Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

18 marca 2010 r.
17:17
Edytuj ten wpis

Puławscy bezdomni w roli gazeciarzy

0 9 A A

Bezdomni podopieczni schroniska Brata Alberta w Puławach postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zarobić na siebie. Będą sprzedawać magazyn uliczny "Wspak”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsi kolporterzy, ubrani w charakterystyczne zielone kamizelki, pojawili się już na ulicach. Oferują czasopismo WSPAK. Można w nim przeczytać interesujące reportaże o człowieku, środowisku i otaczającym nas świecie. Cena – 5 zł. Połowa zysków ze sprzedaży trafi do kieszeni gazeciarzy.

– To nie jest wielki majątek dla kogoś, kto ma regularne dochody, dom i rodzinę. Dla bezdomnych to naprawdę dużo i wystarcza na dobry początek. Panowie kolporterzy mają bardzo dużo szczerych chęci, dlatego proszę mieszkańców Puław: Okażcie im wsparcie – apeluje Jacek Bogusz, wolontariusz Fundacji Satoris.

Mężczyźni na co dzień są podopiecznymi puławskiego schroniska Brata Alberta. – Chętnie zgłaszają się do każdej pracy. Wśród osób dotkniętych bezdomnością bardzo wielu chce zmienić swoją sytuację. Samemu zarobić na własne potrzeby. Staramy się im pomóc – mówi Jacek Bogusz, koordynator akcji "Wspak” w Puławach.

Czasopismo jest projektem ogólnopolskiej Akcji Przedsiębiorczej Filantropii "Wspak”. Realizują ją dwie fundacje: Satoris i Fabryka Utu przy współudziale Stowarzyszenia OZON. "Wspak” dotychczas kolportowano w Warszawie i okresowo w Toruniu. Dzięki inicjatywie samych bezdomnych akcja zawitała do Puław.

– Pierwsze próby sprzedaży nie były powalające. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo – uśmiecha się pan Arek, jeden z podopiecznych puławskiego Stowarzyszenia im. Brata Alberta.
– Są pewne trudności, ponieważ dla mieszkańców Puław inicjatywa jest czymś nowym, więc o sukcesie nie możemy jeszcze mówić, ale wszystko przed nami – dodaje Bogusz.

Gazeciarze nie zniechęcają się jednak przeciwnościami. W najbliższą sobotę będą kolportować swoją gazetę na terenie puławskiej Galerii Zielonej. – Okazuje się, że pomysł spotyka się z dużą przychylnością puławskich firm – cieszy się Bogusz.

– Spotkałem tych panów na ulicy. Nie wiedziałem co to za akcja, ale teraz wezmę w niej udział. Bardzo często narzekamy, że jest nam źle, ale są przecież ludzie, którym powodzi się jeszcze gorzej. Nie zawsze z ich winy – mówi pan Tadeusz, rencista z Puław.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rogerxy / 27 lipca 2010 o 23:19
Trzeba pomagać tym ludziom, najłatwiej było ich wykluczyć ze społeczeństwa.
Avatar
czarny40 / 24 marca 2010 o 09:00
Natas to totalny ignorant!!!!!! Nie ma mozliwosci sprzedaży 10 gazet po 5 zł w ciągu godziny na ulicy, wiem bo sam jestem handlowcem i to ponoć jednym z najlepszych.Ludzie na ulicy są nie ufni i nie skorzy do choćby wysłuchania człowieka.Możliwosci bezdomnych oceniam na na ok 10 - 15 szt ale dziennie na osobę a wiec dniówka od 25 do max 37,50 ,chociaż 25 zł bardziej prawdopodobne.Natasowi proponuję nabycie wiedzy w dziedzinie psychologii oraz socjologii, wtedy dowie się że człowiek ma naturalny opór na sugestie, stąd powstaje tyle tricków opór ten próbujących pokonać.Tak to wychodzi na tępaka, i powinien wstydzić się wypisywać takie bzdurne komentarze.
Natas to totalny ignorant!!!!!! Nie ma mozliwosci sprzedaży 10 gazet po 5 zł w ciągu godziny na ulicy, wiem bo sam jestem handlowcem i to ponoć jednym z najlepszych.Ludzie na ulicy są nie ufni i nie skorzy do choćby wysłuchania człowieka.Możliwosci bezdomnych oceniam na na ok 10 - 15 szt ale dziennie na osobę a wiec dniówka od 25 do max 37,50 ,chociaż 25 zł bardziej prawdopodobne.Natasowi proponuję nabycie wiedzy w dziedzinie psychologii oraz socjologii, wtedy dowie się że człowiek ma naturalny opór na sugestie, stąd ... rozwiń
Avatar
zuziaa / 21 marca 2010 o 17:39
Suuper pomysl;) widac ze ludzie maja checi do pracy. Gazwtke napewno kupie jak ich spodkam Pozdrawiam gazeciarzy
Avatar
NaTaS / 19 marca 2010 o 10:52
Nie no panowie/panie....bezdomny to nie znaczy ze pijak....nie można tak od razu oceniać ludzi.
Skoro oni wzięli się za robotę, mają chęci....widocznie mają dość już takiego życia i chcą coś zmienić.
Od czegoś trzeba zacząć a jak ktoś im dał szanse to bardzo dobrze. Może więcej bezdomnych weźmie z nich przykład...ważne że coś robią!!!
Avatar
Puławiak / 19 marca 2010 o 10:12
MIS - ty bęcwale. Załamałeś/aś mnie. Pewnie masz dach nad głową, pracę której nie lubisz albo nie doceniasz. A inni nie mają nic. Pewnie nie potrafisz wczuc sie w niedole innego człowieka. To twoje przeliczanie jest żenujące. Składam kondolencje twoim rodzicom, że nie dali rady wychowac cie na wrażliwą osobę. Niestety takich trolli jak ty jest wiecej, dlatego ten swiat jest jaki jest.
Pozdrawiam panów Gazeciarzy. Kupię z pewnością. Nie poddawajcie się. Warto coś robic, a nie narzekac. JEstem z wami i trzymam kciuki.
Avatar
MIS / 19 marca 2010 o 08:31
2,5 zł za gazetę trafia do kieszeni gazeciarza. Sprzeda 10 egzemplarzy w godzinę, 100 egz. przez cały dzień i ma niezłą dnióweczkę. Zapisuję się do bezdomnych! Ciekawe tylko, czy z takim szmalem będą mogli ustać na nogach.
Avatar
NaTaS / 19 marca 2010 o 07:59
Ja również to popieram. Bardzo dobry pomysł. W tym przypadku bardzo chętnie kupię tą gazetkę jak ich tylko spotkam - 5 zł to nie majątek dla osoby o stałych dochodach a jeśli ludzie mają chęci do pracy i ciekawe pomysły to dlaczego im nie pomóc. Gdyby więcej takich ludzi wzięło przykład z tych dwóch panów to wyglądało by to dużo lepiej niż to co możemy spotkać pod np kauflandem - wieczne zaczepianie ludzi aby im dać fajkę czy złotówkę, lub łażenie za człowiekiem aż im się odda wózek do odprowadzenia - ehhhhh.....
Avatar
VIP / 18 marca 2010 o 21:26
Brawo Panowie. Mam dla Was znacznie większy szacunek niż do państwa K. Tak trzymać, bo napewno jest to o niebo lepsze niz żebractwo.
Avatar
~Maryna~ / 18 marca 2010 o 20:29
Bardzo dobry pomył
Jestem z wami !!!
Avatar
Rogerxy / 27 lipca 2010 o 23:19
Trzeba pomagać tym ludziom, najłatwiej było ich wykluczyć ze społeczeństwa.
Avatar
czarny40 / 24 marca 2010 o 09:00
Natas to totalny ignorant!!!!!! Nie ma mozliwosci sprzedaży 10 gazet po 5 zł w ciągu godziny na ulicy, wiem bo sam jestem handlowcem i to ponoć jednym z najlepszych.Ludzie na ulicy są nie ufni i nie skorzy do choćby wysłuchania człowieka.Możliwosci bezdomnych oceniam na na ok 10 - 15 szt ale dziennie na osobę a wiec dniówka od 25 do max 37,50 ,chociaż 25 zł bardziej prawdopodobne.Natasowi proponuję nabycie wiedzy w dziedzinie psychologii oraz socjologii, wtedy dowie się że człowiek ma naturalny opór na sugestie, stąd powstaje tyle tricków opór ten próbujących pokonać.Tak to wychodzi na tępaka, i powinien wstydzić się wypisywać takie bzdurne komentarze.
Natas to totalny ignorant!!!!!! Nie ma mozliwosci sprzedaży 10 gazet po 5 zł w ciągu godziny na ulicy, wiem bo sam jestem handlowcem i to ponoć jednym z najlepszych.Ludzie na ulicy są nie ufni i nie skorzy do choćby wysłuchania człowieka.Możliwosci bezdomnych oceniam na na ok 10 - 15 szt ale dziennie na osobę a wiec dniówka od 25 do max 37,50 ,chociaż 25 zł bardziej prawdopodobne.Natasowi proponuję nabycie wiedzy w dziedzinie psychologii oraz socjologii, wtedy dowie się że człowiek ma naturalny opór na sugestie, stąd ... rozwiń
Avatar
zuziaa / 21 marca 2010 o 17:39
Suuper pomysl;) widac ze ludzie maja checi do pracy. Gazwtke napewno kupie jak ich spodkam Pozdrawiam gazeciarzy
Avatar
NaTaS / 19 marca 2010 o 10:52
Nie no panowie/panie....bezdomny to nie znaczy ze pijak....nie można tak od razu oceniać ludzi.
Skoro oni wzięli się za robotę, mają chęci....widocznie mają dość już takiego życia i chcą coś zmienić.
Od czegoś trzeba zacząć a jak ktoś im dał szanse to bardzo dobrze. Może więcej bezdomnych weźmie z nich przykład...ważne że coś robią!!!
Avatar
Puławiak / 19 marca 2010 o 10:12
MIS - ty bęcwale. Załamałeś/aś mnie. Pewnie masz dach nad głową, pracę której nie lubisz albo nie doceniasz. A inni nie mają nic. Pewnie nie potrafisz wczuc sie w niedole innego człowieka. To twoje przeliczanie jest żenujące. Składam kondolencje twoim rodzicom, że nie dali rady wychowac cie na wrażliwą osobę. Niestety takich trolli jak ty jest wiecej, dlatego ten swiat jest jaki jest.
Pozdrawiam panów Gazeciarzy. Kupię z pewnością. Nie poddawajcie się. Warto coś robic, a nie narzekac. JEstem z wami i trzymam kciuki.
Avatar
MIS / 19 marca 2010 o 08:31
2,5 zł za gazetę trafia do kieszeni gazeciarza. Sprzeda 10 egzemplarzy w godzinę, 100 egz. przez cały dzień i ma niezłą dnióweczkę. Zapisuję się do bezdomnych! Ciekawe tylko, czy z takim szmalem będą mogli ustać na nogach.
Avatar
NaTaS / 19 marca 2010 o 07:59
Ja również to popieram. Bardzo dobry pomysł. W tym przypadku bardzo chętnie kupię tą gazetkę jak ich tylko spotkam - 5 zł to nie majątek dla osoby o stałych dochodach a jeśli ludzie mają chęci do pracy i ciekawe pomysły to dlaczego im nie pomóc. Gdyby więcej takich ludzi wzięło przykład z tych dwóch panów to wyglądało by to dużo lepiej niż to co możemy spotkać pod np kauflandem - wieczne zaczepianie ludzi aby im dać fajkę czy złotówkę, lub łażenie za człowiekiem aż im się odda wózek do odprowadzenia - ehhhhh.....
Avatar
VIP / 18 marca 2010 o 21:26
Brawo Panowie. Mam dla Was znacznie większy szacunek niż do państwa K. Tak trzymać, bo napewno jest to o niebo lepsze niz żebractwo.
Avatar
~Maryna~ / 18 marca 2010 o 20:29
Bardzo dobry pomył
Jestem z wami !!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!