czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Puławy: Prezesi miejskich spółek stracili stanowiska

Dodano: 5 lipca 2016, 08:03

 Andrzej Poleszak, były już prezes MPWiK
Andrzej Poleszak, były już prezes MPWiK

Ocena działalności miejskich spółek nie wypadła pomyślnie. W efekcie ze swoimi stanowiskami pożegnali się Andrzej Poleszak, szef Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Anna Pacocha, prezes Nieruchomości Puławskich.

O problemach miejskich spółek w ostatnich latach mówiło się niewiele. MPWiK chwalił się dobrymi wynikami finansowymi, a jego prezes nie zważając na brak akceptacji puławskiej rady miasta, skutecznie forsował kolejne podwyżki opłat za wodę i ścieki. Były one tłumaczone koniecznością finansowania inwestycji (modernizacja oczyszczalni ścieków) oraz wyższymi kosztami osobowymi po przyjęciu do tzw. aglomeracji gmin Żyrzyn i Końskowola.

Prezes Andrzej Poleszak twierdził, że nowe taryfy nie mogą być już niższe, bo skutkowałoby to ujemnymi wynikami na koniec roku. Na MPWiK-u ciążyły także problemy związane ze znalezieniem operatora puławskiej sieci światłowodowej.

Jeszcze gorzej oceniona została działalność Nieruchomości Puławskich. Przez ostatnie lata spółka była kojarzona przede wszystkim jako operator Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Prezes Anna Pacocha odpowiadała m.in. za podpisywane przez najemców parku umowy, których postanowienia – jak się ostatnio okazało – nie zawsze były dotrzymywane. Coroczne straty finansowe PPNT nie były żadną tajemnicą, ale władze miasta nie obciążały za nie swojej spółki.

Ujemny wynik finansowy Nieruchomości Puławskich (minus ok. 500 tys. zł w 2015 r.) dla władz tej spółki nie był powodem ograniczania wypłat nagród jubileuszowych czy wprowadzania innych oszczędności. Władze Puław negatywnie oceniły także skuteczność ściągana należności, m.in. od lokatorów mieszkań komunalnych. Zarządzanie spółką było tak złe, że Tadeusz Kocoń, z-ca prezydenta Puław otwarcie przyznaje, że firma obecnie jest ona „na granicy utrzymania płynności finansowej”.

W piątek decyzją rady nadzorczej spółki Annę Pachochę na stanowisku prezesa zastąpił Ryszard Giedyk, odpowiedzialny dotychczas za zarządzanie zasobami mieszkaniowymi w spółce. Nowy prezes Nieruchomości Puławskich przed laty szefował Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej.

Miejsce Andrzeja Poleszka w MPWiK zajął natomiast Roman Mazurek, dotychczasowy wiceprezes spółki.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lipca 2016 o 18:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
własnie twoje 500+ udzie w tzw pisdu na wyższe opłaty za śmieci, czy wodę, ale ty się ciesz i dzieci rób
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2016 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żal pupę ściska o 500+ nic prostszego :) zróbcie sobie dzieci i zamknąć ryje
Rozwiń
Gość
Gość (6 lipca 2016 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a po to te komentarze że zwolnienia prezesów bo nie dbają o finanse spółek miejskich, a jednocześnie wprowadzanie podwyżek opłat i podatków jest tak samo żenujące, jak rozdawanie po 100, 200, czy 500
Rozwiń
Iga
Iga (6 lipca 2016 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po co te głupie komentarze, pretensje do ludzi że dostali 500+ do tej pory radzili sobie bez tego owszem sama mam dzieci i bardzo się to przydaje ale też pracuje by nie siedzieć w Mopsie i płakac jak mi ciężko. Ludzie odrobina tolerancji!!!
Rozwiń
Anna
Anna (6 lipca 2016 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co ty piepszysz, jesteś nikim i tak się wyrażasz , dziewczyny pracują. h. ci w ***.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!