środa, 21 lutego 2018 r.

Puławy

Prezes Grupy Azoty Puławy: tutaj płacimy i chcemy płacić podatki

Dodano: 13 maja 2016, 15:07

Mariusz Bober (z lewej), nowy prezes Grupy Azoty Puławy chce, żeby jego pracownicy działali jak „jedna drużyna” (fot. Radosław Szczęch)
Mariusz Bober (z lewej), nowy prezes Grupy Azoty Puławy chce, żeby jego pracownicy działali jak „jedna drużyna” (fot. Radosław Szczęch)

Nowy zarząd Grupy Azoty Puławy przedstawił koncepcję działalności spółki na najbliższe lata. Inwestycje w rozwój produkcji mają sięgnąć miliarda złotych. Nadal niepewna jest natomiast budowa elektrowni gazowej, której zasadności cały czas jest analizowana.

Mariusz Bober wielokrotnie podkreślał konieczność zdynamizowania integracji wszystkich zakładów tworzących Grupę Azoty, co ma przynieść różnorodne korzyści biznesowe zarówno całemu podmiotowi, jak i wszystkim przedsiębiorstwom z osobna.

– Zmiany, które powinny nastąpić to realna integracja, której dotychczas było za mało. Grupa Azoty powinna być bardziej jednolitym organizmem, zarówno jako producent, odbiorca surowców, jak i pod względem koordynacji inwestycji i procesów produkcyjnych. Przykładem są wymierne korzyści, jakie dały nam wspólne zakupy gazu, który dzięki temu moglibyśmy kupić taniej, niż robiąc to osobno. W moim przekonaniu w spółce drzemie potencjał, który teraz powinniśmy wykorzystać – wyjaśniał prezes.

Część związków zawodowych obawia się, że dalsza konsolidacja Grupy Azoty może doprowadzić do spadku podmiotowości Puław, a jej konsekwencją może być nawet wyprowadzenie puławskich Azotów z giełdy. Prezes Mariusz Bober nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył takiej możliwości.

– Nie mogę odpowiedzieć wprost na to pytanie, bo miałoby to wpływ na kurs akcji i groziłoby konsekwencjami zarówno dla spółki, jak i dla mnie osobiście (...). Uważam, że rola ZA w grupie powinna być adekwatna do tego, jakim potencjałem ta firma dysponuje, a jest to największa spółka w Grupie Azoty. Integracja ma przynieść Puławom korzyści. Jesteśmy w Puławach, tutaj płacimy i chcemy płacić podatki – podkreślił prezes Bober.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
...
Użytkownik niezarejestrowany
witek
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

...
... (18 maja 2016 o 16:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poziom tego forum jest naprawdę tragiczny. Jeden spiskowiec, drugi wszędzie widzi politykę. Ludzie, uspokójcie się trochę bo to ani zabawne ani nikt tutaj nie zabłyśnie takimi odzywkami. Nie mówiąc już o tym że może trochę szacunku do firmy która jest jednym z największych pracodawców
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2016 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
do prezesa to tylko z legitymacją partyjną pisu i składką opłaconą na 10 lat do przodu
Rozwiń
witek
witek (18 maja 2016 o 13:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Yyyy ty tak serio :O Bajki różne słyszałem o zatrudnieniu w firmie ale to jest szczyt. Nie chcę być złośliwy ale jak wybierasz się do prezesa na rozmowę o pracę to chyba się trochę pomyliłeś. Kadry to jest odpowiednie miejsce i tyle. Zamiast na forach ludzi obmawiać idź albo wyślij CV do kogo trzeba (kadry) i nie szukaj dziury w całym bo jak tak podchodzisz to ja się nie dziwię że bez sukcesów
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2016 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny panie prezesie. Mieszkańcy Puław proszą Pana o interwencję przy zatrudnianiu osób do pracy w zakładach azotowych w Puławach. Do tej pory liczyły się tylko układy i znajomości. Nie brano pod uwagę wykształcenia tylko liczylysie mocne znajomości. Nawet na staż niemożna się dostać bez układów. Urząd pracy dostawał imienna listę stażystów sporządzona przez kadry zakładów azotowych. W kadrach za to odpowiedzialna była osobą kierownik który ludzi o wykształceniu chemicznym splawial.. Niedługo wybieramy się do Pana na rozmowę w sprawie pracy ponieważ w kadrach nie ma z kim rozmawiać. Jedynym plusem jest to że dyrektor ds. Kadr już poszedł na emeryturę. Został jeszcze jeden pań kierownik któremu trzeba się przypatrzeć zakrzywdy które ponioslokilkadziesiat osob
Rozwiń
azot
azot (17 maja 2016 o 09:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
AZP spytaj związków one tak bardzo chciały i dostały dostęp do radiowezła. teraz będą mogli puszczać zgodnie ze swoją linią żeby się lepiej pracowało:D a pan który się nie podpisał niech się nie obawia, wszystko idzie w jak najlepszym kierunku
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!