Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 czerwca 2009 r.
20:48
Edytuj ten wpis

Puławy: Prezydent usprawiedliwia dyrektora z płatnych korepetycji

0 14 A A

Po godzinach normalnych lekcji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN są nauczyciele tej szkoły prowadzą płatne zajęcia dodatkowe. Puławscy urzędnicy nie dopatrzyli się w tym żadnych nieprawidłowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O korepetycje na terenie publicznej szkoły pytał prezydenta radny Tomasz Kraszewski (PiS). Z tym problemem zgłosił się do niego jeden z rodziców, który zarzucał, że agitacja do płatnych zajęć jest prowadzona nawet podczas lekcji. Podczas korepetycji miały być też używane szkolne dzienniki. Pisaliśmy o tym na początku czerwca.

W odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Ewa Wójcik zaprzecza, że takie fakty miały miejsce. Odpiera też zarzut, że w firmie jest zatrudniony sam dyrektor szkoły.
Nam udało się potwierdzić, że rzeczywiście dyrektor Wiesław Sowa na płatnych lekcjach nie zarabiał. Ale tylko dlatego, że uczniowie nie chcieli zapisywać się na jego zajęcia. Bo znajdował się na liście dostępnych do wyboru nauczycieli. Zgodnie z informacją, jaką dostaliśmy od dyrektora, w firmie pracują tylko nauczyciele jego szkoły oprócz jednego, który… jest już na emeryturze.

I dlatego, zdaniem władz miasta, problemu nie ma. Wiceprezydent ponadto wspiera swoje stanowisko pismem Rady Rodziców. Ta poparła płatne lekcje w murach tej samej szkoły, do której chodzą ich dzieci.

Wiceprezydent Ewa Wójcik dodaje na koniec: "(…) uczuliłam dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych na aspekt etyczny poruszanych przez Pana spraw, jednakże nie uważam za konieczne zabranianie dyrektorom wynajmowania szkolnych izb dla tego typu działalności gospodarczej, jeżeli zachowane zostaną wymagane prawem procedury.”

- Nie zgadzam się z tym, że nie ma problemu. Po opublikowaniu pisma Rady Rodziców dostałem telefon od rodzica, który opowiadał, że ta sytuacja miała miejsce już w latach poprzednich. Uczeń był pod presją i musiał chodzić na płatne zajęcia, a rodziców wcale nie było na to stać - mówi Tomasz Kraszewski.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fffff / 12 lipca 2009 o 12:46
Widać,jak wszystko jest" w porządku "tylko dlatego,że relacje urząd-dyrektor są podejrzane.Ba,pan dyrektor dostanie jeszcze na dzień nauczyciela nagrodę,a i dodatek pewnie ma maksymalny.A za to wszystko zapłacimy my, podatnicy,no i ci kolejni uczniowie,którzy nie będą mieć wyjścia,tylko placić ,skoro ich nauczyciel prowadzi zajęcia.I to nieważne,że oficjalnie prowadzi to niby firma pozaszkolna.Rzeczywistość jest taka,że uczy ten nauczyciel,ktory mu wystawia oceny.Taka zakamuflowana łapowka akceptowana,jak widać przez władze.
Avatar
~xxxx~ / 10 lipca 2009 o 16:24
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet stawiali "pały" ze swojego przedmiotu a potem kazali chodzi to innego nauczyciela z tej szkoły co uczył tego przedmiotu i tak w koło
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet staw... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 13:59
po porstu jak patrze na te wszystkie negatywne komentarze dotyczące kenu nie moge w to uwierzyć.
9-tka dała mi wszystko, wszystkiego mnie nauczyła. było ciężko, ale się opłacało.
jesteście żałośni.
Avatar
antyken / 3 lipca 2009 o 19:35
parę lat temu żeby móc złożyć w KEN-ie papiery do szkoły trzeba było płacić 10 zł za założenie teczki mimo, że to było bezprawne. Płatne korki są tam od lat, no ale im wolno.
Komisja Edukacji Narodowej uśmiała by się wiedząc co się dzieje w tej szkole :-)
Avatar
andrzejto / 3 lipca 2009 o 15:41
LOL'ek napisał:
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


Zawiść?? Znane jest Ci pojęcie rzetelnośći?? Prawidłowego wykonywania pracy za która bierze się pieniądze?? Po pierwsze udzielanie korepetycji czy innych zajęć przez tych samych nauczycieli jest co najmniej moralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły??
oralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły?? rozwiń
Avatar
raki / 30 czerwca 2009 o 15:26
LOL'ek napisał:
Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz rozwiń
Avatar
LOL'ek / 30 czerwca 2009 o 11:31
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść. rozwiń
Avatar
tag / 30 czerwca 2009 o 09:38
tiaaa... Blondynka z urzędu i oświata to dwie sprzeczności
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:24
ZLIKWIDOWAC KEN A W to miejce utworzyc szkołe prywatna dla ludzi bogatych.Kurator wyrazi zgode po tym co czyta.
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:01
Rodzice! W KEN trzeba płacic za nke .Bierzcie to pod uwage posyłajac tam swoje dzieci.Tam zaden poziom nauczania.
Avatar
fffff / 12 lipca 2009 o 12:46
Widać,jak wszystko jest" w porządku "tylko dlatego,że relacje urząd-dyrektor są podejrzane.Ba,pan dyrektor dostanie jeszcze na dzień nauczyciela nagrodę,a i dodatek pewnie ma maksymalny.A za to wszystko zapłacimy my, podatnicy,no i ci kolejni uczniowie,którzy nie będą mieć wyjścia,tylko placić ,skoro ich nauczyciel prowadzi zajęcia.I to nieważne,że oficjalnie prowadzi to niby firma pozaszkolna.Rzeczywistość jest taka,że uczy ten nauczyciel,ktory mu wystawia oceny.Taka zakamuflowana łapowka akceptowana,jak widać przez władze.
Avatar
~xxxx~ / 10 lipca 2009 o 16:24
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet stawiali "pały" ze swojego przedmiotu a potem kazali chodzi to innego nauczyciela z tej szkoły co uczył tego przedmiotu i tak w koło
Pewnie że usprawiedliwia , jak Córka Dyra z 9-tki pracuje w UM a korki tzw. fakultety zawsze w tej szkole były , a jak się na nie nie chodziło i nie zapłaciło to nauczyciele straszyli że się matury nie zda, a i tak prawie wszyscy chodzili na korki do innych nauczycieli z innych szkół a na te "fakultety" chodziło się dla świętego spokoju- tylko kasy trochę szkoda. A i tak się w ten sposób nabijało kieszenie nauczycieli z tej szkoły. Nie takie są przypadki w tej szkole jeśli chodzi o płatne lekcje-tzw. korki. Niektórzy to nawet staw... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 13:59
po porstu jak patrze na te wszystkie negatywne komentarze dotyczące kenu nie moge w to uwierzyć.
9-tka dała mi wszystko, wszystkiego mnie nauczyła. było ciężko, ale się opłacało.
jesteście żałośni.
Avatar
antyken / 3 lipca 2009 o 19:35
parę lat temu żeby móc złożyć w KEN-ie papiery do szkoły trzeba było płacić 10 zł za założenie teczki mimo, że to było bezprawne. Płatne korki są tam od lat, no ale im wolno.
Komisja Edukacji Narodowej uśmiała by się wiedząc co się dzieje w tej szkole :-)
Avatar
andrzejto / 3 lipca 2009 o 15:41
LOL'ek napisał:
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


Zawiść?? Znane jest Ci pojęcie rzetelnośći?? Prawidłowego wykonywania pracy za która bierze się pieniądze?? Po pierwsze udzielanie korepetycji czy innych zajęć przez tych samych nauczycieli jest co najmniej moralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły??
oralnie wątpliwe. Tym bardziej, jeśli informują o tym na lekcjach. Tak samo jak lekarz, kóry mówi, że nie przyjmie pacjenta teraz, tylko po południu ale za kasę. CZym to się różni?? To jest po prostu złodziejstwo.

Niektórytz nauczyciele potrafią sobie robić "uropy" w czasie roku szkolnego, jak na przykład matematyczka w poprzenim roku szkolnym. I mam jej teraz płacić za to, by uczyła moje dziecko tego, czego nie nauczyła bo sobie pojechała w diabły?? rozwiń
Avatar
raki / 30 czerwca 2009 o 15:26
LOL'ek napisał:
Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz


zazdrość/zawiśc czego? że nie potrafili nauczyć ich na lekcji czy, że ktoś chciał dorobić ?

idź do urzędu załatwić sprawę publiczną a potem dopłać jeszcze temu samemu urzędnikowi, żeby może lepiej ją załatwił. To tylko u nas jest możliwe, że za to co powinno być zrobione dobrze i za co się bierze kasę, trzeba jeszcze dopłacić wg zasady jak nie posmarujesz to nie pojedziesz rozwiń
Avatar
LOL'ek / 30 czerwca 2009 o 11:31
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść.
nie wiem o co Wam ludzie chodzi? co kogo obchodzi, że ktoś kto ma pieniądze wysyła dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego? na tej samej zasadzie może ktoś zapłacić innej firmie za prowadzenie "korepetycji" czy dodatkowych zajęć np. z historii. ja chodziłem do 9-tki chodziłem na powtórki przed testem gimnazjalnym do 9-tki przed maturą z historii na powtórki do bursy prowadzone przez nauczycieli z czarta i żyję Moim zdaniem to jest robienie sztucznych problemów i zwyczajna ludzka zazdrość/zawiść. rozwiń
Avatar
tag / 30 czerwca 2009 o 09:38
tiaaa... Blondynka z urzędu i oświata to dwie sprzeczności
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:24
ZLIKWIDOWAC KEN A W to miejce utworzyc szkołe prywatna dla ludzi bogatych.Kurator wyrazi zgode po tym co czyta.
Avatar
u / 29 czerwca 2009 o 23:01
Rodzice! W KEN trzeba płacic za nke .Bierzcie to pod uwage posyłajac tam swoje dzieci.Tam zaden poziom nauczania.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!