Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 listopada 2012 r.
12:20
Edytuj ten wpis

Puławy: Burzliwa sesja. Zabrakło dyskusji o szpitalu

0 3 A A
Na sesji pojawiły się transparenty. (Daniel Krawczyk)
Na sesji pojawiły się transparenty. (Daniel Krawczyk)

"Personel źle opłacany - jest sfrustrowany!” i"Syty głodnego nigdy nie zrozumie!”. Takie transparenty pojawiły się na sesji powiatu. Dyskusji na temat szpitala nie było. - Nie chcę tutaj hydeparku - stwierdził przewodniczący.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po wystąpieniu Jana Krysy, zastępcy dyrektora szpitala, który szczegółowo omówił spotkania negocjacyjne wraz z propozycjami rozwiązania konfliktu, głos zabrała Lidia Twardowska w imieniu związków zawodowych. Kiedy kolejni radni zgłosili chęć zadawania pytań, przewodniczący rady powiatu kategorycznie odmówił.

- Pięć godzin rozmawialiśmy o problemach w szpitalu w czasie sesji nadzwyczajnej - mówił Wojciech Kuba, który nie pozwolił na dalszą dyskusję i przeszedł do realizacji kolejnych punktów obrad.

Zdenerwowani pracownicy szpitala, radna Lidia Twardowska i Krzysztof Zawadzki postanowili opuścić salę obrad.

- To co robimy? - pytały pielęgniarki. - Zostajemy. Myślę, że tylko przy pomocy mediów, możemy się przedostać dalej - kwitował radny Zawadzki.

- Nie możemy mówić, ale mamy napisane to, co chcieliśmy powiedzieć - stwierdziła krótko po naradzie Lidia Twardowska.

Wtedy grupa pracowników szpitala wraz z radnymi wrócili z dwoma transparentami o treści: "Personel źle opłacany - jest sfrustrowany!” oraz "Syty głodnego nigdy nie zrozumie!”.

Przewodniczący Wojciech Kuba, zapytany po sesji, dlaczego nie umożliwił dyskusji w punkcie dotyczącym puławskiego szpitala, stwierdził, że nie przyniosłaby ona żadnego rezultatu.

- Ja nie chcę tutaj hydeparku, bo wtedy nasza praca traci sens - podsumował.

Konflikt w puławskim szpitalu nadal pozostaje bez rozwiązania. Pracownicy od dwóch miesięcy domagają się podwyżek płac.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olo / 30 listopada 2012 o 07:27
A co do starosty to jakaś pomyłka, że szpital mi podlega. Szpital powinien sam zarządzać swoją kasą. Jak chcecie aby było dobrze jeśli jakiś dziadek z PSLu tym w pewnym stopniu kieruje, bo jemu szpitak podlega... przecież tym powinien zarządzać menedżer, który potrafi wyprowadzić ten interes na prostą w kontekście przychody-koszty,

Przecież to tak, jak gdyby otworzyć sklep, który podlega staroście, który siedzi w starostwie i zna problemy sklepu tylko z internetu i jakichś opowieści. Tu trzeba zarządzać, załatwiać, latać koło tego interesu aby się kręci, towar zamaiać, itp.... tak się nie da. To chory układ.

Tylko prywatna służba zdrowia załatwi temat. Innej drogi nie ma. Możecie gadać, gadać, gadać a i tak nic z tego nie wyjdzie.
A co do starosty to jakaś pomyłka, że szpital mi podlega. Szpital powinien sam zarządzać swoją kasą. Jak chcecie aby było dobrze jeśli jakiś dziadek z PSLu tym w pewnym stopniu kieruje, bo jemu szpitak podlega... przecież tym powinien zarządzać menedżer, który potrafi wyprowadzić ten interes na prostą w kontekście przychody-koszty,

Przecież to tak, jak gdyby otworzyć sklep, który podlega staroście, który siedzi w starostwie i zna problemy sklepu tylko z internetu i jakichś opowieści. Tu trzeba zarządzać, załatwiać, latać koło te... rozwiń
Avatar
olo / 30 listopada 2012 o 07:18
Płace w szpitalach zawsze będą hujowe dopóki nie wprowadzi się prywatnej służby zdrowia, gdyż na państwowym zawsze są tacy co kradną. W tym przypadku chodzi o złodziei z NFZ i układ, który płaci dyrektorom dziesiątki tysięcy pensji... a oni i tak jeszcze dorabiają w prywatnych gabinetach po pracy na państwowym wikcie. A potem nikt nie wie jak to jest, że na zdrowie ni ma kasy...
Avatar
ASA / 29 listopada 2012 o 13:42
Szanowni Państwo, sytuacja szpitala w Puławach trawa od dłuzszego czasu, szpital podlega Staroście a tu rządzi starzec z PSL i podobnie jak PSLowski Zarząd Województwa, "nie wiem", nie chce, nie potrafi załatwić problemu. Uciekają od dyskusji, nie odpowiadają na pytania, czasem podzielą się jakimś absurdalnym pomysłem!!! Co będzie jak te szpitale upadną??? Czasami obserwuje jak miota się Pani dyrektor z Puław, z jednej strony udało się jej powstrzymać wzrost zadłużenia które i tak sięga chyba 50 mil, z drugiej ma na głowie personel niskoopłacany i to najgorsze z trzeciej strony radę powiatu i Starostę którzy nie widzą problemu, nie podejmują tematu, UCIEKAJĄ , CZYLI JAK WSZYSCY Z PSLU ABY DO KOLEJNYCH WYBORÓW !!!!
Szanowni Państwo, sytuacja szpitala w Puławach trawa od dłuzszego czasu, szpital podlega Staroście a tu rządzi starzec z PSL i podobnie jak PSLowski Zarząd Województwa, "nie wiem", nie chce, nie potrafi załatwić problemu. Uciekają od dyskusji, nie odpowiadają na pytania, czasem podzielą się jakimś absurdalnym pomysłem!!! Co będzie jak te szpitale upadną??? Czasami obserwuje jak miota się Pani dyrektor z Puław, z jednej strony udało się jej powstrzymać wzrost zadłużenia które i tak sięga chyba 50 mil, z drugiej ma na g... rozwiń
Avatar
olo / 30 listopada 2012 o 07:27
A co do starosty to jakaś pomyłka, że szpital mi podlega. Szpital powinien sam zarządzać swoją kasą. Jak chcecie aby było dobrze jeśli jakiś dziadek z PSLu tym w pewnym stopniu kieruje, bo jemu szpitak podlega... przecież tym powinien zarządzać menedżer, który potrafi wyprowadzić ten interes na prostą w kontekście przychody-koszty,

Przecież to tak, jak gdyby otworzyć sklep, który podlega staroście, który siedzi w starostwie i zna problemy sklepu tylko z internetu i jakichś opowieści. Tu trzeba zarządzać, załatwiać, latać koło tego interesu aby się kręci, towar zamaiać, itp.... tak się nie da. To chory układ.

Tylko prywatna służba zdrowia załatwi temat. Innej drogi nie ma. Możecie gadać, gadać, gadać a i tak nic z tego nie wyjdzie.
A co do starosty to jakaś pomyłka, że szpital mi podlega. Szpital powinien sam zarządzać swoją kasą. Jak chcecie aby było dobrze jeśli jakiś dziadek z PSLu tym w pewnym stopniu kieruje, bo jemu szpitak podlega... przecież tym powinien zarządzać menedżer, który potrafi wyprowadzić ten interes na prostą w kontekście przychody-koszty,

Przecież to tak, jak gdyby otworzyć sklep, który podlega staroście, który siedzi w starostwie i zna problemy sklepu tylko z internetu i jakichś opowieści. Tu trzeba zarządzać, załatwiać, latać koło te... rozwiń
Avatar
olo / 30 listopada 2012 o 07:18
Płace w szpitalach zawsze będą hujowe dopóki nie wprowadzi się prywatnej służby zdrowia, gdyż na państwowym zawsze są tacy co kradną. W tym przypadku chodzi o złodziei z NFZ i układ, który płaci dyrektorom dziesiątki tysięcy pensji... a oni i tak jeszcze dorabiają w prywatnych gabinetach po pracy na państwowym wikcie. A potem nikt nie wie jak to jest, że na zdrowie ni ma kasy...
Avatar
ASA / 29 listopada 2012 o 13:42
Szanowni Państwo, sytuacja szpitala w Puławach trawa od dłuzszego czasu, szpital podlega Staroście a tu rządzi starzec z PSL i podobnie jak PSLowski Zarząd Województwa, "nie wiem", nie chce, nie potrafi załatwić problemu. Uciekają od dyskusji, nie odpowiadają na pytania, czasem podzielą się jakimś absurdalnym pomysłem!!! Co będzie jak te szpitale upadną??? Czasami obserwuje jak miota się Pani dyrektor z Puław, z jednej strony udało się jej powstrzymać wzrost zadłużenia które i tak sięga chyba 50 mil, z drugiej ma na głowie personel niskoopłacany i to najgorsze z trzeciej strony radę powiatu i Starostę którzy nie widzą problemu, nie podejmują tematu, UCIEKAJĄ , CZYLI JAK WSZYSCY Z PSLU ABY DO KOLEJNYCH WYBORÓW !!!!
Szanowni Państwo, sytuacja szpitala w Puławach trawa od dłuzszego czasu, szpital podlega Staroście a tu rządzi starzec z PSL i podobnie jak PSLowski Zarząd Województwa, "nie wiem", nie chce, nie potrafi załatwić problemu. Uciekają od dyskusji, nie odpowiadają na pytania, czasem podzielą się jakimś absurdalnym pomysłem!!! Co będzie jak te szpitale upadną??? Czasami obserwuje jak miota się Pani dyrektor z Puław, z jednej strony udało się jej powstrzymać wzrost zadłużenia które i tak sięga chyba 50 mil, z drugiej ma na g... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 0 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 0 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 2

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 2

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 2

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 5

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 7

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 1

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010