niedziela, 25 marca 2018 r.

Puławy

Porozumienie przed wyborami. "Tym, co nas połączyło jest obawa przed państwem PiS-u"

Dodano: 8 marca 2018, 13:40

Platforma Obywatelska do wyborów samorządowych w Puławach pójdzie razem z KOD, Nowoczesną, SLD i nowym Komitetem Obywatelskim Ziemi Puławskiej. Za dwa miesiące mamy poznać wspólny program tych ugrupowań, a następnie - nazwisko kandydata na prezydenta.

Paweł Nakonieczny (PO) zapowiedział, że zjednoczona opozycja razem pójdzie zarówno do wyborów do rady miasta, jak i do rady powiatu. Nie wykluczył także udzielenia poparcia dla kandydatów startujących do rad gmin.

Skąd pomysł na wspólne listy? – Używając obecnej nomenklatury, suweren tego oczekuje. Patrząc w sondaże widzimy, że istnieje duży obszar społeczny, który chce alternatywy dla obecnie rządzących – tłumaczył Waldemar Kowalczyk, przewodniczący SLD w Puławach.

– Tym, co nas połączyło jest obawa przed państwem PiS-u – odpowiada Paweł Nakonieczny. – Obawiamy się tego, że w samorządzie będą realizowane złe pomysły. Znam problemy, jakie napotyka samorząd i dlatego uważam, że należy go bronić przed zakusami jego ograniczania – mówił, dodając, że zawarte porozumienie jest otwarte na współpracę z innymi podmiotami, ale nie wszystkimi. – Wykluczamy koalicję z PiS – zaznaczył.

Z kolei Dariusz Mitukiewicz z Komitetu Obywatelskiego Ziemi Puławskiej poinformował, że został on powołany na bazie społecznych protestów, jakie w ostatnich latach organizowano w mieście. – Wiele osób utożsamiało się wtedy z różnymi organizacjami, ale chcieli jednocześnie zachować niezależność. Dlatego zawiązaliśmy ten komitet, jako platformę porozumienia obywatelskiego.

Maja Zaborowska (Nowoczesna) stwierdziła, że Puławy są obecnie miastem pogrążonym w stagnacji. – Taka jest nasza diagnoza i dlatego chcielibyśmy, żeby zaczęły się mocniej rozwijać.

Co zrobić, żeby osiągnąć ten cel? Tego liderzy jednoczących się formacji nie powiedzieli, tłumacząc, że na konkrety jest jeszcze za wcześnie. Ich zdaniem wspólny program powinien być gotowy w ciągu dwóch miesięcy. Po jego ogłoszeniu, „porozumienie” ma zamiar podać nazwisko swojego kandydata na prezydenta Puław. Na razie wiadomo tylko tyle, że nie będzie to Włodzimierz Karpiński.

Zapytani o to, które decyzje obecnych władz oceniają najgorzej i co zrobiliby inaczej, niż rządzący w Puławach PiS z PSPP, politycy wspomnieli o zarządzaniu miejskimi spółkami.

– PPNT z tego, co słyszę, po przekształceniu w spółkę dołuje. To jednostka zbudowana z pieniędzy pozyskanych w czasach, w których Platforma Obywatelska współrządziła miastem. Zrobiono z niej kolejną, miejską, quasi-partyjną spółkę i to jest problem. Jej potrzeba dobrego zarządcy wyłonionego w konkursie, a nie takiego puławskiego, drugiego Misiewicza – powiedział Nakonieczny.

H.M.
Użytkownik niezarejestrowany
to nie bogacz
(74) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

H.M.
H.M. (14 marca 2018 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zbliża się bitwa o głosy.Czy ''egzotyczna koalicja''jak to nazwały lokalne media dostanie mandat zaufania od mieszkańców to się okaże.Miasto Puławy to w większości emeryci-katolicy,więc trzymają strone PiS-u i nie wydaje mi się żeby to sie zmieniło.No,ale pożyjemy zobaczymy w końcu żyjemy w państwie demokratycznym,(zamiast socjaldemokratycznym).
Rozwiń
Gość
Gość (12 marca 2018 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ludzie uczciwi mają się czegoś bać? Ja nikogo się nie boję:)
Rozwiń
to nie bogacz
to nie bogacz (12 marca 2018 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.
 Hahah premier biedak z 33 mln
Rozwiń
końskie wole
końskie wole (12 marca 2018 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
 Teraz to nie w modzie.Teraz koryta za grube pieniądze.
Rozwiń
czas pokaże
czas pokaże (12 marca 2018 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
znam prawdę napisał:
Jeżeli w Puławach dalej zostanie 21 radnych i wrócimy do 4 okręgów w wyborach proporcjonalnych to mamy: poparcie dla PSPP Janusza Grobla około 20% czyli po 1 mandacie w okręgu = 4. Jeżeli wystartuje Kukiz 15 +Wolni i Solidarni popierający np. kandydata na prezydenta Pawła Maja to mają szanse wziąć 2 mandaty (odbiorą głosy na PO od wyborców zniesmaczonych koalicją z SLD). Skoro PiS w każdym okręgu weźmie minimum 2 mandaty, a w okręgu 6 mandatowym 3 =9, to dla tzw. "zjednoczonych totalniaków" zostanie maksymalnie 6 mandatów. Obecnie PO ma 2 mandaty, SLD - zero. Gdyby PO wystartowała sama to pewnie miałaby 4-5 mandatów. A tak dzieląc się miejscami na listach z 4 innymi śladowo reprezentowanymi w Puławach partiami, stowarzyszeniami? wezmą 3 mandaty. Gdzie tu logika??? Czy liczycie, że prezydent Janusz Grobel odwróci koalicję, gdy w Polsce rządzi PiS, a wsejmiku lubelski i powiecie puławskim po wyborach powstaną najprawdopodobniej koalicje PSL = PiS?  
 Wróżenie z fusów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (74)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!