Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 marca 2018 r.
13:40

Porozumienie przed wyborami. "Tym, co nas połączyło jest obawa przed państwem PiS-u"

64 74 A A

Platforma Obywatelska do wyborów samorządowych w Puławach pójdzie razem z KOD, Nowoczesną, SLD i nowym Komitetem Obywatelskim Ziemi Puławskiej. Za dwa miesiące mamy poznać wspólny program tych ugrupowań, a następnie - nazwisko kandydata na prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Paweł Nakonieczny (PO) zapowiedział, że zjednoczona opozycja razem pójdzie zarówno do wyborów do rady miasta, jak i do rady powiatu. Nie wykluczył także udzielenia poparcia dla kandydatów startujących do rad gmin.

Skąd pomysł na wspólne listy? – Używając obecnej nomenklatury, suweren tego oczekuje. Patrząc w sondaże widzimy, że istnieje duży obszar społeczny, który chce alternatywy dla obecnie rządzących – tłumaczył Waldemar Kowalczyk, przewodniczący SLD w Puławach.

– Tym, co nas połączyło jest obawa przed państwem PiS-u – odpowiada Paweł Nakonieczny. – Obawiamy się tego, że w samorządzie będą realizowane złe pomysły. Znam problemy, jakie napotyka samorząd i dlatego uważam, że należy go bronić przed zakusami jego ograniczania – mówił, dodając, że zawarte porozumienie jest otwarte na współpracę z innymi podmiotami, ale nie wszystkimi. – Wykluczamy koalicję z PiS – zaznaczył.

Z kolei Dariusz Mitukiewicz z Komitetu Obywatelskiego Ziemi Puławskiej poinformował, że został on powołany na bazie społecznych protestów, jakie w ostatnich latach organizowano w mieście. – Wiele osób utożsamiało się wtedy z różnymi organizacjami, ale chcieli jednocześnie zachować niezależność. Dlatego zawiązaliśmy ten komitet, jako platformę porozumienia obywatelskiego.

Maja Zaborowska (Nowoczesna) stwierdziła, że Puławy są obecnie miastem pogrążonym w stagnacji. – Taka jest nasza diagnoza i dlatego chcielibyśmy, żeby zaczęły się mocniej rozwijać.

Co zrobić, żeby osiągnąć ten cel? Tego liderzy jednoczących się formacji nie powiedzieli, tłumacząc, że na konkrety jest jeszcze za wcześnie. Ich zdaniem wspólny program powinien być gotowy w ciągu dwóch miesięcy. Po jego ogłoszeniu, „porozumienie” ma zamiar podać nazwisko swojego kandydata na prezydenta Puław. Na razie wiadomo tylko tyle, że nie będzie to Włodzimierz Karpiński.

Zapytani o to, które decyzje obecnych władz oceniają najgorzej i co zrobiliby inaczej, niż rządzący w Puławach PiS z PSPP, politycy wspomnieli o zarządzaniu miejskimi spółkami.

– PPNT z tego, co słyszę, po przekształceniu w spółkę dołuje. To jednostka zbudowana z pieniędzy pozyskanych w czasach, w których Platforma Obywatelska współrządziła miastem. Zrobiono z niej kolejną, miejską, quasi-partyjną spółkę i to jest problem. Jej potrzeba dobrego zarządcy wyłonionego w konkursie, a nie takiego puławskiego, drugiego Misiewicza – powiedział Nakonieczny.

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 06:05
+1
Polaczyl was raczej smak na pelne koryto. Panstwo PO bylo rajem dla zlodziei, kombinatorow i glownie niemieckich interesow. Afera za afera, ch. , d ... i kamieni kupa, jak to okreslil minister, ktory stal na strazy porzadku i przestrzegania prawa. Trzeba miec niezly tupet, zeby pieprzyc te wszystkie slogany o dzisiejszym lamaniu konstytucji, praworzadnosci i demokracji. Mlyn na wode niemcow, ktorzy widzieliby nas w roli taniej sily roboczej. Ci co w Polsce powtarzaja za Bruksela te pusto brzmiace, ogolnikowe zarzuty maja swiadomosc lokajow a moze gorzej, zdrajcow!
Avatar
Gość / 9 marca 2018 o 05:52
+1
Szanowni!Was połączyło koryto,do ktorego chcecie się dostać,nie myśląc ani na jotę o mieszkańcach.Oni są wam potrzebni do wrzucenia kartek do urn wyborczych z właściwym skresleniem.Wyborcy tych faryzeuszy pewnie znacie,ani jednego głosu na nich!
Avatar
H.M. / 14 marca 2018 o 20:38
Zbliża się bitwa o głosy.Czy ''egzotyczna koalicja''jak to nazwały lokalne media dostanie mandat zaufania od mieszkańców to się okaże.Miasto Puławy to w większości emeryci-katolicy,więc trzymają strone PiS-u i nie wydaje mi się żeby to sie zmieniło.No,ale pożyjemy zobaczymy w końcu żyjemy w państwie demokratycznym,(zamiast socjaldemokratycznym).
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 20:36
Czy ludzie uczciwi mają się czegoś bać? Ja nikogo się nie boję:)
Avatar
to nie bogacz / 12 marca 2018 o 17:58
undefined napisał:
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.
 Hahah premier biedak z 33 mln
Avatar
końskie wole / 12 marca 2018 o 17:57
undefined napisał:
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
 Teraz to nie w modzie.Teraz koryta za grube pieniądze.
Avatar
czas pokaże / 12 marca 2018 o 17:55
znam prawdę napisał:
Jeżeli w Puławach dalej zostanie 21 radnych i wrócimy do 4 okręgów w wyborach proporcjonalnych to mamy: poparcie dla PSPP Janusza Grobla około 20% czyli po 1 mandacie w okręgu = 4. Jeżeli wystartuje Kukiz 15 +Wolni i Solidarni popierający np. kandydata na prezydenta Pawła Maja to mają szanse wziąć 2 mandaty (odbiorą głosy na PO od wyborców zniesmaczonych koalicją z SLD). Skoro PiS w każdym okręgu weźmie minimum 2 mandaty, a w okręgu 6 mandatowym 3 =9, to dla tzw. "zjednoczonych totalniaków" zostanie maksymalnie 6 mandatów. Obecnie PO ma 2 mandaty, SLD - zero. Gdyby PO wystartowała sama to pewnie miałaby 4-5 mandatów. A tak dzieląc się miejscami na listach z 4 innymi śladowo reprezentowanymi w Puławach partiami, stowarzyszeniami? wezmą 3 mandaty. Gdzie tu logika??? Czy liczycie, że prezydent Janusz Grobel odwróci koalicję, gdy w Polsce rządzi PiS, a wsejmiku lubelski i powiecie puławskim po wyborach powstaną najprawdopodobniej koalicje PSL = PiS?  
 Wróżenie z fusów.
 Wróżenie z fusów. rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 14:51
Wreszcie dobra wiadomość. PIS szkodzi na każdym odcinku Puławom a najbardziej Azotom. Kto ich jeszcze popiera i za co?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:48
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 08:10
Piękne hasło: Słychać wycie? Znakomicie!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
H.M. / 14 marca 2018 o 20:38
Zbliża się bitwa o głosy.Czy ''egzotyczna koalicja''jak to nazwały lokalne media dostanie mandat zaufania od mieszkańców to się okaże.Miasto Puławy to w większości emeryci-katolicy,więc trzymają strone PiS-u i nie wydaje mi się żeby to sie zmieniło.No,ale pożyjemy zobaczymy w końcu żyjemy w państwie demokratycznym,(zamiast socjaldemokratycznym).
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 20:36
Czy ludzie uczciwi mają się czegoś bać? Ja nikogo się nie boję:)
Avatar
to nie bogacz / 12 marca 2018 o 17:58
undefined napisał:
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.
 Hahah premier biedak z 33 mln
Avatar
końskie wole / 12 marca 2018 o 17:57
undefined napisał:
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
 Teraz to nie w modzie.Teraz koryta za grube pieniądze.
Avatar
czas pokaże / 12 marca 2018 o 17:55
znam prawdę napisał:
Jeżeli w Puławach dalej zostanie 21 radnych i wrócimy do 4 okręgów w wyborach proporcjonalnych to mamy: poparcie dla PSPP Janusza Grobla około 20% czyli po 1 mandacie w okręgu = 4. Jeżeli wystartuje Kukiz 15 +Wolni i Solidarni popierający np. kandydata na prezydenta Pawła Maja to mają szanse wziąć 2 mandaty (odbiorą głosy na PO od wyborców zniesmaczonych koalicją z SLD). Skoro PiS w każdym okręgu weźmie minimum 2 mandaty, a w okręgu 6 mandatowym 3 =9, to dla tzw. "zjednoczonych totalniaków" zostanie maksymalnie 6 mandatów. Obecnie PO ma 2 mandaty, SLD - zero. Gdyby PO wystartowała sama to pewnie miałaby 4-5 mandatów. A tak dzieląc się miejscami na listach z 4 innymi śladowo reprezentowanymi w Puławach partiami, stowarzyszeniami? wezmą 3 mandaty. Gdzie tu logika??? Czy liczycie, że prezydent Janusz Grobel odwróci koalicję, gdy w Polsce rządzi PiS, a wsejmiku lubelski i powiecie puławskim po wyborach powstaną najprawdopodobniej koalicje PSL = PiS?  
 Wróżenie z fusów.
 Wróżenie z fusów. rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 14:51
Wreszcie dobra wiadomość. PIS szkodzi na każdym odcinku Puławom a najbardziej Azotom. Kto ich jeszcze popiera i za co?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:48
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 08:10
Piękne hasło: Słychać wycie? Znakomicie!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
kokos / 12 marca 2018 o 07:42
undefined napisał:
POWODZENIA NA DRODZE KU PRZEPAŚCI!
 Badanie opinii publicznej pokazuje od wielu miesięcy, jakie poparcie ma PO, więc nie wiem z czym oni do ludzi.... POzamiatane.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 07:40
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 22 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 34 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 25 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!