piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Prokuratura chce unieważnić pozwolenie na budowę "Króla Kazimierza"

  Edytuj ten wpis

Przez braki w dokumentacji może się okazać, że działający od trzech lat hotel Król Kazimierz został wybudowany nielegalnie. Wtedy hotelowi grozi nawet… rozbiórka.

– 30 września 2009 r. zostało wszczęte przez wojewodę lubelskiego postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji o pozwoleniu na budowę hotelu "Król Kazimierz” przy ul. Puławskiej w Kazimierzu Dolnym – poinformował nas wczoraj Rafał Przech z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

To konsekwencja wcześniejszego postępowania prowadzonego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, które złożyło doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy wydawaniu pozwolenia na budowę hotelu.

Śledztwo zostało umorzone w lipcu, bo puławscy prokuratorzy nie dopatrzyli się przestępstwa. Mimo to, ostatnio pojęli je na nowo śledczy z Lublina.

– Zajmuje się nim nasz Wydział Przestępczości Gospodarczej – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Puławska prokuratura, choć przestępstwa nie wykryła, to po przeanalizowaniu dokumentów zdecydowała, że sprawę skieruje do wojewody.

– W chwili składania wniosku o pozwolenie na budowę, inwestor dostarczył niekompletną dokumentację. Nie przedstawił wszystkich uzgodnień i opinii niezbędnych do wydania decyzji – tłumaczy Syk-Jankowska.

Hotel działa w Kazimierzu Dolnym już od trzech lat. Urzędnicy wojewody nie chcą mówić o ewentualnych konsekwencjach unieważnienia pozwolenia na budowę. Jednoznacznej odpowiedzi unika też nadzór budowlany.

– Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie – tłumaczy Elżbieta Dudzińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Puławach.

W najbardziej drastycznym przypadku, gdyby wojewoda uznała, że hotel powstał niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, nadzór budowlany może wydać decyzję nawet o nakazie rozbiórki hotelu. Wtedy jego właściciel mógłby domagać się odszkodowania od urzędu, który wydał pozwolenie.

– Sądzę, że cała ta sprawa to bicie piany z niczego – komentuje Sławomir Kaczmarczyk, dyrektor generalny hotelu "Król Kazimierz”.

Zaznacza, że obecny właściciel kupił hotel od poprzedniego blisko dwa lata temu, kiedy obiekt już dawno ukończony i funkcjonował. – Ale nawet jeśli teraz okazałoby się, że na etapie wydawania pozwolenia coś było nie tak, to przecież nie inwestor popełnił ten błąd, tylko urzędnicy wydający decyzję – dodaje Kaczmarczyk.

Pozwolenie na budowę hotelu wydało Starostwo Powiatowe w Puławach. Wczoraj nie udało nam się uzyskać komentarza z urzędu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
puszczam oko
telewidz
lala
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

puszczam oko
puszczam oko (18 października 2009 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś w tym jest.
Rozwiń
telewidz
telewidz (16 października 2009 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Człowiekowi, który obudował drewniany dom i w ten sposób go wyremontował, nadzór budowlany ze starostwa kazał dom zburzyć firmie zewnętrznej na koszt właściciela! Dlaczego właściciel hotelu ma mieć większe prawa? Bo ma więcej kasy do podziału? Zobaczymy jak działa prawo w naszym powiecie:):)
Rozwiń
lala
lala (16 października 2009 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i bardzo dobrze, niech rozbierają ten burdel!!! tam pracują same dziwki i złodzieje!!! jeden wielki przekręt...
Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (16 października 2009 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hotel będzie w Puławach chyba w ...... maju 2010 choć nic na to nie wskazuje patrząc na tempo budowy ..............
Rozwiń
nikita
nikita (16 października 2009 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CHORE PAŃSTWO, CHORE PRZEPISY I CHYBA CHORZY JE TWORZĄ . NIE MOGĘ ZROZUMIEĆ ZANIM POWSTANIE TAKI OBIEKT UZGODNIEŃ STOS, KASA POTWORNA A TERAZ JAKIEŚ SNUCIE TEZ O ROZBÓRCE. TRZEBA CHYBA POROZBIERAĆ TE CHORE GŁOWY, KTÓRE RZUCAJA TAKIE POMYSŁY.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!