sobota, 24 marca 2018 r.

Puławy

Promocja gospodarcza Puław i Lublina. Będzie konkurs na start-up

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2014, 07:52

Spoty reklamowe, konferencje, seminaria. Wszystko za ponad 2 mln zł. Lublin i Puławy będą wspólnie promować swoje miasta poprzez gospodarkę.

- Projekt jest realizowany w partnerstwie z Lublinem. Można powiedzieć, że podzieliliśmy się w ten sposób, że chociaż każda ze stron realizuje swój zakres całego programu to oba mają wspólny element. Chodzi o informatykę. Lublin może wykształcić w tym kierunku wielu specjalistów, my z kolei chcemy postawić głównie na potencjał Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz terenów inwestycyjnych, które mamy do udostępnienia - wyjaśnia Robert Domański, kierownik Biura Zarządzania Projektami w Urzędzie Miasta Puławy.

Oba miasta chcą również wspólnie zorganizować konferencję informatyczną, której celem będzie pokazanie założeń powstania "Data Center” w PPN-T oraz potencjalnych odbiorców tych usług. "Data Center”, czyli centrum danych zajmowałoby się przechowywaniem informacji elektronicznych, czy ich ochroną.

Pierwszym elementem promocji Puław było forum gospodarcze, które odbyło się przy okazji obchodów "Dni Puław”. Jakie będą kolejne? Seminaria, konferencje na temat działalności laboratoriów w PPN-T, targi gospodarcze, filmy promocyjne, spoty reklamowe oraz oferta dla potencjalnych inwestorów.

Dodatkowo ma zostać przygotowany przynajmniej jeden konkurs na "start-up”, który polegałby na zebraniu innowacyjnych projektów biznesowych od młodych przedsiębiorców oraz studentów. Celem konkursu ma być wyselekcjonowanie projektów, które wyróżniałyby się na rynku i miałyby szansę stać się dochodowym biznesem.

Cały projekt jest warty ponad 2 mln zł. Miastom udało się uzyskać na ten cel blisko 1,5 mln dofinansowania z Unii Europejskiej. Działania w ramach kampanii mają być prowadzone do czerwca przyszłego roku.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!