Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2016 r.
14:16

Puławy: Krytykowała zwolnienia w szpitalu, pokazali jej nowe miejsce

2 15 A A
– Ja nie mam żadnego problemu z tym, żeby zasiadać w innym miejscu, ale nie spodziewałam się, że zostanę potraktowana w tak przedmiotowy sposób - mówi radna Lidia Twardowska (fot. Radosław Szczęch / archiwum)
– Ja nie mam żadnego problemu z tym, żeby zasiadać w innym miejscu, ale nie spodziewałam się, że zostanę potraktowana w tak przedmiotowy sposób - mówi radna Lidia Twardowska (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Nie spodziewałam się, że zostanę potraktowana w tak przedmiotowy sposób – mówi radna powiatowa Lidia Twardowska. – To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że decyzja o opuszczeniu PiS była słuszna – dodaje.

Na to, że klub PiS w powiecie puławskim czeka rozłam zanosiło się od wielu miesięcy. Radna Lidia Twardowska na co dzień pracuje w szpitalu i jest przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Należała do współrządzącego powiatem klubu PiS, a jednocześnie krytykowała założenia programu naprawczego w szpitalu, z powodu którego pracę straciło ponad 100 osób.

Co prawda w swoich wypowiedziach Lidia Twardowska często starała się przypominać, że odpowiedzialność za zły stan finansów szpitala spoczywa na zarządzie powiatu także z poprzednich kadencji, ale z miesiąca na miesiąc do klubu PiS było jej coraz dalej. Decyzję o opuszczeniu klubu podjęła w sierpniu, tuż po zebraniu radnych PiS z miasta i powiatu oraz posła Krzysztofa Szulowskiego. Wtedy to za postawę krytykującą założenia oraz realizację planu naprawczego w SPZOZ, spotkać miała ją reprymenda.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 20:36
Poszła to poszła, nie ona pierwsza ani nie ostatnia
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:53
Władza miała być pokorna, słuchać mieszkańców i ciężko pracować. A co robi pisowska władza powiatu? Składa wieńce pod wszelkiej maści pomnikami i zwalnia ludzi z największego powiatowego zakładu pracy. Tego chciał powiatowy suweren? Nie sądzę. A tak dodatkowo pani radna znacznie przyczyniła się do zwycięstwa pisu w powiecie. To ona wręcz przez poprzednie cztery lata protestowała i strajkowała w szpitalu, wywieszała prześcieradła przed wejściem. A potem tym pielęgniarkom które razem z nią to robiły powiedziała "dostałam co chciałam a wy wypier......" .Tego chciał suweren?
Władza miała być pokorna, słuchać mieszkańców i ciężko pracować. A co robi pisowska władza powiatu? Składa wieńce pod wszelkiej maści pomnikami i zwalnia ludzi z największego powiatowego zakładu pracy. Tego chciał powiatowy suweren? Nie sądzę. A tak dodatkowo pani radna znacznie przyczyniła się do zwycięstwa pisu w powiecie. To ona wręcz przez poprzednie cztery lata protestowała i strajkowała w szpitalu, wywieszała prześcieradła przed wejściem. A potem tym pielęgniarkom które razem z nią to robiły powiedziała "dostałam co chciałam a wy... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:17
Rozumiem zastrzeżenia Pani radnej Twardowskiej jak i Dr. Gajka do władz powiatu poprzedniej kadencji - choć naprawdę przyczyny kłopotów służby zdrowia mają charakter systemowy w 90-ciu procentach a jedynie 10 procent zależy od samorządów. Uczciwość na każdym szczeblu zarządzania i działania przy wydawaniu społecznych pieniędzy, precyzja i racjonalność myślenia oraz dziesiątki innych elementów (każdy z nich mógłby być przedmiotem obszernej dyskusji - stawiającej w nie najlepszym świetle również samych pracowników służby zdrowia) a dopiero na końcu zła lub dobra wola Zarządu Powiatu. Nie jest moim zamiarem umniejszać grzechy Z.P. - wszyscy pamiętamy aferę korupcyjną i z czyjego partyjnego nadania była ówczesna - praktycznie bezkarna - dyrektor szpitala. Inna sprawa to prostackie, wręcz chamskie zachowanie kierownictwa Rady Powiatu ale wybierając społeczeństwo przesądziło, kto nami rządzi - żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie!
Rozumiem zastrzeżenia Pani radnej Twardowskiej jak i Dr. Gajka do władz powiatu poprzedniej kadencji - choć naprawdę przyczyny kłopotów służby zdrowia mają charakter systemowy w 90-ciu procentach a jedynie 10 procent zależy od samorządów. Uczciwość na każdym szczeblu zarządzania i działania przy wydawaniu społecznych pieniędzy, precyzja i racjonalność myślenia oraz dziesiątki innych elementów (każdy z nich mógłby być przedmiotem obszernej dyskusji - stawiającej w nie najlepszym świetle również samych pracowników służby zdrowia) a dopiero na ... rozwiń
Avatar
qwe / 31 grudnia 2016 o 11:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Radna dbała o interes pracowników a nie szpitala i mieszkańców to i poszła w odstawkę. Dzięki zmianom szpital przestał się zadłużać a radna w ciąży ma pracę.
No to sensacja!!!! Radna Twardowska w ciąży :)))) Boję się pytać z kim? Z dyrektorem????
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 10:59
Radna dbała o pracowników? Pozwoliła na zwolnienie 140 osób. Jakoś nie było jej widać na protestach przeciw zwolnieniom. Za to jak dyrektorem został Rybak to wychwalała się jak to ona go ustawi i jak będzie chodził na jej krótkiej smyczy. I jak nie wyszło to zaczęła kręcić żeby całkiem się nie skompromitować. Te 140 zwolnionych osób ma na sumieniu radna Twardowska.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 10:41
Radna dbała o interes pracowników a nie szpitala i mieszkańców to i poszła w odstawkę. Dzięki zmianom szpital przestał się zadłużać a radna w ciąży ma pracę.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 21:22
Sprawa wygląda tak: pani radna przewodnicząca oddziałowa zwalczała byłą dyrektorkę z czystej babskiej zawiści, bo ładniejsza, młodsza, no i mądrzejsza. A z Rybaka chciała oczarować swoim wdziękiem, ale cóż już nie te lata i dyrektor woli takie bardziej ekstrawaganckie z dekoltami i w krótkich spódniczkach i z tatuażami tu i ówdzie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 21:05
Hanby Pani Twardowska nie zmyje głosowała ramie w ramie z PISOWSKIMI niszczycielami szpitala. Trudno. Nawet PISOWSKA BANDA ZWANA O ZGROZO SOLIDARNOŚC BARDZIEJ WALCZYŁA O SZPITAL
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:53
A teraz kolej jak ją Rybak pozbawi stołeczka oddziałowej. Należy jej się.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:52
Tyle krzywdy, ile ta pani zrobiła innym to jej się należy przesiadka do oślej ławki, a w kolejnych wyborach wynocha.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 20:36
Poszła to poszła, nie ona pierwsza ani nie ostatnia
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:53
Władza miała być pokorna, słuchać mieszkańców i ciężko pracować. A co robi pisowska władza powiatu? Składa wieńce pod wszelkiej maści pomnikami i zwalnia ludzi z największego powiatowego zakładu pracy. Tego chciał powiatowy suweren? Nie sądzę. A tak dodatkowo pani radna znacznie przyczyniła się do zwycięstwa pisu w powiecie. To ona wręcz przez poprzednie cztery lata protestowała i strajkowała w szpitalu, wywieszała prześcieradła przed wejściem. A potem tym pielęgniarkom które razem z nią to robiły powiedziała "dostałam co chciałam a wy wypier......" .Tego chciał suweren?
Władza miała być pokorna, słuchać mieszkańców i ciężko pracować. A co robi pisowska władza powiatu? Składa wieńce pod wszelkiej maści pomnikami i zwalnia ludzi z największego powiatowego zakładu pracy. Tego chciał powiatowy suweren? Nie sądzę. A tak dodatkowo pani radna znacznie przyczyniła się do zwycięstwa pisu w powiecie. To ona wręcz przez poprzednie cztery lata protestowała i strajkowała w szpitalu, wywieszała prześcieradła przed wejściem. A potem tym pielęgniarkom które razem z nią to robiły powiedziała "dostałam co chciałam a wy... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 12:17
Rozumiem zastrzeżenia Pani radnej Twardowskiej jak i Dr. Gajka do władz powiatu poprzedniej kadencji - choć naprawdę przyczyny kłopotów służby zdrowia mają charakter systemowy w 90-ciu procentach a jedynie 10 procent zależy od samorządów. Uczciwość na każdym szczeblu zarządzania i działania przy wydawaniu społecznych pieniędzy, precyzja i racjonalność myślenia oraz dziesiątki innych elementów (każdy z nich mógłby być przedmiotem obszernej dyskusji - stawiającej w nie najlepszym świetle również samych pracowników służby zdrowia) a dopiero na końcu zła lub dobra wola Zarządu Powiatu. Nie jest moim zamiarem umniejszać grzechy Z.P. - wszyscy pamiętamy aferę korupcyjną i z czyjego partyjnego nadania była ówczesna - praktycznie bezkarna - dyrektor szpitala. Inna sprawa to prostackie, wręcz chamskie zachowanie kierownictwa Rady Powiatu ale wybierając społeczeństwo przesądziło, kto nami rządzi - żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie!
Rozumiem zastrzeżenia Pani radnej Twardowskiej jak i Dr. Gajka do władz powiatu poprzedniej kadencji - choć naprawdę przyczyny kłopotów służby zdrowia mają charakter systemowy w 90-ciu procentach a jedynie 10 procent zależy od samorządów. Uczciwość na każdym szczeblu zarządzania i działania przy wydawaniu społecznych pieniędzy, precyzja i racjonalność myślenia oraz dziesiątki innych elementów (każdy z nich mógłby być przedmiotem obszernej dyskusji - stawiającej w nie najlepszym świetle również samych pracowników służby zdrowia) a dopiero na ... rozwiń
Avatar
qwe / 31 grudnia 2016 o 11:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Radna dbała o interes pracowników a nie szpitala i mieszkańców to i poszła w odstawkę. Dzięki zmianom szpital przestał się zadłużać a radna w ciąży ma pracę.
No to sensacja!!!! Radna Twardowska w ciąży :)))) Boję się pytać z kim? Z dyrektorem????
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 10:59
Radna dbała o pracowników? Pozwoliła na zwolnienie 140 osób. Jakoś nie było jej widać na protestach przeciw zwolnieniom. Za to jak dyrektorem został Rybak to wychwalała się jak to ona go ustawi i jak będzie chodził na jej krótkiej smyczy. I jak nie wyszło to zaczęła kręcić żeby całkiem się nie skompromitować. Te 140 zwolnionych osób ma na sumieniu radna Twardowska.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2016 o 10:41
Radna dbała o interes pracowników a nie szpitala i mieszkańców to i poszła w odstawkę. Dzięki zmianom szpital przestał się zadłużać a radna w ciąży ma pracę.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 21:22
Sprawa wygląda tak: pani radna przewodnicząca oddziałowa zwalczała byłą dyrektorkę z czystej babskiej zawiści, bo ładniejsza, młodsza, no i mądrzejsza. A z Rybaka chciała oczarować swoim wdziękiem, ale cóż już nie te lata i dyrektor woli takie bardziej ekstrawaganckie z dekoltami i w krótkich spódniczkach i z tatuażami tu i ówdzie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 21:05
Hanby Pani Twardowska nie zmyje głosowała ramie w ramie z PISOWSKIMI niszczycielami szpitala. Trudno. Nawet PISOWSKA BANDA ZWANA O ZGROZO SOLIDARNOŚC BARDZIEJ WALCZYŁA O SZPITAL
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:53
A teraz kolej jak ją Rybak pozbawi stołeczka oddziałowej. Należy jej się.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:52
Tyle krzywdy, ile ta pani zrobiła innym to jej się należy przesiadka do oślej ławki, a w kolejnych wyborach wynocha.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!