poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Puławy

Przedwyborczy falstart ze świetlicą. Nadzór budowlany ukarał urząd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2015, 19:30

Urząd Gminy Puławy ma duży problem ze zbudowaną w ubiegłym roku świetlicą w Klikawie. Nadzór budowlany odmówił wydania pozwolenia na jej użytkowanie i nałożył karę na urząd. Gmina odwołała się od tej decyzji.

Warta 300 tys. zł świetlica w Klikawie została uroczyście otwarta tuż przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. Władze gminy Puławy zdecydowały o jej otwarciu nie mając jeszcze pozwolenia na użytkowanie. Jak się później okazało, po przeprowadzeniu kontroli przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, wydana została decyzja odmowna.

- Budynek jest inaczej usytuowany, niż w projekcie zagospodarowania. Jest w innej odległości od ul. Ogrodowej prawie o 3 metry. Plan nie przewidywał także zainstalowanego wewnątrz świetlicy kominka, który może być tylko w domach jednorodzinnych. Innym mankamentem jest brak wymaganej powierzchni manewrowej dla wózka inwalidzkiego w toalecie - mówi Elżbieta Dudzińska, dyrektor PINB w Puławach.

Poza odmowną decyzją, inspektorat zdecydował o nałożeniu na inwestora, czyli gminę Puławy kary w wysokości 6 tysięcy złotych. - Z naszego punktu widzenia są to istotne odstępstwa - wyjaśnia Elżbieta Dudzińska.

Innego zdania jest wójt Krzysztof Brzeziński, który postanowił o odwołaniu się od tej decyzji do inspektoratu wojewódzkiego. "Gmina Puławy (...) złożyła stosowne odwołanie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie. Zawiera ono szereg merytorycznych argumentów, jak również odmienną od ustaleń kontroli opinię sporządzoną przez geodetę (...), który na zlecenie firmy budującej świetlicę dokonywał wytyczenia lokalizacji budynku na działce” - napisał w oświadczeniu wójt.

Sprawa czeka na swoją kolej w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. - Nie jest jeszcze rozpoznana, odwołanie trafiło do nas 13 stycznia, a mamy miesiąc na wydanie postanowienia - mówi Teresa Siemkowicz z WINB.

O tym, czy gmina Puławy będzie musiała płacić karę i zastosować się do postanowień wydanych przez powiatowego inspektora nadzoru przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.
  Edytuj ten wpis
urząd nasz pan
M
EMERYTKA
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

urząd nasz pan
urząd nasz pan (4 lutego 2015 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przyjdzie ludziskom świetlicę rozwalić jak temu facetowi z Bronowic chałupę.

Rozwiń
M
M (2 lutego 2015 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisze to jedna góra 2 osoby i naprawdę myślicie ze nikt sie nie kapnie? Szkoda mi Was xd tak samo jak przegranej pani s która bedzie przez 4 lata robiła koło pióra. Ona sie przecież na wszystkim zna. Najbardziej chyba na wkuwaniu wenflonu
Rozwiń
EMERYTKA
EMERYTKA (2 lutego 2015 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ZOSTAWCIE WÓJTA JUŻ W SPOKOJU! PRZEZ WAS AŻ BRODA MU SIĘ TRZĘSIE!! TO JEST BARDZO DOBRY CZŁOWIEK, A ŻE SIĘ NIE ZNA TO CO? PRACOWNICY GO TAK WROBILI!! A ON IM TAK UFA!

Rozwiń
ciekawe bardzo
ciekawe bardzo (2 lutego 2015 o 11:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe ile jeszcze ludzie dadzą się tak oszukiwać?

Oszukiwać to by się dawali gdyby wybrali kogo innego na wójta który przez kilka lat piastując wysokie stanowisko w ministerstwie dla gminy nie zrobił NIC, "bo nikt o to nie prosił".

Rozwiń
miszcz
miszcz (2 lutego 2015 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A niby taki uczciwy???? To czemu oszukał mieszkańców??

Otwarcie to nie jest oddanie. Amen

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!