czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy. Było głosowanie, a teraz jest długie czekanie

Dodano: 14 listopada 2015, 19:53
Autor: rs

Komisja wyborcza ds. budżetu obywatelskiego złożyła wniosek o kolejne przesunięcie terminu publikacji jego wyników. Poznamy je po zakończeniu trwającego od października śledztwa.

Na inwestycje budżetu obywatelskiego w przyszłym roku zabezpieczono 2 miliony złotych. Od głosowania na poszczególne jego projekty niedługo miną dwa miesiące, a mieszkańcy Puław nadal czekają na informacje o tym, które zgłoszone przez nich zadania otrzymają pieniądze. Za opóźnienia odpowiadają oszuści, którzy kradnąc dane osobowe podszyli się pod grupę puławian i zagłosowali za nich. Śledztwo w tej sprawie prowadzi puławska policja, a jego zakończenie spodziewane jest w połowie listopada. Dopiero po jego zakończeniu zbierze się komisja wyborcza, która posiadając informacje o wynikach postępowania, zdecyduje co dalej.

– Sądzę, że śledztwo może zakończyć się w tym, lub w przyszłym tygodniu. Zdecydowaliśmy, że wyniki głosowania w sprawie budżetu obywatelskiego podamy do publicznej wiadomości po jego zakończeniu. Dopiero wtedy, mając te informacje, wypracujemy rozwiązanie – mówi Zofia Bojarska, przewodnicząca komisji wyborczej.

Na razie, dopóki członkowie komisji nie mają przed sobą wyników śledztwa, nikt nie chce się wypowiadać na temat możliwych scenariuszy. Postępowanie w sprawie nieprawidłowości wykrytych podczas głosowania internetowego prawdopodobnie zostanie umorzone.

Gość
Gość
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 listopada 2015 o 16:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śledztwo w sprawie budżetu obywatelskiego umorzono.Teraz tylko czekać kiedy komisja poda do publicznej wiadomości termin następnego głosowania.
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2015 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pewnie pisiory oddział zakaźny niż skatepark wolą, ale jak to przemycić skoro przestępstwo popełnione. Co zwycięźy prawo czy sprawiedliwość?
Rozwiń
Gość
Gość (15 listopada 2015 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tu musi być tzw drugie dno skoro miasto nie podejmuje tak długo decyzji. Może chcą "uwalic" jakiś projekt.
Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 22:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Podobno podejrzane głosy pochodziły z dwóch komputerów - wystarczy nie brać ich pod uwagę i podać wyniki. A policja niech swoje robi i wskaże "cwanych mieszkańców" - zwłaszcza kościołowi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!