niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Puławy: Na ul. Norwida trzeba jeszcze poczekać

Dodano: 9 listopada 2016, 07:23

Otwarcie nowego odcinka ul. Norwida umożliwi bezpośrednie połączenie al. Partyzantów z ul. Grota-Roweckiego. Fot. Radosław Szczęch<br />
Otwarcie nowego odcinka ul. Norwida umożliwi bezpośrednie połączenie al. Partyzantów z ul. Grota-Roweckiego. Fot. Radosław Szczęch

Wojewódzki nadzór budowlany nie zgłosił uwag dotyczących nowego skrzyżowania ulicy Norwida z krajową dwunastką, czyli ul. Lubelską w Puławach. Niestety, to jeszcze nie oznacza możliwości otwarcia nowego fragmentu tej pierwszej. Zarząd Dróg Miejskich czeka jeszcze na pozwolenie od powiatowego inspektora nadzoru.

Otwarcie nowego odcinka ul. Norwida umożliwi bezpośrednie połączenie al. Partyzantów z ul. Grota-Roweckiego, co pozwoli na lepsze skomunikowanie północnej i południowej części miasta. Ponadto kierowcy na przebudowanym skrzyżowaniu zyskają możliwość skrętu w lewo (w stronę Końskowoli i Lublina), który przy poprzednim przebiegu ulicy był niemożliwy. Niestety budowa nowej drogi nie należy do najszybszych, a jej otwarcie komplikują przepisy dotyczące tzw. spec-ustawy.

Chodzi o konieczność uzyskania pozwolenia na użytkowanie, którą po przeprowadzeniu kontroli wystawia nadzór budowlany, a także tzw. milczącej zgody ze strony nadzoru wojewódzkiego w kontekście przebudowanego skrzyżowania z drogą krajową. Ta ostatnia została właśnie wydana, ale jeszcze nie może otworzyć ulicy Norwida.

– Z uwagi na to, że inwestycja została przeprowadzona w ramach spec-ustawy, kompletujemy właśnie dokumenty, które złożymy w powiatowym inspektoracie – mówi Elżbieta Mazurek, kierownik Działu Inwestycji w puławskim ZDM.

Urzędnicy liczą na to, że wniosek uda im się złożyć w ciągu najbliższych dni. Teoretycznie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego od terminu na przeprowadzenie kontroli i wydanie decyzji będzie miał dwa tygodnie, ale władze ZDM zapowiadają próbę nakłonienia inspektoratu do przyspieszenia tej procedury. Elżbieta Dudzińska, dyrektor PINB zapewnia, że inspektorat na ogół nie czeka na administracyjne dwa tygodnie, więc jeśli wniosek będzie kompletny, kontrola zostanie przeprowadzona niezwłocznie. Zdaniem Wiesława Stolarskiego otwarcie pierwszego etapu inwestycji (nie licząc np. nowego parkingu) będzie możliwe nawet pod koniec przyszłego tygodnia. Kolejny etap powinien być zakończony w ostatnich dniach listopada.

Czytaj więcej o: drogi Puławy
MMC
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MMC
MMC (13 listopada 2016 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest tak chore, że nie da się tego czytać !!! Urzędnik czeka na decyzję urzędnika który nie może wydać decyzji ponieważ urzędnik nie przeprowadził kontroli bo urzędnik nie złożył odpowiedniego wniosku aby inny urzędnik mògł tę kontrolę zlecić, a przy tym jeszcze inny urzędnik musi wyrazić akcept milczący czyli de facto nic nie robić. Ludzie !!!
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2016 o 18:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zgadzam się dudzińska trudna kobieta w większości przypadków ludziom szkodzi a nie pomaga ile się ciągnie sprawa z kasynem przez nią właściciel nie może otworzyć bo troszkę inaczej dach przebudowal przez takie głupstwo
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2016 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednym utrudnia innym ulatwia. Jedni nie moga wywalczyc od Pulawskiego Nadzoru doprowadzenia sprawy do zgodnosci z prawem budowlanym a inni robia co chca bez pozwolen.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2016 o 15:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wredne babsko ta dudzińska dziwie się że jeszcze jej nie wywalili tylko każdemu utrudnia takie moje zdanie
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2016 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez pozwolenia na budowę nie mógłby nawet łopaty w ziemię wbić przecież.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!