Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2015 r.
15:27

Puławy. Dyrektor szpitala ma wsparcie radnych. Ruszyły zwolnienia

0 53 A A
Piotr Rybak, dyrektor szpitala w Puławach na wczorajszej sesji rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)
Piotr Rybak, dyrektor szpitala w Puławach na wczorajszej sesji rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)

Radni powiatowi zgodzili się na program naprawczy zaproponowany przez nowego dyrektora szpitala. A to oznacza zwolnienia pracowników i łączenie oddziałów w SPZOZ.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już dawno sesja rady powiatu nie wzbudziła tak dużych emocji i nie zgromadziła tak dużej ilości zainteresowanych. W środę dyrektor szpitala Piotr Rybak zaprezentował stan finansów zakładu oraz proponowane środki zaradcze. Według niego w szpitalu jest źle, a może być jeszcze gorzej.

– Nasi wierzyciele tracą cierpliwość. Część z nich poszła do sądu. Staram się o kredyt, żeby ich spłacić. To jednak nie rozwiąże problemu, bo cały czas zadłużamy się średnio o ponad milion złotych miesięcznie. Moim zadaniem jest to zatrzymać, a rozwiązaniem jest obniżenie kosztów – przekonywał Piotr Rybak. – Dwa problemy musimy rozwiązać natychmiast, jest to spłata wymagalnych zobowiązań (22 mln zł) i zbilansowanie finansów. Jeśli tego nie zrobimy, utoniemy, szpital przestanie istnieć lub przejdzie w inne ręce – stwierdził dyrektor.

Propozycja dyrektora to m.in. łączenie szpitalnych oddziałów i zwolnienia pracowników.

Radni w sprawie programu byli podzieleni. – Ten plan nie pokazuje żadnej wizji, jest tylko programem zwolnień pisanym „do pożaru”, pod kredyt. Nie wiemy nawet tego, jakie będą proponowane koszty połączeń oddziałów – mówił radny Andrzej Mitruczuk.

Radna Lidia Twardowska, która należy do koalicyjnego klubu PiS, skupiła się na szukaniu winnych. – Stawiam zarzut poprzedniej dyrekcji SP ZOZ i zarządowi powiatu w jego 3/4 składu. To, co wydarzyło się w poprzedniej kadencji teraz ma swoje konsekwencje, a płacić będą za to pacjenci i pracownicy.

10 tysięcy podpisów w obronie

Punktem zapalnym programu naprawczego są redukcje składów osobowych karetek pogotowia. Dyrektor przekonuje, że dwóch ratowników w karetkach podstawowych to ilość wystarczająca, która sprawdziła się w innych miastach. Innego zdania są sami ratownicy, którzy w obronie swoich miejsc pracy oraz bezpieczeństwa pacjentów zebrali ponad 10 tysięcy podpisów.

– Ja tych państwa rozumiem, bo bronią swoich miejsc pracy. Redukcja składów nie wpłynie na bezpieczeństwo pacjentów. Do nagłych wypadków nadal będą jeździły karetki specjalistyczne z lekarzem na pokładzie i minimum trzyosobowym zespołem – mówił Piotr Rybak, który podkreślił, że bezpieczeństwo pacjentów powiatu jeszcze wzrośnie po wzięciu w leasing nowych karetek.

Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)
Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)

Koalicja PiS – PSL poparła dyrektora

Zarząd powiatu rozpatrywał trzy scenariusze. Pierwszy to zgoda na cięcia kosztów, które są szansą na ustabilizowanie finansów szpitala. Drugi to dalsze finansowanie zadłużenia z pieniędzy publicznych, a trzeci to przekształcenie SP ZOZ-u w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Dwie ostatnie możliwości zostały odrzucone, ale do realizacji pierwszego zarząd potrzebował formalnego poparcia ze strony rady. – Jeśli nie wydamy pozytywnej opinii w sprawie programu naprawczego, dyrektor prawdopodobnie złoży na ręce zarządu swoją dymisję. Proszę o podjęcie ryzyka – mówił Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu.

Ostatecznie za pozytywną opinią rady w sprawie programu zagłosowało trzynastu radnych, przy pięciu przeciw i czterech wstrzymujących się.

Zwolnienia ruszyły

To oznacza, że już niedługo szpitalnych oddziałów będzie mniej, posypią się także wypowiedzenia. Pracę już straciło dziesięciu ratowników, a na liście do zwolnienia są kolejni. Zmiany dotkną także część lekarzy, ordynatorów oraz innych pracowników SP ZOZ, nie wykluczając administracji. To ma doprowadzić do spadku tempa zadłużania się. Niestety, jak poinformował dyrektor, szans na wyższy kontrakt z NFZ na razie nie ma.

Zgodzili się na nowy kredyt

Podczas środowej sesji radni przyjęli uchwałę dotyczącą tzw. zmiany wierzycieli SP ZOZ. Jest to formalna zgoda na zawarcie kredytu, który zostanie wykorzystany na spłatę najpilniejszych, wymagalnych wierzytelności. Jak poinformował Piotr Rybak, uzyskał już zgodę na kredyt w wysokości 10 mln złotych. To ponad dwukrotnie mniej, niż potrzeba. Przeciwko tej uchwale zagłosowała tylko dwójka radnych: Paweł Gajek i Lidia Twardowska, którzy są również związkowcami w SP ZOZ.

Tak głosowali radni

Za programem zagłosowali: Bogdan Krześniak, Michał Godliński, Leszek Gorgol, Roman Krawczak, Zdzisław Wójciak, Janusz Wawerski, Danuta Smaga, Przemysław Pytlak, Witold Popiołek, Arkadiusz Małecki, Albin Zasada, Jan Ziomka, Marian Żaba.

Przeciwko byli: Paweł Gajek, Lidia Twardowska, Andrzej Mitruczuk, Maria Kłopotowska i Marcin Pisula.

Wstrzymali się od głosu: Zbigniew Kiełb, Grzegorz Kuna, Elżbieta Seredyn, Bożena Strzelecka.

Nieobecny: Wojciech Kuba.

Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)
Środowa sesja rady powiatu (fot. Radosław Szczęch)

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:25
Jeśli tak ma wyglądać zarządzanie dobrem materialnym aktualnej ekipy to gratuluje.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 10:22
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark szlag trafił, kolejny raz. No ale zmiana jest dobra. http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22789_fileot.pdf http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22788_fileot.jpg
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark s... rozwiń
Avatar
krzywe koło / 6 grudnia 2015 o 08:31

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Forum dotyczy PUŁAW!!!!Lublin 50km od Puław.

Avatar
Gruby / 5 grudnia 2015 o 22:51

Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok kampanii wyborczej do samorządu to (-) 2,7 mln zł. Rok ten obfitował w szpitalu wieloma kontrolami instytucji pt. NIK, CBA, ABW które były efektem działań wręcz posiadających charakter sabotażu,także ze strony pana SAKA i ówczesnych radnych opozycyjnych, czyli Pisu. Ze strony rady powiatu nie było także jakiejkolwiek zgody na przedstawiane ambitne plany naprawczo-rozwojowe dla szpitala. A co mamy w 2015 roku: rządzi w szpitalu PiS i znowu mamy katastrofę. Zaprezentowane dane finansowe i fakty dostępne w sieci, też na stronach starosty z lat 2007-2016.

Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok... rozwiń
Avatar
guest / 5 grudnia 2015 o 21:16

Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 09:57

A jakie to zasługi ma pani dyrektor zatrudniona przez ekipę PO-PSL, która karierę w szpitalu kończyła ze skróconym nazwiskiem. Chyba nie powiesz, że obecny gigantyczny dług wziął się w ciągu roku od zmiany koalicjanta.


Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:29

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:27

Radzie, staroście i dyrekcji to wszystko wisi, oni mają się dobrze. Tylko szkoda pacjentów którzy ucierpią na tym najbardziej. Tylko ci, którzy dzisiaj mają władzę w rękach nie pomyślą, że może kiedyś i oni będą PACJENTAMI.

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:25

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:15
Trupku szpitalny czy jak tam siebie nazywasz - weź koło i pierd... się w czoło.. Skoro twoim zdaniem nikt tu się nie leczy to skąd te nieustające kolejki??
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:25
Jeśli tak ma wyglądać zarządzanie dobrem materialnym aktualnej ekipy to gratuluje.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 10:22
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark szlag trafił, kolejny raz. No ale zmiana jest dobra. http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22789_fileot.pdf http://www.um.pulawy.pl/g2/2015_12/22788_fileot.jpg
No a miasto: rada i prezydent wsparli oszustwo dokonane przez SPZOZ i w budżecie obywatelskim przeszły projekty na których sfałszowano głosowanie, czyli te dotyczące przychodni na Kołłątaja i na Skłodowskej a pula przeznaczona na projekt ogólnomiejski zostanie przekazana dla SPZOZ "w związku z jego trudną sytuacją finansową" Pytanie brzmi dlaczego to mieszkańcy Puław z puli ich budżetu mają wspierać pisowskiego członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital i pisowskiego marnego dyrektora? Cóż żenujące działania i skatepark s... rozwiń
Avatar
krzywe koło / 6 grudnia 2015 o 08:31

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Forum dotyczy PUŁAW!!!!Lublin 50km od Puław.

Avatar
Gruby / 5 grudnia 2015 o 22:51

Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok kampanii wyborczej do samorządu to (-) 2,7 mln zł. Rok ten obfitował w szpitalu wieloma kontrolami instytucji pt. NIK, CBA, ABW które były efektem działań wręcz posiadających charakter sabotażu,także ze strony pana SAKA i ówczesnych radnych opozycyjnych, czyli Pisu. Ze strony rady powiatu nie było także jakiejkolwiek zgody na przedstawiane ambitne plany naprawczo-rozwojowe dla szpitala. A co mamy w 2015 roku: rządzi w szpitalu PiS i znowu mamy katastrofę. Zaprezentowane dane finansowe i fakty dostępne w sieci, też na stronach starosty z lat 2007-2016.

Panie SAK lub jego trollu fakt jest taki że pani Herda rozpoczęła swoje urzędowanie w styczniu 2011r. i otrzymała na starcie stratę za rok 2010 wynoszącą (-)10,5 mln zł, czyli to starosta PiS za ten minusik odpowiada. Za rok 2011 szpital miał już tylko (-)2,7 mln zł straty, w roku 2012 pani dyrektor mogła pochwalić się już zyskiem prawie 1 mln zł. Za kolejny rok czyli 2013 szpital miał niestety stratę 0,7 mln zł do czego przyczyniły się wyprotestowane okupacją gabinetu dyrektora podwyżki dla pielęgniarek. Rok 2014 czyli rok... rozwiń
Avatar
guest / 5 grudnia 2015 o 21:16

Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.


Obecny dług szpitala wynosi coś koło 50 milionów. Tylko w bieżącym roku straty szpitala sięgają 13 milionów. A SAK nie rządzi od 5 lat. I to nie kto inny jak SAK w poprzedniej kadencji publicznie mówił o tym, że pani o skróconym nazwisku doprowadzi szpital do katastrofy no i doprowadziła. Gadasz zatem wierutne bzdury. Trolli nie brakuje.

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2015 o 09:57

A jakie to zasługi ma pani dyrektor zatrudniona przez ekipę PO-PSL, która karierę w szpitalu kończyła ze skróconym nazwiskiem. Chyba nie powiesz, że obecny gigantyczny dług wziął się w ciągu roku od zmiany koalicjanta.


Jakby to zgrabnie ująć. Zadłużenie szpitala powstało w okresie kiedy rządy w powiecie, no i w szpitalu, sprawował PiS i jego bohaterski starosta Sławomir Kamiński, znany również pod skróconą nazwą SAK.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:29

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Czyli np. ze szpitali w Lublinie nikt nie wraca niedoleczony? 

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:27

Radzie, staroście i dyrekcji to wszystko wisi, oni mają się dobrze. Tylko szkoda pacjentów którzy ucierpią na tym najbardziej. Tylko ci, którzy dzisiaj mają władzę w rękach nie pomyślą, że może kiedyś i oni będą PACJENTAMI.

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

Hmm.. a podobno starosta czasem bywa pacjentem i korzysta z pogotowia z powodu dokuczających skutków niezwykle rzadkiej w naszym cudownym kraju dolegliwości tropikalnej.. ale to tylko podobno.. tak słyszałem jak po mszy babki pod kościołem na górce się rozmawiały..

rozwiń
Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:25

Bo chory niedoleczony wraca.To tak jak niedokładnie załatana dziura np.w kole.

Avatar
Gość / 4 grudnia 2015 o 23:15
Trupku szpitalny czy jak tam siebie nazywasz - weź koło i pierd... się w czoło.. Skoro twoim zdaniem nikt tu się nie leczy to skąd te nieustające kolejki??
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 0

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 20 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 17

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 47 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 103 24

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.