piątek, 23 lutego 2018 r.

Puławy

Oszuści korzystają z kart inwalidzkich zmarłych i stają na "kopertach"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2015, 19:45

Miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są nagminnie wykorzystywane przez oszustów, którzy korzystają z kart inwalidzkich po osobach zmarłych – donosi puławska Straż Miejska.

Każdy parking posiada specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych, czyli dla osób dla których odległość od samochodu do mieszkania ma o wiele większe znaczenie. Stanowi przeszkodę, którą muszą pokonać.

Większość kierowców doskonale to rozumie i zostawia miejsca wolne. Postawienie na nich auta nie jest jednak tylko aktem złej woli. To także złamanie przepisów, za które grozi mandat. Przez lata jego wysokość wynosiła jedynie 100 złotych, kilka lat temu wzrosła już do 500 zł, a od tygodnia maksymalna wysokość mandatu za to wykroczenie wynosi już 800 złotych.

– Uważam, że parkowanie w miejscach dla inwalidów jest po prostu niemoralne. Dajmy tym ludziom możliwość korzystania z miejsc dla nich przeznaczonych. Kara jest rzeczą wtórną, nakładaną za złamanie przepisu – mówi Sławomir Leszczyński, komendant Straży Miejskiej w Puławach.

Jak się okazuje, z danych Straży Miejskiej wynika, że na kopertach stają nie tylko osoby bez specjalnych kart do tego uprawniających. Bardzo często zdarza się, że widniejące za szybą karty od lat są nieaktualne. – Otrzymujemy sygnały, że te osoby posługują się kartami wystawionymi na zmarłych członków rodzin – informuje Leszczyński.

Problem dotyczy nie tylko Puław. Podobny proceder kwitnie w całym kraju, o czym od czasu do czasu informują lokalne media. Rejestr osób niepełnosprawnych, które posiadają karty inwalidzkie prowadzą starostwa powiatowe.

Straż Miejska do tej bazy danych nie ma dostępu, a więc kontrolujący parkingi strażnicy widząc błękitną kartę za szybą mają prawo sądzić, że wszystko jest w porządku. Niestety bardzo często osoba, na którą ten dokument został wystawiony już nie żyje, a z jej karty korzystają osoby (nie licząc ograniczonego poziomu moralności) zupełnie zdrowe.

Oszuści, z którymi walka jest obecnie bardzo trudna, już niedługo będą musieli pożegnać się z przywłaszczonymi przywilejami. Zgodnie z nowym prawem, każdy posiadacz karty do końca czerwca będzie musiał ją wymienić na nową. Jeżeli nie będzie żadnych luk w systemie, nowe dokumenty otrzymają tylko osoby do tego uprawnione, co powinno zakończyć proceder.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: straż miejska Puławy
Gość
olo
cj
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 kwietnia 2015 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro organy państwa nie mają szacunku do prawa i przymykają oko na liczne wykroczenia rowerzystów to trudno by pozostali obywatele mieli szacunek do prawa.

Ale żeś w temacie napisał, nie wiadomo śmiać się czy płakac.

Rozwiń
olo
olo (20 kwietnia 2015 o 06:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ale łachy. Jakim trzeba być łachem by wpierdolić się na miejsce dla inwalidy i nic sobie z tego nie robić, że ktoś naprawdę potrzebujący nie będzie miał gdzie zaparkować blisko wejścia do sklepu?! Chamy i tyle. Ile razy będąc w Leroy Merlin widzę auta na tych miejscach dla inwalidów i to - jak wsiadają do niej ludziska - ale co ciekawe - chodzą normalnie. Ani nie kuleją, nie są powyginani - czyli - można dalej stanąć. Ja nie wiem, kto daje te uprawnienia, że taki co normalnie łazi , nie powyginany, nie kuleje - ma uprawnienie.... chyba rzeczywiście jakaś ściema.

Rozwiń
cj
cj (19 kwietnia 2015 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podobnie sprawa się ma z parkowaniem pod sklepami na miejscach dla rodzin z dziećmi. Często widać zaparkowane samochody do których wsiadają ludzie ale bez dzieci. Dlaczego nikt tego nie ściga?

Skoro organy państwa nie mają szacunku do prawa i przymykają oko na liczne wykroczenia rowerzystów to trudno by pozostali obywatele mieli szacunek do prawa.
Rozwiń
Amator
Amator (19 kwietnia 2015 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wróżę autorowi tego materiału karierę w GóWnojadzkich mediach. Szczególnie po diagnozie zdrowia osób nadużywających kart po osobach zmarłych.

Rozwiń
kik
kik (19 kwietnia 2015 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Znam człowieka z grupą inwalidzką z powodu nadciśnienia i związaną z nim chorobą oczu. Parkuje na kopertach mimo że od czasu do czasu lubi zagrać w piłkę z dzieciakami. System jedak zawodzi.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!