poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Puławy

Dobra wiadomość dla cierpiących i ich bliskich. Dzięki zwiększonej miejskiej dotacji już latem budowlańcy zakończą prace w hospicjum.

Jeżeli uda się pozyskać środki unijne na sprzęt, to pierwsi pacjenci uzyskają tu pomoc w styczniu przyszłego roku.

Budowa stacjonarnego hospicjum w Puławach trwa już od trzech lat. Do tej pory wydano na nią ok. 1,2 miliona zł. Połowa pieniędzy pochodzi z datków uzyskanych na różnego rodzaju imprezach charytatywnych oraz wpłat od ludzi, którzy, rozliczając się z fiskusem, oddają organizacji jeden procent swoich podatków. Druga część to dotacje puławskiego Urzędu Miasta.
Robotnicy już wstawili okna i otynkowali ściany. Dlatego mógł zostać właśnie ogłoszony przetarg na roboty wykończeniowe w środku budynku.
Prace te są możliwe dzięki zwiększonej dotacji, jaką w tym roku przeznaczył puławski Urząd Miasta. Początkowo w projekcie budżetu znajdowała się dotacja w wysokości 100 tys. zł. Ostatecznie jednak miasto przeznaczyło na ten cel dodatkowe pół miliona. I dlatego budynek ma być gotowy do końca czerwca tego roku.
To jednak jeszcze nie koniec starań o otwarcie hospicjum. - Nie chcemy do środka wstawiać starych łóżek. Dlatego złożyliśmy wniosek o przyznanie środków unijnych na zakup nowego sprzętu - mówi Justyna Walecz-Majewska, prezes Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum”. - Pomyślnie przeszedł ocenę formalną, ale, niestety, znalazł się na liście rezerwowej. Liczymy, że mimo to, uda nam się uzyskać dofinansowanie.
Gdyby tak się stało, pierwsi pacjenci mogliby skorzystać z pomocy puławskiego hospicjum już od stycznia 2008 r. Jeśli pomocy unijnej jednak nie będzie, to hospicjum będzie się starać o kredyt, a otwarcie budynku może się nieznacznie przesunąć w czasie. - Zaczynaliśmy od zera. Dlatego uważamy, że i tak szybko udało się nam dojść do etapu, w którym teraz jesteśmy - uważa Walecz-Majewska.
W tej chwili wolontariusze hospicjum pomagają potrzebującym w domach. Opiekują się blisko pół setką chorych z całego powiatu puławskiego. W nowym budynku ma się znaleźć 16 łóżek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!