niedziela, 25 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Bliżej do przebudowy ul. Norwida


Obecnie wyjeżdżający z ulicy Norwida w kierunku Lubelskiej mogą skręcać tylko w prawo. Po zmianach nowy odcinek zaprowadzi nas bezpośrednio do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego (fot. Radosław Szczęch)
Obecnie wyjeżdżający z ulicy Norwida w kierunku Lubelskiej mogą skręcać tylko w prawo. Po zmianach nowy odcinek zaprowadzi nas bezpośrednio do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego (fot. Radosław Szczęch)

Jest zgoda na zajęcie działek pod przebudowę ulicy Norwida w Puławach. Inwestycja będzie prowadzona zgodnie z tak zwaną spec-ustawą. Jej szacunkowy koszt to około 5 milionów złotych.

Władze miasta Puławy przymierzają się do przebudowy części ulicy Norwida. Prawdopodobnie już w przyszłym roku pojawi się tam nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa. Poszerzony zostanie także odcinek w stronę II LO im. KEN, przy którym znajdą się nowe miejsca parkingowe. Najważniejszym elementem tej inwestycji będzie nowe skrzyżowanie. Po zakończeniu prac, ulicą Norwida pojedziemy prosto w kierunku ulicy Grota-Roweckiego, co znacznie usprawni komunikację w tej części miasta.

Pierwszym krokiem w kierunku przebudowy było przygotowanie dokumentacji, ale warunkiem dalszych prac jest uporządkowanie spraw własnościowych. Nowy przebieg ulicy wymaga wykupienia wielu działek, m.in. od wspólnot mieszkaniowych. Teren, o który chodzi, należy do kilkuset właścicieli – udziałowców gruntów. Żeby ominąć konieczność spisywania ogromnej ilości aktów notarialnych także z osobami, których część od dawna nie mieszka w Puławach, Zarząd Inwestycji Miejskich zwrócił się starosty puławskiego o pozwolenie na skorzystanie z tak zwanej spec-ustawy drogowej.

– Dzięki temu będziemy mogli zająć wszystkie potrzebne działki pod tę inwestycję, a ich właściciele otrzymają odszkodowania, których wysokość zostanie ustalona w trakcie wyceny – wyjaśnia Krzysztof Szczepański, dyrektor ZIM w Puławach.

Starosta Witold Popiołek wyraził już zgodę na skorzystanie z tej specjalnej ustawy. Wydana na początku października decyzja jest jednocześnie pozwoleniem na budowę. Teraz wystarczy tylko zabezpieczenie środków na ten cel w przyszłorocznym budżecie i będzie można ogłosić przetarg.
Na razie nie wiadomo jeszcze, czy władze wpiszą to zadanie do projektu budżetu. Prace nad nim powinny zakończyć się w połowie listopada.

Czytaj więcej o: inwestycje drogi Puławy
Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 października 2015 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie 5 baniek za skrzyżowanie tylko za cały odcinek drogi, razem z odwodnieniem, instalacjami, nowymi zatokami parkingowymi, poszerzeniem przy szkole i nową nawierzchnią
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2015 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...ale 5 000 000 za skrzyżowanie? Strasznie duzo kasy. Aż się wierzyć nie chce, że tyle to kosztuje.

Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2015 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powiem krótko: WRESZCIE !
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2015 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie jest ważne to co się mówi, tylko to co można zrobić. Kto siedzi w biznesie drogowym wie, jak skomplikowane mogą być sprawy własnościowe. A gmina na nie swoim robić nie może.
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2015 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od lat o tym się mówi. Ile było projektów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!