pomoc się przyda, także poza akcją. Da się też pomagać na mniejszą skalę:blog.impel.pl/pomaganie-jest-modne i też warto to robić. Im więcej pomysłów by pomóc innym tym lepiej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!