Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 lipca 2013 r.
14:49
Edytuj ten wpis

Protest przeciwko Islamowi zakazany

0 19 A A
 (Plakat zjazdu)
(Plakat zjazdu)

Prezydent miasta zakazał przeprowadzenia protestu przeciwko zjazdowi muzułmanów w Puławach. – Przynajmniej pomodlimy się w intencji prześladowanych religijnie – mówią organizatorzy niedoszłej akcji protestacyjnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek swój zjazd w Puławach rozpoczynają polscy muzułmanie. Kongres potrwa do niedzieli. Ich przyjazd spotkał się z dezaprobatą części mieszkańców, którzy organizowali protest na Facebooku pod hasłem

„Mądry Polak przed szkodą. Stop islamizacji Europy”. Poparło go ponad 1600 osób. – Nasza akcja miała mieć charakter pokojowy i informacyjny – mówi Andrzej Kuszyk, jeden z organizatorów manifestacji.

Protestujący chcieli ustawić na placu Chopina kiosk z materiałami informacyjnymi oraz przeprowadzić dwugodzinną pikietę.

– Specjalnie wybraliśmy plac przed magistratem, bo jest monitorowany. Nie zamierzaliśmy w żaden sposób doprowadzić do sytuacji konfliktowej z muzułmanami – tłumaczy Kuszyk. Protestu jednak nie będzie, bo organizatorzy otrzymali zakaz jego przeprowadzenia.

Zdaniem władz miasta zezwolenie na manifestację mogłoby doprowadzić do naruszenia prawa.

– Od dłuższego czasu na forach internetowych trwa nawoływanie do wzięcia udziału w protestach, a środowiska o poglądach nacjonalistycznych oraz grupy pseudokibiców deklarują wzięcie czynnego udziału. Z treści części wpisów internetowych wynika, że niektórzy uczestnicy mogą być skłonni do popełnienia czynów niedozwolonych – czemu dają wyraz we wspomnianych wpisach – czytamy w uzasadnieniu decyzji prezydenta Puław.

Urzędnicy posiłkują się przy tym opinią komendanta puławskiej policji. Stwierdził w niej, że zgromadzenia protestujących „mogą stać się pretekstem bądź okazją do aktywności lub uczestnictwa osób o ekstremistycznych i rasistowskich poglądach, a przez to impulsem do zakłócania porządku publicznego na terenie miasta, a przede wszystkim zakłócania spokoju uczestnikom zjazdu”.

– Skoro nie możemy postawić kiosku i przeprowadzić pikiety, to przynajmniej odmówimy różaniec. Być może rozdamy też kilka ulotek. Bez obaw, ich treść sprawdził renomowany prawnik. Nie złamiemy prawa. Ktoś ze strachu nie dał nam szansy. Myślę, że strzelił sobie przy tym w stopę, bo protestować chcieli młodzi ludzie, którzy nijak nie wpisują się w stereotyp ogolonego na łyso osiłka. Oni pójdą niedługo do urn wyborczych – komentuje decyzję puławskich władz Andrzej Kuszyk.

Organizatorzy akcji protestacyjnej nie będą odwoływać się od decyzji prezydenta Puław.

- To dobra informacja. Decyzja władz Puław pokazuje poszanowanie prawa i konstytucji. Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ali / 9 stycznia 2015 o 09:00

islamisci pokojowo podrzynaja gardla bialym ludziom

Tylko niewiernym !!  i tym co obrażają ich wiarę.

Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 o 08:57

Po co w Polsce jakiś zjazd?Wiadomo że ludzie nienawidzą islamu i jego wyznawców!Wszystko to kojarzy się z mordercami i fanatykami.Podobno grzebani są na siedząco?Bo jak będzie zmartwychwstanie to pierwsi się podniosą!DEBILE. :angry:

Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 o 08:56

Po co w Polsce jakiś zjazd?Wiadomo że ludzie nienawidzą islamu i jego wyznawców!Wszystko to kojarzy się z mordercami i fanatykami.Podobno grzebani są na siedząco?Bo jak będzie zmartwychwstanie to pierwsi się podniosą!DEBILE. :angry:

Avatar
Krzysztof / 8 stycznia 2015 o 13:29

Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.

 Islam religią pokoju? .......nie należy wierzyć w ani jedno słowo tego człowieka.

Nieuczciwie skomentowałem Twoją wypowiedź poniżej w osobnym wpisie bo nie wyświetlił mi się do końca komentarz za co przepraszam i zwracam honor co do Twojej wypowiedzi.

Nieuczciwie skomentowałem Twoją wypowiedź poniżej w osobnym wpisie bo nie wyświetlił mi się do końca komentarz za co przepraszam i zwracam honor co do Twojej wypowiedzi.

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 8 stycznia 2015 o 13:27

Do Marka - widać mało wiesz o koranie oraz islamie mówiąc, że jest to religia pokoju. Proszę abyś się doedukował i sprawdził wiele źródeł (takich solidnych i pewnych) zanim będziesz wypowiadał się co do pokojowego nastawienia islamu.

Avatar
Azarien / 4 lipca 2013 o 09:46

"Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"

a kawałek dalej:

To jest dla was! Zakosztujcie więc tego! albowiem niewiernych czeka kara ognia!

i jeszcze:

To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił

Ładna mi "religia pokoju".

Avatar
Marek / 4 lipca 2013 o 08:26

Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.

 Islam religią pokoju? .......nie należy wierzyć w ani jedno słowo tego człowieka.

Avatar
Gość / 4 lipca 2013 o 07:44

Głupota i krótkowzrocznośc prezydenta nie zna granic. Podobnie jak polskiej telewizji, która do rozmów o islamie zaprasza muzułmanów, ktorzy kłamią w żywe oczy i mówią półprawdy, np. o tym, że zgodnie z islamem nie mozna zabijać niewinnych ludzi (tak jest w Koranie) Zapominają tylko podać długą  listę wyjątków i to, że 'niewinnym' nie jest już ktoś kto skrytykuje Koran, odstąpi od religii. Dlaczego, każdy znany apostata musi mieć całodobową ochronę. Polecam ksiązki i wykłady Ayan Hirsi Ali, która była muzułmanką, islam krytykuje i musi być pod stałą ochroną. Nie ona jedna.

Muzułmanie w tv ciągle powtarają, że "kobiety są rowne i uprzywilejowane w islamie" hahah. Dzinnikarze zapominają wtedy, że są dziennikarzami i kiwają główkami ze zrozumieniem bo drążenie tematu byłoby nie na miejscu.

Głupota i krótkowzrocznośc prezydenta nie zna granic. Podobnie jak polskiej telewizji, która do rozmów o islamie zaprasza muzułmanów, ktorzy kłamią w żywe oczy i mówią półprawdy, np. o tym, że zgodnie z islamem nie mozna zabijać niewinnych ludzi (tak jest w Koranie) Zapominają tylko podać długą  listę wyjątków i to, że 'niewinnym' nie jest już ktoś kto skrytykuje Koran, odstąpi od religii. Dlaczego, każdy znany apostata musi mieć całodobową ochronę. Polecam ksiązki i wykłady Ayan Hirsi Ali, która była muzułmanką, islam krytykuje i mu... rozwiń

Avatar
Janusz / 4 lipca 2013 o 00:36

Co to za debil lub bezczelny kłamca, który twierdzi że islam jest religią pokoju? Taka to religia pokoju jak prawda w  sowieckiej gazecie "Prawda". Islam to religia nienawiści, gwałtu, okaleczeń kobiet i zboczeń seksualnych. Zobacz http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vlCAp6GuHnE i http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3kumpk4gVD0

Avatar
Scotland / 3 lipca 2013 o 23:05

Wyjdźcie ludzie i nie zezwólcie im gdziekolwiek wejść na Polską ziemię. Mieszkam kilka lat w Szkocji i pracuje z takimi "Islamami" Nie jeden potrafi napluć szkotowi w twarz, czy grozić że zgwałci jego żonę, córkę i za to im nic nie robią- boją się że zostanę zaraz posądzeni o rasizm itp. Jedynie co jeszcze jakikolwiek maja szacunek do polaków bo wiedzą że Polak się nie boi niczego.

Avatar
Ali / 9 stycznia 2015 o 09:00

islamisci pokojowo podrzynaja gardla bialym ludziom

Tylko niewiernym !!  i tym co obrażają ich wiarę.

Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 o 08:57

Po co w Polsce jakiś zjazd?Wiadomo że ludzie nienawidzą islamu i jego wyznawców!Wszystko to kojarzy się z mordercami i fanatykami.Podobno grzebani są na siedząco?Bo jak będzie zmartwychwstanie to pierwsi się podniosą!DEBILE. :angry:

Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 o 08:56

Po co w Polsce jakiś zjazd?Wiadomo że ludzie nienawidzą islamu i jego wyznawców!Wszystko to kojarzy się z mordercami i fanatykami.Podobno grzebani są na siedząco?Bo jak będzie zmartwychwstanie to pierwsi się podniosą!DEBILE. :angry:

Avatar
Krzysztof / 8 stycznia 2015 o 13:29

Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.

 Islam religią pokoju? .......nie należy wierzyć w ani jedno słowo tego człowieka.

Nieuczciwie skomentowałem Twoją wypowiedź poniżej w osobnym wpisie bo nie wyświetlił mi się do końca komentarz za co przepraszam i zwracam honor co do Twojej wypowiedzi.

Nieuczciwie skomentowałem Twoją wypowiedź poniżej w osobnym wpisie bo nie wyświetlił mi się do końca komentarz za co przepraszam i zwracam honor co do Twojej wypowiedzi.

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 8 stycznia 2015 o 13:27

Do Marka - widać mało wiesz o koranie oraz islamie mówiąc, że jest to religia pokoju. Proszę abyś się doedukował i sprawdził wiele źródeł (takich solidnych i pewnych) zanim będziesz wypowiadał się co do pokojowego nastawienia islamu.

Avatar
Azarien / 4 lipca 2013 o 09:46

"Oto Ja jestem z wami! Umocnijcie więc tych, którzy wierzą! Ja wrzucę strach w serca niewiernych. Bijcie ich więc po karkach! Bijcie ich po wszystkich palcach!"

a kawałek dalej:

To jest dla was! Zakosztujcie więc tego! albowiem niewiernych czeka kara ognia!

i jeszcze:

To nie wy ich zabijaliście, lecz Bóg ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzuciłeś, lecz to Bóg rzucił

Ładna mi "religia pokoju".

Avatar
Marek / 4 lipca 2013 o 08:26

Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.

 Islam religią pokoju? .......nie należy wierzyć w ani jedno słowo tego człowieka.

Avatar
Gość / 4 lipca 2013 o 07:44

Głupota i krótkowzrocznośc prezydenta nie zna granic. Podobnie jak polskiej telewizji, która do rozmów o islamie zaprasza muzułmanów, ktorzy kłamią w żywe oczy i mówią półprawdy, np. o tym, że zgodnie z islamem nie mozna zabijać niewinnych ludzi (tak jest w Koranie) Zapominają tylko podać długą  listę wyjątków i to, że 'niewinnym' nie jest już ktoś kto skrytykuje Koran, odstąpi od religii. Dlaczego, każdy znany apostata musi mieć całodobową ochronę. Polecam ksiązki i wykłady Ayan Hirsi Ali, która była muzułmanką, islam krytykuje i musi być pod stałą ochroną. Nie ona jedna.

Muzułmanie w tv ciągle powtarają, że "kobiety są rowne i uprzywilejowane w islamie" hahah. Dzinnikarze zapominają wtedy, że są dziennikarzami i kiwają główkami ze zrozumieniem bo drążenie tematu byłoby nie na miejscu.

Głupota i krótkowzrocznośc prezydenta nie zna granic. Podobnie jak polskiej telewizji, która do rozmów o islamie zaprasza muzułmanów, ktorzy kłamią w żywe oczy i mówią półprawdy, np. o tym, że zgodnie z islamem nie mozna zabijać niewinnych ludzi (tak jest w Koranie) Zapominają tylko podać długą  listę wyjątków i to, że 'niewinnym' nie jest już ktoś kto skrytykuje Koran, odstąpi od religii. Dlaczego, każdy znany apostata musi mieć całodobową ochronę. Polecam ksiązki i wykłady Ayan Hirsi Ali, która była muzułmanką, islam krytykuje i mu... rozwiń

Avatar
Janusz / 4 lipca 2013 o 00:36

Co to za debil lub bezczelny kłamca, który twierdzi że islam jest religią pokoju? Taka to religia pokoju jak prawda w  sowieckiej gazecie "Prawda". Islam to religia nienawiści, gwałtu, okaleczeń kobiet i zboczeń seksualnych. Zobacz http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vlCAp6GuHnE i http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3kumpk4gVD0

Avatar
Scotland / 3 lipca 2013 o 23:05

Wyjdźcie ludzie i nie zezwólcie im gdziekolwiek wejść na Polską ziemię. Mieszkam kilka lat w Szkocji i pracuje z takimi "Islamami" Nie jeden potrafi napluć szkotowi w twarz, czy grozić że zgwałci jego żonę, córkę i za to im nic nie robią- boją się że zostanę zaraz posądzeni o rasizm itp. Jedynie co jeszcze jakikolwiek maja szacunek do polaków bo wiedzą że Polak się nie boi niczego.

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 13

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 237 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 65

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!