Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 maja 2010 r.
12:13
Edytuj ten wpis

Pomóżmy pogorzelcom wrócić do domu

0 8 A A

Państwo Dzwonnik z Puław w ciągu kilku minut stracili w pożarze cały dorobek życia. Małżeństwo z dwójką małych dzieci zostało bez dachu nad głową. Koleżanki z pracy pani Edyty, apelują o pomoc dla nich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeszcze to do nas nie dociera, że straciliśmy cały dorobek życia. Nie jesteśmy w stanie tego sami ogarnąć– mówią zrozpaczeni państwo Wojciech i Edyta Dzwonnik. – My to sobie jakoś poradzimy, najważniejsze są dzieci.

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu w bloku przy ul. Wojska Polskiego w Puławach wybuchł pożar. Ogień strawił dorobek życia młodego małżeństwa. Bez dachu nad głową pozostali z dwójką małych dzieci. W czasie pożaru doszło do wybuchu w kominie wentylacyjnym. Z raportu biegłego policji i straży pożarnej wynika, że przyczyną pożaru oraz eksplozji było zwarcie instalacji elektrycznej.

W pomoc dla pogorzelców zaangażowali się koleżanki i koledzy pani Edyty Dzwonnik. A także uczniowie liceum, w którym pani Edyta pracuje. Młodzież zorganizowała charytatywny koncert. Udało się uzbierać około 2 tys. złotych. Dochód z koncertu przekażą swojej pani profesor na kupno potrzebnych rzeczy.

– Najbardziej potrzebne są materiały budowlane, farby i środki czystości, Żeby oni mogli coś w tym mieszkaniu zrobić. Tam jest istne pogorzelisko, cały dom wymaga generalnego remontu – mówi Agnieszka Koszałka, nauczycielka z I LO im. Ks. A.J Czartoryskiego.

W budynku internatu szkolnego przy "Czartorychu” zostało wyznaczone specjalne pomieszczenie. Powoli zapełnia się przedmiotami i rzeczami, które państwu Dzwonnik z pewnością się przydadzą.

– Zbiórka już się rozpoczęła, ale to wciąż mało. Apelujemy do właścicieli sklepów i hurtowni o przekazanie bezpłatnie przedmiotów codziennego użytku. Tej rodzinie potrzebne jest wszystko, dzieci potrzebują ubrań, mleka, pieluch. Niezbędny jest sprzęt AGD – dodaje Koszałka.

Każdy, kto zechce pomóc rodzinie w wyremontowaniu i urządzeniu domu i ma zbędne, ale przydatne w wyposażeniu mieszkania rzeczy, może je przynieść do internatu codziennie w godz. 9–16. Został już uruchomiony także numer konta.

– Każda złotówka się liczy, w imieniu naszej koleżanki wszystkim dziękujemy za okazałą im pomoc – podkreślają nauczyciele z liceum.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 21:54
dziewczynka nosi rozmiar 86, chlopczyk 110.
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 00:28
Wg mnie nauzycielka złota kobieta - ale to wiadomo, ile osób tyle opinii
Tragedia jest nieopisana, każdy z nas stara się w jakiś sposób pomóc pani Edycie, jej mężowi ale i w szczególności dzieciom... Są przecież takie małe... Każdy kto może niech jakoś pomoże!
Avatar
~xxxxx~ / 20 maja 2010 o 15:05
Dzieci są w wieku 3 lata oraz chyba rok i 8 miesięcy.
Avatar
~ggg~ / 20 maja 2010 o 15:01
INTERNAT I L.O. IM. KS. A. J. CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH www.internat.czart.pulawy.pl
Adres: Partyzantów 18
24 - 100 Puławy
Kontakt: tel/fax: (81)8863492
(81)8043072
Avatar
~ggg~ / 20 maja 2010 o 14:59
nie chodzi o burse tylko o internat, ale to jest niedaleko bursy.
[url="######czart.pulawy.pl/?op=399"]######czart.pulawy.pl/?op=399[/url]

Dzieci są bardzo małe. Nie wiem na 100 % ale jedno ma ok. 2 lat.
Szkoda mi jej, jednak to tragednia, zwl. szkoda dzieci ale nauczycielka wredna ( uczyla mnie kiedys)
Avatar
beduin / 20 maja 2010 o 14:10
WARTO I TRZEBA POMÓC !!!
Avatar
~suchy~ / 20 maja 2010 o 13:59
Jeśli się nie mylę to chodzi o bursę szkolną, najlepiej tam pytać, nr tel. 886-37-05, 886-39-36 wziąłem ze strony www bursy. Ale nie jestem pewien czy to tam. Można spróbować.
Avatar
anna / 20 maja 2010 o 13:02
Czy ktoś wie w jakim wieku są te dzieci? Mogę oferować trochę ubrań. Z kim się skontaktować?
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 21:54
dziewczynka nosi rozmiar 86, chlopczyk 110.
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 00:28
Wg mnie nauzycielka złota kobieta - ale to wiadomo, ile osób tyle opinii
Tragedia jest nieopisana, każdy z nas stara się w jakiś sposób pomóc pani Edycie, jej mężowi ale i w szczególności dzieciom... Są przecież takie małe... Każdy kto może niech jakoś pomoże!
Avatar
~xxxxx~ / 20 maja 2010 o 15:05
Dzieci są w wieku 3 lata oraz chyba rok i 8 miesięcy.
Avatar
~ggg~ / 20 maja 2010 o 15:01
INTERNAT I L.O. IM. KS. A. J. CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH www.internat.czart.pulawy.pl
Adres: Partyzantów 18
24 - 100 Puławy
Kontakt: tel/fax: (81)8863492
(81)8043072
Avatar
~ggg~ / 20 maja 2010 o 14:59
nie chodzi o burse tylko o internat, ale to jest niedaleko bursy.
[url="######czart.pulawy.pl/?op=399"]######czart.pulawy.pl/?op=399[/url]

Dzieci są bardzo małe. Nie wiem na 100 % ale jedno ma ok. 2 lat.
Szkoda mi jej, jednak to tragednia, zwl. szkoda dzieci ale nauczycielka wredna ( uczyla mnie kiedys)
Avatar
beduin / 20 maja 2010 o 14:10
WARTO I TRZEBA POMÓC !!!
Avatar
~suchy~ / 20 maja 2010 o 13:59
Jeśli się nie mylę to chodzi o bursę szkolną, najlepiej tam pytać, nr tel. 886-37-05, 886-39-36 wziąłem ze strony www bursy. Ale nie jestem pewien czy to tam. Można spróbować.
Avatar
anna / 20 maja 2010 o 13:02
Czy ktoś wie w jakim wieku są te dzieci? Mogę oferować trochę ubrań. Z kim się skontaktować?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 19 12

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 184 16

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 14

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 109 36

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 15

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 14

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?