piątek, 19 stycznia 2018 r.

Puławy

Puławy: Chcą zaprojektować błonia na nowo

Dodano: 13 maja 2017, 16:09

Błonia w Puławach
Błonia w Puławach

Pięć firm chce tworzyć nowe błonia przy ul. Kaniowczyków w Puławach. Najtańszą złożyła puławska pracownia „Pejzaże”.

W przetargu wpłynęło pięć ofert, których ceny zaczynają się od 95, a kończą na 233 tys. złotych. Dwie najtańsze złożyły: Pracownia Architektury Krajobrazu Anny Jesiołowskiej-Sadury z Puław (95 tys.zł) oraz warszawska Grima Architektura i Krajobraz (98 tys. zł). Trzecia jest oferta firmy Landmark, która przygotowała ostatnią koncepcję zagospodarowania błoni (147 tys. złotych). Jeszcze więcej za przygotowanie projektu zażyczyło sobie warszawskie konsorcjum dwóch firm o tej samej nazwie „Studium” (153 tys.) oraz krakowska pracownia PPA (233 tys. zł).

Ogólny zarys tego, jak po przebudowie mają wyglądać puławskie błonia, jest już znany. Oprócz zieleni na miejscu powstać mają nowe ścieżki, ławki, place zabaw, miejsca parkingowe, a głównym założeniem ma być duże, zielone, półokrągłe wzniesienie będące formą naturalnego amfiteatru. Tego rodzaju koncepcja będzie punktem wyjścia dla przyszłych projektantów, którzy na podstawie gotowych rozwiązań będą mieli za zadanie przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej i kosztorysowej.

Pewne zmiany będą jednak nieuniknione, a to dlatego, że poprzednie założenie było przygotowywane z myślą o pozyskaniu dofinansowania zewnętrznego. Pieniędzy nie udało się jednak zdobyć, więc w tym roku projektanci do zadania będą mogli podejść w sposób bardziej swobodny.

Niestety, samo przygotowanie projektu nie oznacza jeszcze, że w przyszłym roku ruszą prace. Władze Puław nadal liczą na to, że na tę inwestycję będzie można pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. Ponadto w ratuszu priorytetem są dwa inne poważne przedsięwzięcia, czyli przebudowa Puławskiego Ośrodka Kultury i budowa nowej hali. Projekt błoni powstać jednak musi, bo tego życzyli sobie mieszkańcy, którzy zagłosowali za tym zadaniem w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Ci, którzy poparli tę inicjatywę, liczą teraz na to, że dokumentacja za 100 tys. zł będzie właściwie wykorzystana.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 maja 2017 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To zasługa tej stonki tego szkodnika jakim jest pisowska rada rada obłudy i beznadzieji nie będzie niczego
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2017 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najtańsza oferta, czyli znowu brak pomysłu na zagospodarowanie i zapewne kolejna makulatura do kosza. Ile już takich było? Czy prezydent nie wyciąga wniosków z przeszłości? Przecież ma ją tak bogatą, a teraz jeszcze tyle merytorycznego wsparcia wśród najbliższych współpracowników! Więc - po co????
Rozwiń
Gość
Gość (16 maja 2017 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech oni tam już nic nie zmieniają. Ostatnio w Puławach wszystkie zmiany to zmiany na gorsze.
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2017 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z lądowiskiem? A w ogóle to ile razy tą koncepcje opracowują? Ktoś wziął z budżetu obywatelskiego 100 tys za to, że posiedział trochę przy programie komputerowym i nic z tego nie będzie, a teraz na projekt trzeba kolejne 100 tys? coś to grubą nitką szyte!
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2017 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkie projekty duzych inwestycji miejskich w Pulawach są robione wedlug jednego schematu. Najpierw robi sie koncepcję architektoniczną o wartości poniżej progu stosowania ustawy prawo zamówień publicznych. Odbywa sie to według przyjetej przez UM wewnętrznej procedury na podstawie ktorych zapytania o oferty kierowane są do wybranych przez UM pracowni a zwycięzcą z architektury reguły zostaje Pracownia Marka.Z zieleni to Junko Słowik z firmy Landmark . Jak obowiązywać zaczynają reguły rynkowe czyli urzędnicy miejscy muszą ogłosić przetarg, to juz pani Junko Słowik przegrywa bo wystawia jedno z wyższych stawek? Ja sie pytam dlaczego Marka i Landmark robia prawie wszystkie koncepcje i opracowania bezprzetargowe?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!