niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Puławy

Protest przeciwko Islamowi zakazany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lipca 2013, 14:49

 (Plakat zjazdu)
(Plakat zjazdu)

Prezydent miasta zakazał przeprowadzenia protestu przeciwko zjazdowi muzułmanów w Puławach. – Przynajmniej pomodlimy się w intencji prześladowanych religijnie – mówią organizatorzy niedoszłej akcji protestacyjnej.

W czwartek swój zjazd w Puławach rozpoczynają polscy muzułmanie. Kongres potrwa do niedzieli. Ich przyjazd spotkał się z dezaprobatą części mieszkańców, którzy organizowali protest na Facebooku pod hasłem

„Mądry Polak przed szkodą. Stop islamizacji Europy”. Poparło go ponad 1600 osób. – Nasza akcja miała mieć charakter pokojowy i informacyjny – mówi Andrzej Kuszyk, jeden z organizatorów manifestacji.

Protestujący chcieli ustawić na placu Chopina kiosk z materiałami informacyjnymi oraz przeprowadzić dwugodzinną pikietę.

– Specjalnie wybraliśmy plac przed magistratem, bo jest monitorowany. Nie zamierzaliśmy w żaden sposób doprowadzić do sytuacji konfliktowej z muzułmanami – tłumaczy Kuszyk. Protestu jednak nie będzie, bo organizatorzy otrzymali zakaz jego przeprowadzenia.

Zdaniem władz miasta zezwolenie na manifestację mogłoby doprowadzić do naruszenia prawa.

– Od dłuższego czasu na forach internetowych trwa nawoływanie do wzięcia udziału w protestach, a środowiska o poglądach nacjonalistycznych oraz grupy pseudokibiców deklarują wzięcie czynnego udziału. Z treści części wpisów internetowych wynika, że niektórzy uczestnicy mogą być skłonni do popełnienia czynów niedozwolonych – czemu dają wyraz we wspomnianych wpisach – czytamy w uzasadnieniu decyzji prezydenta Puław.

Urzędnicy posiłkują się przy tym opinią komendanta puławskiej policji. Stwierdził w niej, że zgromadzenia protestujących „mogą stać się pretekstem bądź okazją do aktywności lub uczestnictwa osób o ekstremistycznych i rasistowskich poglądach, a przez to impulsem do zakłócania porządku publicznego na terenie miasta, a przede wszystkim zakłócania spokoju uczestnikom zjazdu”.

– Skoro nie możemy postawić kiosku i przeprowadzić pikiety, to przynajmniej odmówimy różaniec. Być może rozdamy też kilka ulotek. Bez obaw, ich treść sprawdził renomowany prawnik. Nie złamiemy prawa. Ktoś ze strachu nie dał nam szansy. Myślę, że strzelił sobie przy tym w stopę, bo protestować chcieli młodzi ludzie, którzy nijak nie wpisują się w stereotyp ogolonego na łyso osiłka. Oni pójdą niedługo do urn wyborczych – komentuje decyzję puławskich władz Andrzej Kuszyk.

Organizatorzy akcji protestacyjnej nie będą odwoływać się od decyzji prezydenta Puław.

- To dobra informacja. Decyzja władz Puław pokazuje poszanowanie prawa i konstytucji. Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ali
Gość
Gość
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ali
Ali (9 stycznia 2015 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

islamisci pokojowo podrzynaja gardla bialym ludziom

Tylko niewiernym !!  i tym co obrażają ich wiarę.

Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2015 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po co w Polsce jakiś zjazd?Wiadomo że ludzie nienawidzą islamu i jego wyznawców!Wszystko to kojarzy się z mordercami i fanatykami.Podobno grzebani są na siedząco?Bo jak będzie zmartwychwstanie to pierwsi się podniosą!DEBILE. :angry:

Rozwiń
Gość
Gość (9 stycznia 2015 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po co w Polsce jakiś zjazd?Wiadomo że ludzie nienawidzą islamu i jego wyznawców!Wszystko to kojarzy się z mordercami i fanatykami.Podobno grzebani są na siedząco?Bo jak będzie zmartwychwstanie to pierwsi się podniosą!DEBILE. :angry:

Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (8 stycznia 2015 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Islam jest religią pokoju. Koran nakazuje szacunek dla innego człowieka i innych wyznań. My wyznajemy te wartości – mówi Paweł Dudek, rzecznik zjazdu muzułmanów.

 Islam religią pokoju? .......nie należy wierzyć w ani jedno słowo tego człowieka.

Nieuczciwie skomentowałem Twoją wypowiedź poniżej w osobnym wpisie bo nie wyświetlił mi się do końca komentarz za co przepraszam i zwracam honor co do Twojej wypowiedzi.

Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (8 stycznia 2015 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do Marka - widać mało wiesz o koranie oraz islamie mówiąc, że jest to religia pokoju. Proszę abyś się doedukował i sprawdził wiele źródeł (takich solidnych i pewnych) zanim będziesz wypowiadał się co do pokojowego nastawienia islamu.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!